Ligových futbalistov horného Gemera nezastihla jar v pohode a herne klesajú

Minulotýždňové dažde oddialili futbalové zápasy gemerských mužstiev hrajúcich vo 4. a 5. lige. Zápas 26. kola stihol odohrať iba Štítnik, ktorého ihrisko ostalo v dobrom stave. Dvadsiate siedme kolo však zdvihlo výhražný úkazovák nad úrovňou a najmä výsledkami futbalistov Rožňavy, ktorí nezvládli ani ďalší zápas po sebe a na domácej pôde nevybojovali ani bod, navyše nestrelili súperovi ani gól ..." (Celý článok)

Moderný športový stánok pred dokončením v Krásnohorskom Podhradí

Šport a aktívny pohyb patria k výbave moderného človeka. Prilákať mladých k účelnému využitiu voľného času, kom- penzovať pasívne hodiny strá- vené pri počítačoch i multimé- diách je čoraz ťažšie a ná- ročnejšie. Tobôž vtedy, ak na to nemá adekvátne možnosti a športovo-materiálne zázemie. Je len potešiteľné, že sa aj v našej obci Krásnohorské Podhradie v tomto smere veci posúvajú vpred. Viacúče- ..." (Celý článok)

Záplavy na východe Slovenska spôsobili zrušenie niektorých futbalových stretnutí

Nepriaznivé počasie, ktoré v súčasnosti vládne na východ- nom Slovensku zapríčinilo, že Východoslovenský futbalovýc zväz zrušil niektoré stretnutia. Rožňavčania z toho dôvodu necestovali do Helcmanoviec. Tak sa hralo vo IV. lige skupiny Juh v 26. kole iba jedno stretnutie. Rudňany v ňom privítali futbalistov Štítnika, s ktorými remizovali. Zrejme ostatné zápasy budú odohrané v náhradnom termíne ..." (Celý článok)

Kvalitu hry oboch mužstiev poznačilo premočené ihrisko a vytrvalý dážď

Kovstav – Rožňavské Bystré 1:4 (0:1). Bystrania v 21. kole II. triedy futbalového majstrov- stva okresu nadviazali na do-brý výkon z minulého kola. Od začiatku zápasu si vynútili ú- zemnú prevahu, no do čistých šancí sa dostávali veľmi zrie- dka. Kvalitu hry oboch muž- stiev poznačilo premočené ihrisko a trvalý dážď. Domáci hráči pohrozili Bystranom trikrát. Najväčšiu šancu Kov- stavu mal Bystran v službách Kovstavu ..." (Celý článok)

Hokejový výsledok a pekná divácka kulisa na futbale v Rožňavskom Bystrom

Rožňavské Bystré - Kružná 6:3 (3:1). Dobrý terén, výborné počasie pre futbal, pekná divácka kulisa, 20. kolo II. triedy vo futbale a dva tímy z hornej časti tabuľky. Toto všetko nasvedčovalo, že sa bude hrať v Rožňavskom Bystrom dobrý futbal. A bola to pravda. Bystrania sa ujali vedenia už v 4. minúte Jánom Gonosom, ktorý z priameho kopu z 30 metrov nachytal brankára Kružnej. Bystrania ... (Celý článok)

Opýtajte sa Gemerskohôrskych piatoligistov ako vysoko neprehrať

Výsledky - IV. Liga JUH - 25. kolo: Štítnik – Strážske 3:2 (2:0), V. Folkmar – Čaňa 1:5 (1:2), V. Kapušany – V. Revištia 1:0 (1:0), Moldava „B“ – Kr. Chlmec 5:0 (1:0), Haniska – Buzica 2:3 (1:1), Rožňava – Turňa 1:3 (1:1), Krompachy – Helcmanovce 2:0 (1:0). Dvadsať osem gólov, ktoré padli do sietí brankárom v 25. kole 4. ligy skupiny JUH potešili s príchodom pekného počasia najviac ... (Celý článok)

V Joviciach videli diváci na hrboľatom a tvrdom teréne futbal rozdielnych polčasov

Jovice – Rožňavské Bystré 3:2 (3:0). Na tvrdom a hrboľatom teréne videli diváci v Joviciach zápas II. triedy 19. kola dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom Bystrania ukázali ako sa nemá hrať futbal. Od začiatku pôsobili ospalým dojmom, ich hra bola chaotická, plná nepresností a hrubých chýb. Toto do konale využili domáci hráči, ktorí ponúknuté príležitosti využili. Prvý nájazd domáceho hráča ... (Celý článok)

Množstvo remíz a vysoká prehra Rožňavy poznačili 24. kolo vo futbale

Výsledky 24. kola IV. ligy skupiny Juh: Strážske – Helcmanovce 3:0, Turňa n/B – Krompachy 1:1, Buzica – Rožňava 6:1, Kr. Chlmec – Haniska 2:2, V. Revištia – Moldava n/B 1:3, Čaňa – V. Kapušany 0:0, Rudňany – V. Folkmar 1:1. Štítnik mal voľno. Ako charakterizovať 24. kolo IV. ligy skupiny Juh? Na prvý pohľad množstvo remízových výsledkov a vysoká prehra Rožňavy v Buzici. ... (Celý článok)

Zo Španielska sme sa vrátili dosť unavené, ale veľa síl nám opäť pridala naša rodinka

Pred niekoľkými dňami sa skončilo niekoľkotýždňové sústredenie slovenských reprezentantiek v ľahkej atletike, našich Gemerčaniek Danky a Janky Velďákových v španielskom Benidorme. Po návrate domov sa mi ochotne zdôverili s niektorými zážitkami počas sústredenia, s ktorými sa chcem podeliť. K textu pridali aj zaujímavé obrázky. "Dobrý deň,tak sme doma, skoro po piatich týždňoch ..." (Celý článok)

Derby zápas Rožňavské Bystré - Rakovnica mal dobrú úroveň i návštevu

Rožňavské Bystré - Rakovnica 2:1 (0:1). Susedské derby medzi Rožňavským Bystrým a Rakovnicou v 18. kole II. triedy majstrovstva okresu malo patričný náboj a nebola núdza o dramatické momenty. Prekvapujúco lepšie začali Rakovničania, ktorí chceli v Bystrom konečne vyhrať. Zaskočili domácich lepším štartom na loptu a dobre organizovanou hrou. Prvú veľkú príležitosť mali Rakovničania, ... (Celý článok)

Najcennejší výsledok cez víkend dosiahli futbalisti Gemerskej Hôrky

Hodnotiť úroveň futbalových zápasov ligových mužstiev z horného Gemera je veľmi obtiažne, keď mám k dispozícii iba holé výsledky. Tie však v poslednú aprílovú sobotu boli naklonené v prospech všetkých našich mužstiev. Rožňava doma zvíťazila, aj keď iba o gól s Kráľovským Chlmcom, Štítnik remizoval 1:1 vo Veľkom Folkmari a tesne pre domácich dopadol aj výsledok zápasu Gemerská Hôrka ... (Celý článok)

V Bohúňove Slaná nevyšla z koryta, ale Bystrania prišli len jedenásti

Bohúňovo – Rožňavské Bystré 1:1 (0:1). Bystrania vycestovali do Bohúňova presne jedenásti, pretože niektorí hráči sa rozhodli stráviť nedeľu inak. Našťastie sa v zostave objavil už aj Janko Urban ml., u ktorého sa po druhom rentgene nepotvrdilo poškodenie kosti v členku. Domáci sa od začiatku zápasu snažili dostať Bystranov pod tlak, ale dobre hrajúca obrana na čele s brankárom ... (Celý článok)

Drnavskí futbalisti sú doma súci na uterák, vonku však hrajú so súpermi ani o život

Rožňavské Bystré – Drnava 4:1 (2:0). Bystrania mali čo v 16. kole II. triedy MO vo futbale Drnavčanom vracať, lebo z posledných troch vzájomných zápasov získali len jeden bod. Hneď v úvode zápasu hostia nevyužili ponúknutú príležitosť pri nedorozumení brankára a obrany Bystrého, keď z pár metrov drnavský útočník netrafil prázdnu bránu. V 4. minúte však Leng zahrával priamy kop, na ktorý si dobre ... (Celý článok)

Prvým víťazom stolnotenisového turnaja O pohár starostu Slavošoviec Ľ. Breznen

Dňa 09. 04. 2010 sme v priestoroch telocvične ZŠ v Slavošovciach zorganizovali 1. ročník stolnotenisového turnaja O pohár starostu obce. Zúčastnili sa hráči V. ligy Gemer a hráči IV. ligy Spišsko - gemerskej, hráči piatich klubov - domáci ŠKST Slavošovce, Čierna Lehota, STK Honce, ŠK Henckovce A i B týmu a Geológ Rožňava. Celkovo sa do turnaja prihlásilo 20 hráčov. Boli vytvorené 4 základné ... (Celý článok)

Nie a nie sa posunúť hrou i výsledkami medzi popredné ligové futbalové mužstvá

Nie a nie sa posunúť medzi popredné ligové futbalové mužstvá. Akoby sa našim futbalistom na hornom Gemeri najviac páčilo maximálne v strede. Poviedac si, nejako to doma uhráme, aby sme nevypadli. Nuž podmienky na lepší futbal možno v tomto regióne, kde je vyše 20 percentná nezamestnanosť nie sú. Ale preto by sme si mali oveľa viac dať záležať, aby sa aspoň získané body nestrácali, ako ... (Celý článok)

Týždeň po Veľkej noci čaká účastníkov tradičný turistický výstup na Zeme

Takýto účastnícky list obdrží každý, kto sa v sobotu 10. apríla 2010 zúčastní turistického Výstupu na Zeme, ktoré tradične organizuje v spolupráci Obecný úrad Rožňavské Bystré a Poľovnícke združenie Gerlach, skupina Rožňavské Bystré. Tentoraz to bude krátko po Veľkej noci. Miestni poľovníci sľúbili všetkým účastníkom uvariť dobrý guláš z diviny a aj minulý rok tak chválené držky. Počasie sa ... (Celý článok)

Veľkonočný pozdrav od Janky a Danky Velďákových zo španielskeho Benidormu

Keď sa 22. marca 2010 pred odchodom na niekoľkotýždňové sústredenie do treningového kempu v španielskom Benidorme úspešné slovenské reprezentantky - atlétky a rodáčky z horného Gemera Danka a Janka Velďákové na Facebooku lúčili so svojimi kamarátmi a kamarátkami, sväto sväte mi sľúbili, že keď budú mať niečo natrénované a vyjde im čas, istotne sa ozvú a podelia sa o informácie ... (Celý článok)

Medzi Štítnikom a Rožňavou je vo štvrtej futbalovej lige už štvorbodový rozdiel

Veľkonočné futbalové zápasy našich hornogemerských mužstiev boli ako to aprílové počasie. Raz svietilo, inokedy sa mračilo, dokonca aj spŕchlo. Vo štvrtej lige najhoršie dopadli futbalisti Rožňavy, ktorí si v sobotu vyšibali iba jedno "vajíčko", ale domácim museli zanechať tri. Bodovo teda vyšli naprázdno. Lepšie na tom boli Štítničania, ktorí na domácom ihrisku síce hosťom dovolili vyšibať dve "vajíčka" ... (Celý článok)

Najaktívnejší hráč hostí vďaka nešetrnému zákroku domáceho obrancu nedohral

Slavošovce – Rožňavské Bystré 3:2 (2:2). Bystrania si v 15. kole II. triedy MO za svoj výkon v Slavošovciach určite bod zaslúžili, no nie vždy vyhrá lepší. Úvodné minúty patrili domácim hráčom a už v 4. minúte po nedorozumení v obrane hostí sa ujali vedenia 1:0. V 8. minúte však J. Urban ml. vyrovnával na 1:1 po rýchlom protiútoku. V 13. minúte najaktívnejší hráč Bystrého J.Urban ml. vypichol domácim ... (Celý článok)

Jarný prechod Plešivskou planinou cestou z Honiec do Košíc si zopakujem

Posledný marcový pondelok v roku 2010 bol pre mnohých obyčajným ľudí pracovným dňom. No ja som sa v tento deň rozhodol po víkende strávenom na Gemeri vrátiť do Košíc trochu netradične. Autobusové spojenie z Honiec do Plešivca som zamenil za peší jarný prechod Plešivskou planinou. Ráno bolo pomerne chladné, no pohľad na jasnú oblohu dával tušiť krásny slnečný deň. A tak som čoskoro ... (Celý článok)

Futbalový zápas pod Gerlašskou skalou pod taktovkou domácich Hončanov

FK Honce – TJ Družstevník Gemerská Poloma 3:0 (2:0). V nedeľu 28. marca 2010 sa začala jarná časť futbalového ročníka 2009/10 I. triedy OM. Hralo sa i na ihrisku v Honciach, kde domáci futbalisti privítali dlhodobého účastníka V. ligy - Gemerskú Polomu. Prvý gól padol v I. polčase z kopačky Óvary Czabu. Domáci si taktickou hrou vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí. V II. polčase ..." (Celý článok)

Paralympionička Henrieta Farkašová si prevzala v Rožňave Cenu primátora

Hornogemerčanka Henrieta Farkašová – dvadsaťtriročná zrakovo postihnutá lyžiarka získala na tohtoročnej X. paralympiáde v kanadskom Vancouveri tri zlaté a jednu striebornú medailu a zaradila sa tak medzi najúspešnejších športovcov tejto prestížnej celosvetovej športovej súťaže. V pondelok 29. marca 2010 si na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Rožňave prevzala Cenu primátora. ..." (Celý článok)

V Moste domáci futbalisti odohrali prvý jarný zápas s dobrou hrou i výsledkom

Rožňavské Bystré – Kečovo 3:0 (1:0). Rožňavskobystranskí futbalisti hrajúci v II. triede Majstrovstva okresu vstúpili do jarných odvetných zápasov s dobrou hrou aj s dobrým výsledkom. Prvý gól proti Kečovu strelil hlavou už v 2. minúte Hajdu po zahratí priameho kopu z pravej strany Lengom - 1:0. Hostí tento gól nezlomil, naopak, začali aktívne útočiť, dobre napádali domácich hráčov, nedovolili Bystranom ..." (Celý článok)

Tri hornogemerské ligové futbalové družstvá získali za jeden gól štyri body

Horný Gemer už naplno opantal futbal. Rozbehli sa všetky futbalové súťaže, do ktorých sú zapojené mužstvá dospelých rožňavského okresu. Ešte pred začiatkom jarnej časti došlo k niektorým vážnym zmenám, ktoré ovplyvnili tabuľky jesenných častí. V mužských najvyššie súťažiacich kategóriách a to vo 4. lige skupiny juh opustilo koncom jesene mužstvo Šace, ktoré dovtedy obsadilo poslednú ..." (Celý článok)

Ženy i dievčatá v Honciach sa rozhodli, že nebudú voľný čas tráviť doma na gauči

„... v zdravom tele, zdravý duch...“ Mladšie, či staršie dievčatá a ženy v Honciach sa rozhodli, že nebudú svoj voľný čas tráviť doma na gauči pred televízorom, ale si prídu zacvičiť do nášho kultúrneho domu. Cvičíme raz, niekedy aj dvakrát za týždeň. Pohyb nám veľmi prospieva. Každý týždeň si pridáme niekoľko nových a náročnejších cvikov. Veľmi radi sa stretávame a aj z fotiek je vidieť, že ženy majú ..." (Celý článok)

Posledná marcová sobota a nedeľa budú patriť futbalistom aj na hornom Gemeri

Aj napriek tomu, že tohtoročné jarné súťažné kolo vo futbale začalo na hornom Gemeri už minulý týždeň zápasom Štítnik - Krompachy 2:1, pretože Rožňava hrajúca tiež v 4. lige mala voľno, naplno sa futbal v Rožňavskom okrese rozbieha až poslednú marcovú sobotu a nedeľu. ŠTK Oblastného futbalového zväzu v Rožňave vo svojej úradnej správe č.22 o.i. na základe kontroly stavu ihrísk nariaďuje zápas ..." (Celý článok)

Zo 6 zlatých na X. zimnej paralympiáde Henrieta Farkašová vybojovala tri

Na komentovanie vynikajúceho výkonu Henriety Farkašovej, rodáčky z Lipovníka v jej poslednej disciplíne na X. zimných paralympijských hrách vo Vancouvri už nemám slov. Táto zrakovo postihnutá zjazdárka sa postarala sa aj o prekonanie rekordu z Atén, odkiaľ sa slovenskí zdravotne postihnutí športovci vracali s piatimi najjagavejšími kovmi, keď triumfovala aj v záverečnej disciplíne programu ..." (Celý článok)

Som šťastná, mám druhé zlato. Slniečko nám svieti a my tiež žiarime šťastím

Nielen rodina Henriety Farka- šovej z Lipovníka neďaleko Rožňavy je v týchto dňoch prenáramne šťastná. Ich dcé- re sa v Kanade na X. zimných paralympijských hrách mimo- riadne darí. Rovnaký pocit majú všetci, ktorí Henriete a jej navádzačke Natálii Šubr- tovej držia palce. Obe dokázali, čo v nich je. V areáli Creekside, kde sú všetky preteky v alpských lyžiar- skych disciplínach, v superobrovskom ..." (Celý článok)

Postavia v Lipovníku Henriete Farkašovej sochu paralympijskej víťazky?

Z Kanady prišla aj na horný Gemer ďalšia úžasná sprá- va. Slovenská zrakovo posti- hnutá zjazdárka Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou obsadili v zjazde na X. zimných para- lympijských hrách v kanad- skom Vancouvri druhé mies- to a vybojovali si tak po zlatej z obrovského slalomu už svoj druhý vzácny kov. Za víťaznou Kanaďankou Viviane Forestovou s navádzačkou Lindsey ..." (Celý článok)

Paralympionička Henrieta Farkašová prenesie zlato z Vancouvru do Lipovníka

Ani sa nám nechce veriť, že na X. zimnej paralympiáde je zastúpený aj náš Gemer. Na neuverenie je aj informácia, že práve naša hornogemerčanka Henrieta Farkašová sa zapísala do histórie paralympiád zlatými písmenami. Henrieta sa stáva už druhou paralympioničkou z horného Gemera, ktorá prinesie aj do svojho rodiska zlatú paralympijskú medailu. Zrakovo postihnutá zjazdárka Henrieta Farkašová ..." (Celý článok)

Danka Velďáková svoje kvality potvrdila na halových majstrovstvách sveta v Dohe

Na XIII. halových majstrovstvách sveta v atletike v katarskej Dohe bolo medzi ženami zastúpené aj Slovensko. Danka Velďáková, rodáčka z hornogemerskej Pače, splnila ostrý limit a kvalifikovala sa v trojskoku aj do finále. Nakoniec obsadila veľmi pekné šieste miesto a ako aj na Facebooku jej to pripomenul jeden z jej obdivovateľov, v dôležitých súťažiach sa neustále zlepšuje vždy o dve miesta. ..." (Celý článok)

ZŠ na Zlatej ulici v Rožňave otvára v novom školskom roku športovú triedu

Základná škola na Zlatej ulici v Rožňave otvára k 2. septem- bru 2010 športovú triedu v piatom ročníku zameranú na volejbal dievčat (16 žiačok) a basketbal chlapcov (12 žia- kov). Do športovej triedy sa môžu hlásiť deti narodené v rokoch 1999 – 2000 (terajší štvrtáci). Športová trieda vzniká v spolupráci so Škol- ským športovým klubom ZŠ Zlatá Rožňava (registro- vaného pod ŠŠK KOMETA Košice) ..." (Celý článok)

Vstávať ráno o šiestej kvôli Zimnému prechodu Muránskou planinou sa oplatilo

Vstať ráno o šiestej z teplého pelechu, keď mesto ešte mlčí pod rúškom tmy, bolo možno pre mnohých výzvou. O to viac, že bola sobota, ja teda tak skoro nevstávam ani do práce. Ale nadšenie porazilo ospalosť, počasie po včeraj- šom daždi vyzeralo sľubne – mierne veterné, ale pomerne teplé na februárové ráno. Ako vyšité na prechádzku po zimnej krajinke. Kalendár písal deň 13.2.2010, ktorý bol určený..." (Celý článok)

Revúčania prejavili veľký záujem o zimnú turistiku prechodom cez Stolické vrchy

Aj tento príspevok svedčí o veľkom záujme občanov nášho Gemera o využívanie zimného obdobia na turistiku. Viac než 150 účastníkov z Revúcej a okolia sa v sobotu 30. januára t.r. na bežkách i pešo stretlo na IX. ročníku Zimného prechodu Stolickými vrchmi. Účastníci z hrebeňa Javorina prešli spoločne trasu cez sedlo Severná lúka – Harová – Skalica - Karafová – Muránska Zdychava. ..." (Celý článok)

Tridsaťtri ročníkov výstupu na Stromíš zanechalo príjemné zážitky

Z výstupu na Stromíš 2010. Foto: Ján Krokavec Zimné výstupy medzi obyvateľmi na hornom Gemeri majú už viacročné tradície. Vlachovský turistický Výstup na Stromíš má za sebou napríklad už 33 ročníkov. Ten ostatný bol v sobotu 23.1.2010 a informáciu o ňom nám poslal starosta Gemerskej Polomy pán Ján Chanas i s fotografiami, ktoré vyhotovil Jaroslav Krokavec z Rožňavy. Svedčia o tom, že toto podujatie má dobrý ohlas medzi milovníkmi prírody ..." (Celý článok)

Rožňavsko-bystranskí futbalisti v znamení úspešného futbalového roku

V sobotu 16.1.2010 futbalisti Baníka Rožňavské Bystré na výročnej schôdzi vyhodnotili minulý športový rok. Po krátkom privítaní predsedom TJ Peťom Urbanom vlaňajšie výsledky a výkony futbalového mužstva pripomenul tajomník FO a tréner Miloš Leng. Hlavne jesenná časť bola, čo sa týka výsledkov, úspešná. Z trinástich jesenných zápasov Bystrania 6 vyhrali, 5 remizovali a 2 prehrali, za čo im patrí 3. priečka ... (Celý článok)

Tomáš Šereda si odniesol z Gemerskej Polomy Pohár starostu obce

Tomáš Šereda, víťaz 18. ročníka stolnotenisového turnaja O pohár starostu Gemerskej Polomy Víťazom 18. ročníka stolnote- nisového turnaja O pohár sta- rostu obce Gemerská Polo- ma, ktorý sa uskutočnil 10. januára 2010 sa stal Tomáš Šereda z Mostex-u Rača. Vo finále zvíťazil nad Martinom Paľovčíkom 3:1 (6, 6, -9, 6) V semifinále turnaja, ktorého sa zúčastnilo 32 hráčov z 13 stolnotenisových klubov zo Slovenska, najprv Šereda zvíťazil v piatich setoch nad Gregorom Gallom z Geológu Rožňava ..." (Celý článok)

Gemerská Poloma pripravila stolnotenisový turnaj O pohár starostu

V nedeľu 10. januára 2010 v Gemerskej Polome sa usku- toční už 18. ročník stolnoteni- sového turnaja mužov O pohár starostu obce. Miestom tur- naja bude telocvičňa pri Zák- ladnej škole, kde sa turnaj začne prezentáciou od 9.00 hod s predpokladaným začiat- kom turnaja o 9.30 hod. So semifinále sa ráta okolo 14.30 hod. Súťažiť sa bude podľa dvoch systémov: sku- pinovým a progresívnym KO systémom..." (Celý článok)

Na Novoročnom výstupe na Volovec 2010 turisti sa netešili výhľadom zo Skaliska

Tridsiaty druhý ročník Novoro- čného výstupu na Volovec za- čal prvú sobotu v novom roku 2010 odchodom z autobusovej stanice v Rožňave v známom čase. Čo nás však prekvapilo, bola nová trasa výstupu, o ktorej sme sa dozvedeli až v autobuse. Tradičné východis- ko trasy z Gulyapalagu vystriedala Čučma kvôli nepriaz- nivému počasiu. Aj keď nám počasie neprialo, autobusy plné turistov premávali medzi rožňav- ..." (Celý článok)

Málokto čakal – futbalisti Rožňavského Bystrého po jesennom kole tretí

Rožňavské Bystré – Čoltovo 8:2 (2:0). Na deň Všetkých Svätých pripadlo 13. a posledné jesenné kolo okresného majstrovstva II. triedy vo futbale. Rožňavskobystranom sa zápas vydaril a hladko zdolali Čoltovo 8:2. Strelecky sa darilo Jánovi Gonosovi, ktorý po dlhom zranení strelil 4 góly. Na prvý gól si musela hŕstka divákov počkať až do 25. minúty, ktorý strelil po peknej kombinačnej ... (Celý článok)

Prišiel čas, že rožňavskí dorastenci zachraňovali hornogemerský ligový futbal

Zdá sa, že pre mimogemerské ligové futbalové mužstvá z východu je problém prekonať Dargovský kopec, aby sa dostali na ihrisko Štítnika/Kunová Teplica. „Dochnú“ tam motory autobusov, v ktorých sa vezú akoby pod gilotínu „východniarski“ futbalisti. Štítnik mal v stredoveku právo meča a zrejme sa boja, aby ďalšia dierka na tejto historickej pamiatke nepribudla kvôli nim. Po Veľkých Revištiach je teraz ... (Celý článok)

Rožňavský kameňák odmenil snahu lezcov zdolať bonusovú cestu

Počas víkendu sa u nás v Rožňave udialo zaujímavé podujatie. „Ani dolezenie cesty, ani dosiahnutie vrcholu nie sú natoľko dôležité..., to podsatné je..." Túto myšlienku si odniesol každý účastník Rožňavského kameňáku 2009 na pamätnom obrázku prichytenom o karabínku. Podobné idey zaznievali viackrát v programe. A na prekvapenie to nezostalo iba v myšlienke, ale i v atmosfére. Zvlášť viditeľné ... (Celý článok)

Vykúpenie Bystranom v Brzotíne priniesla až posledná minúta nastaveného času

Zo zápasu Brzotín - Rožň. Bystré 3:3 (2:1). Foto: Š. Maliňák Mladosť Brzotín – Rožňavské Bystré 3:3 (2:1). Zápas 12. kola II. futbalovej triedy Majstrovstva okresu Rožňava v Brzotíne sa začal s meškaním, lebo delegovaný rozhodca Molnár sa na zápas nedostavil. Delegát zápasu za prítomnosti kapitánov oboch mužstiev vyžreboval rozhodcu, ktorého oba týmy dali do žrebovania. Žreb určil zástupcu Bystranov Petra Ďurského. Svoju úlohu zvládol dobre, no ... (Celý článok)

Hornogemerským ligovým futbalistom sa tentoraz zapáčili jednogólové výsledky

Ilustračné foto - internet Štrnáste kolo vo IV. lige skupina JUH prinieslo jednu charakteristiku, platiacu i pre V. ligu: hornogermerským fut- balistom sa zapáčili cez tento víkend jednogólové výsledky. Štítnik vonku prehral 0:1, Rožňava a Gem. Hôrka doma zhodne vyhrali 1:0. Po hektic- kom týždni prišlo aj rozhodnutie VSFZ v prípade neodo- hratia zápasu Štítnik - Veľké Revištia v dôsledku nepri- cestovania hostí na zápas pre zlý ... (Celý článok)

Dobrú formu potvrdili Bystranskí futbalisti aj proti Nižnoslancom

Zo zápasu 11. kola Rožňavské Bystré - Nižná Slaná 2:1. Foto: P. Urban Rožňavské Bystré – Nižná Slaná 2:1 (2:1). V chladnom jesennom počasí na výborne pripravenom teréne potvrdili Bystrania svoju dobrú formu aj v domácom zápase s momentálne 1. mužstvom v tabuľke - Nižnou Slanou a zaslúžene zvíťazili 2:1. O dobrú úroveň zápasu 11. kola II. triedy majstrovstva okresu sa pričinili obidve mužstvá, ktoré sa snažili o útočnú hru. Bystrania od úvodu diktovali ... (Celý článok)

Najvyššia jesenná futbalová výhra Rožňavských ligistov so Strážskym

Popradská chata v jeseni 2009. Foto: KIKA Trináste kolo vo futbalovej štvrtej lige prinieslo pre Rožňavčanov pekné víťazstvo. Najvyššie v tomto ročníku. Tí na domácej pôde konečne sa presadili a i keď s mužstvom zo spodnej časti tabuľky, presvedčivo zvíťazili rozdielom dvoch tried. Nabudení Štítničania sa v sobotu doma súpera nedočkali, čo je od súpera, akými sú Veľké Revíštia trošku nezvyklé. Uvidíme, čo bolo tomu na príčine. ... (Celý článok)

Mužstvu sa núkajú tri body, ale školácke chyby v závere znehodnotia i dobrý výkon

Zo zápasu Pača - Rožňavské Bystré 3:2. Foto: P. Urban Pača – Rožňavské Bystré 3:2 (0:1). Rožňavskobystrania v desiatom kole II. triedy majstrovstva okresu vo futbale odohrali na Pači ďalší smoliarsky zápas, keď proti minuloročnému účastníkovi I. triedy nedokázali udržať sľubné dvojgólové vedenie. Na dobrom teréne sa hral od začiatku obojstranne rýchly a zaujímavý futbal. Úvodnému 10-minútovému náporu domácich Pačanov Bystrania odolali ... (Celý článok)

Ligoví dorastenci Rožňavy zachraňovali futbal na hornom Gemeri

Ilustračné foto - internet Uplynulé víkendové kolo v ligovom futbale neprinieslo ani len lichotivé výsledky horno- gemerským, najmä mužstvám dospelých. Z 9 možných bodov získali bod iba Gemerskohôršťania, aj to na domácej pôde nie je úspechom. Štítničanom ako-tak šlo iba v prvom polčase, keď si dovtedy vo Vyšných Revištiach dokázali zachovať čisté konto. Domov sa však vrátili naprázdno. Vysoká prehra ... (Celý článok)

Tri góly Hrhovčanov vyprovokovali Bystranov k prvým trom bodom od súpera

Zo zápasu Hrhov - Rožň. Bystré 3:6. Foto: P. Urban Hrhov – Rožňavské Bystré 3:6 (2:3). Tvrdému a hrboľatému terénu sa lepšie prispôsobili Rožňavskobystra- nia. Úvod 9. kola II. triedy majstrovstva okresu však tomu nenasvedčoval. Kým sa Bystrania predbiehali v zaha- dzovaní vyložených šancí (Minčík, Hajdu, Rusnyák), domáci Hrhovčania sa dvakrát dostali na dostrel Máťašovej brány a v 25. minúte už viedli 2:0. Bystranom ... (Celý článok)

Deväť získaných bodov z 15 možných je malý úspech hornogemerských ligistov

Ilustračný snímok - internet Tri družstvá dospelých hornogemerských ligových futbalistov získalo v ostatnom víkendovom hracom termíne 6 bodov. Blízučko k zisku aspoň bodu boli znovu futbalisti Gemerskej Hôrky, ktorí v Ťahanovciach prehrali o gól, keď prvý polčas vyhrávali 1:0. Mladí futbalisti Rožňavy zabodovali doma iba na polovicu, keď naplno vyšli iba starší dorastenci po výhre 2:0 so Sninou. Mladším dorastencom ... (Celý článok)

Kdeže sú tie časy, keď Kovstaváci rozdávali súperom body jedna radosť

Rožňavské Bystré – Kovstav Rožňava 1:1 (0:1). Rožňav- skobystrania nastupovali na zápas 8. kola II. triedy majstrovstva okresu s veľkým odhodlaním zabojovať a získať doma tri body. Úvodné minúty naznačili, že dobrý výsledok sa môže dostaviť. Bystrania mali viac loptu na svojich kopáčkách a boli iniciatívnejší ako súper. Avšak pozorne brániaca obrana Kovstavu nepúšťala Bystranov do ... (Celý článok)

V piatich zápasoch hornogemerskí ligoví futbalisti získali tri body. Je to dosť?

Ilustračný obrázok internet Ligové mužstvá nášho horného Gemera, najmä čo sa týka dospelých, v uplynulý víkend, dá sa povedať, že sa snažili uhrať dobré výsledky na pôde súperov. Týka sa to predovšetkým futbalistov Rožňavy a Štítnika, ktorí si zvonku priviezli po jednom bode. Gemerská Hôrka znova potvrdila, že keď sa jej ponúka obsadiť popredné miesto v tabuľke, nevyužije príležitosť, aj keď hrá na domácej ... (Celý článok)

Namiesto troch bodov si priviezli Bystrania z Kružnej sedmičku gólov

Zo 7. kola majstrovského futbalového zápasu Kružná - Rožňavské Bystré 7:1 (3:1). Foto: Peťo Urban Kružná - Rožňavské Bystré 7:1 (3:1). Len málokto čakal takýto výsledok týchto dvoch mužstiev II. triedy majstrovstva okresu vo futbale, ktoré mali po 6. kole v kolónke prehier nulu. Kružná začala zápas s veľkou iniciatívou a už po štyroch minútach dala úvodný gól po kombinačnej akcii z ich pravej strany. Domáci pokračovali v tlaku a v 12. minúte opäť po tej istej strane vošli do 16-ky ... (Celý článok)

Body od súpera si priviezli už aj futbalisti štvrtoligového Štítnika/Kunovej Teplice

Uplynulý víkend hornogemerských ligových futbalistov môžeme nazvať ako žatevný. Keby boli zabodovali doma aj rožňavskí mladší dorastenci, boli by všetky ligové mužstvá vyšli bodovo naplno. Po vysokej porážke v Moldave sa však zrejme ťažko spamätávajú a tak im ešte chvíľu bude trvať kým sa so súpermi lepšie popasujú. Po prvýkrát si však priviezli Štítničania ... (Celý článok)

Bystrania s Jovicami očakávali ľahší zápas, nakoniec sa strachovali o víťazstvo

Rožňavské Bystré – Jovice 5:4 (3:2). Šieste kolo okresného majstrovstva II.triedy vo futbale bolo v znamení peknej septembrovej nedele. Bystrania očakávali ľahší zápas no opak bol pravdou. Jovice sa predstavili v Rožňavskom Bystrom v dobrom svetle. Bystrania sa ujali vedenia už po pár sekundách po rozohrávke zo stredu ihriska. J. Urban ml. vysunul po pravej strane Minčíka, jeho ... (Celý článok)

Dvadsaťjeden víkendových gólov ide na vrub rožňavských brankárov

Doteraz sme sa nepozreli na futbalové výsledky ligových mládežníckych mužstiev horného Gemera. Pohľad na ostatné víkendové kolo však pre túto vekovú kategóriu neveští nič dobré. Starší i mladší dorastenci Rožňavy boli hosťami susednej Moldavy n/Bodvou a utržili tam obrovský debakel. Spolu si priviezli poriadnu fúru gólov, keď najmä mladší z nich si priviezli až 13 gólov, čo je najvyšší ... (Celý článok)

Zomrel futbalu oddaný Laci-báči

Dlhoročný činovník, rozhodca, delegát Ladislav Šimko, jeden zo zakladateľov Okresného futbalového zväzu v Rožňave zomrel v stredu 2.9.2009 po ťažkej chorobe v rožňavskej nemocnici vo veku 87 rokov. Na poslednej rozlúčku, ktorá sa konala v sobotu 6.9.2009 na miestnom cintoríne v Brzotíne, ho na poslednej ceste odprevadili aj zástupcovia širokej futbalovej rodiny. Ladislav Šimko, ktorého futbalová verejnosť ... (Celý článok)

Kedy dovezú Rožňavskobystranskí futbalisti tri body aj od súpera?

Rakovnica - Rožňavské Bystré 1:1 (0:1). Rožňavsko- bystrania v Rakovnici nepotvrdili v 5. kole okresného majstrovstva II. triedy vo futbale dobrý výkon z minulého kola a v tradičnom derby iba remizovali. Tak, ako minulú sezónu, ani tentoraz sa im na ihrisku v Rakovnici nedarilo - hlavne strelecky. Celý prvý polčas boli Bystrania lepším mužstvom na ihrisku, no gólovo sa presadil iba ... (Celý článok)

Gemerskej Hôrke chceli pomôcť strieľať góly aj hosťujúci futbalisti - aj tak prehrala

Z deviatich možných bodov, ktoré sa núkali cez uplynulý víkend trom hornogemerským ligovým futbalovým mužstvám, získali nakoniec iba 1 bod. Hneď treba poznamenať, že je to veľmi málo! Keď si pripomenieme, že dve z nich - Rožňava a Gemerská Hôrka hrali doma, je to veľmi slabá vizitka pre hornogemerský futbal. Gemerská Hôrka, ktorá si doteraz na domácej ... (Celý článok)

Bohúňovo napriek prehre zanechalo v Rožňavskom Bystrom dobrý dojem

Rožňavské Bystré - Bohúňovo 5:2 (2:1). Foto: S. Lengová Rožňavské Bystré – Bohúňovo 5:2 (2:1). Bohúňovo vo štvrtom kole II. tiedy futbalového majstrovstva okresu sa predstavilo v Rožňavskom Bystrom s novým mužstvom a zanechalo tu dobrý dojem. Začiatok zápasu bol poznačený nepresnými prihrávkami obidvoch tímov. Bystrania sa hlavne v zálohe nevedeli dostať do správneho tempa a chýbala aj patričná bojovnosť. Prvú ... (Celý článok)

Česť ligových futbalistov horného Gemera zachraňovala Gemerská Hôrka

V nižších ligových futbalových súťažiach, kde hrajú aj tri hornogemerské mužstvá, zaznamenali o.i. aj prvú inzultáciu rozhodcu. Stalo sa to v 4. kole počas 90 min. nedohraného 5. ligového zápasu skupiny juhozápad Gelnica – Hrabušice 0:0. Štítnik znovu potvrdil, že z vonku v tomto ročníku ťažko priniesie body. Ostatné víkendové ligové futbalové výsledky: IV. liga JUH - 6. kolo: ... (Celý článok)

Rožňavskobystrania v Lipovníku proti Drnave mali na víťazstvo

Zo zápasu Drnava - Rožň. Bystré 2:2 (1:2) Rožňavské Bystré – Drnava 2:2 (1:2). Rožňavskobystrania cestovali na svoj zápas tretieho kola II.triedy OM do Lipovníka. Tam na nich čakali ,,domáci futbalisti“ z Drnavy. Obidve mužstvá začali hrať otvorený futbal s cieľom čo najskôr streliť gól. Útoky sa striedali na jednej aj druhej strane. Prvý gól strelili Bystrania už v 5. minúte po dobrej kombinácii J. Urbana ml. a Tibora Gonosa, ktorý túto ... (Celý článok)

Hornogemerskí ligoví futbalisti dobre hrajú len doma ?

Víkendové výsledky z futbalových zápasov: IV. liga JUH - 5. kolo: Buzica – Strážske 4:0 (2:0), Turňa n/B – Kr. Chlmec 6:3 (4:2), Helcmanovce – V. Revištia 1:2 (1:0), Krompachy – Čaňa 5:0 (4:0), Rožňava – Rudňany 3:0 (1:0), Haniska – Štítnik 4:2 (3:2), Moldava „B“ – Šaca 5:0 (1:0), V. Kapušany – V. Folkmar 0:1 (0:0). V. liga JUHOZÁPAD - 3. kolo: Gemerská Hôrka – ... (Celý článok)

Futbalisti zo Slavošoviec stačili iba na desiatich Bystranov

Rožňavské Bystré – Slavošovce 4:0 (2:0). V druhom kole futbalového majstrovstva okresu privítali v II. triede hrajúci Rožňavskobystrania na svojom ihrisku futbalistov zo Slavošoviec. Bystrania nastúpili na zápas iba s 10 hráčmi. Trvalo 25 minút kým dorazil meškajúci Krága. Počas týchto 25 minút bol zápas vyrovnaný a obidve mužstvá si vypracovali po dve ... (Celý článok)

V Kečove na futbale Bystrania streľbou vyvolávali explóziu už vyhasnutej sopky

Kečovo - Rožňavské Bystré 2:2 (1:2). Nový futbalový ročník II. triedy v okrese Rožňava sa rozbehol 9.8.2009 1. kolom. Pred zápasom by Bystrania brali jeden bod všetkými desiatimi, no po zápase všetci konštatovali, že prišli o 2 body. Celý prvý polčas mali Bystrania jasne vo svojich rukách. Množstvo nepremenených šancí sa Bystranom nakoniec vypomstilo. Už v 3. minúte Hajdu spálil ... (Celý článok)

Na prahu nového futbalového ročníka 2009/2010 aj v Rožňavskom okrese

Mgr. Dušan Pollák Vážení futbaloví funkcionári, tréneri, hráči ! Sme na prahu nového súťažného futbalového ročníka 2009 - 2010, ktorý, dúfam spolu s Vami, prinesie všetkým nám viac radosti, potešenia z práce a výsledkov v najpopulárnejšom športe tejto planéty. Ten predchádzajúci sprevádzalo veľa nedorozumení, prehreškov voči disciplíne, pravidlám, ale roky to už k futbalu patrí. Futbal je jednoducho ... (Celý článok)

Futbalisti Honiec vyhrali Memoriál J. Babiča, P. Urbana a M. Lindáka v Bystrom

V nedeľu 12.7.2009 sa do Rožňavského Bystrého prišlo pozrieť na futbal vyše 200 divákov. Počasie tiež prialo futbalu. Turnaj ako Memoriál Jána Babiča, Petra Urbana a Miroslava Lindáka sa začal s menším meškaním o 13:30 hod. V prvom zápase Rudná vyhrávala už 3:1, no v záverečných minútach Hončania vyrovnali a na 11-ky postúpili. V druhom ... (Celý článok)

Cyklisti si memoriálom uctili pamiatku tragicky zahynutého Jaroslava Greška

Jaroslav Greško Dňa 11. júla 2009 sa v Gemerskej Polome uskutočnil nultý ročník cyklistických pretekov pod názvom Memoriál Jaroslava Greška. Jaroslav Greško sa dňa 15. júna 1983 na cyklistických majstrovstvách Slovenska smrteľne zranil, keď v plnej rýchlosti neďaleko Nových Zámkov narazil do stojaceho nákladného auta. Tento mladý 22 ročný pretekár patril v tom čase medzi najlepších ... (Celý článok)

Výlet na bicykloch aj so skúsenosťou ako jazdiť na ceste a v teréne sme zvládli

Pochvala patrí deťom, ktoré sa rozhodli urobiť niečo pre svoje zdravie a stráviť jedno sobotné dopoludnie (30. mája) na bicykloch a v prírode. Počasie ráno nebolo veľmi priaznivé, no napriek tomu sa tri dievčatá a sedem chlapcov prvého stupňa Základnej školy s materskou školou v Jelšave so štyrmi učiteľmi nezľakli a rozhodli sa plánovaný výlet uskutočniť. Na koniec mája bola zima a slnko sa na ... (Celý článok)

Ani dážď, chladno a silný vietor neodradil divákov od pretekov na Dobšinskom kopci

Dvadsiatyšiesty ročník pretekov automobilov do vrchu DOBŠINSKÝ KOPEC 2009, ktorý sa konal 20. a 21. júna prilákal vyše 80 jazdcov zo slovenskej i českej špičky, nechýbali ani domáci pretekári. Ani dážď, chladno a dosť silný vietor neodradil divákov, ktorých sa na tomto zaujímavom podujatí zúčastnilo naozaj neúrekom. Štart pretekov bol v Dobšinej na Hnileckej ulici v blízkosti ... (Celý článok)

Bystrania na záver okúsili v Honciach ako chutí s víťazom II. triedy trpkosť prehry

Honce – Rožňavské Bystré 9:1 (3:0). Po štyroch víťazných zápasoch za sebou Bystrania okúsili v 26. kole II. triedy majstrovstva okresu na futbalovom ihrisku v Honciach trpkosť prehry. A nie hociakej! Prvé minúty zápasu naznačili, že by to mohlo byť vyrovnané stretnutie. Prvá šanca domácich v 11. minúte však znamenala aj úvodný gól v zápase - 1:0. O 4 minúty na to po rohovom kope a nedôraznom ... (Celý článok)

Pešia turistika má na hornom Gemeri výborné podmienky i dobré zázemie

Pešia turistika má na hornom Gemeri, ako vidieť aj zo stránky Maj Gemer, dobré zázemie, ale aj výborné podmienky. Pohybovo i spoločensky aktívni ľudia preto radi využívajú voľný čas na pobyt v prírode. Slnko, čerstvý vzduch, krásna prírodná scenéria, ktorú tvoria nádherné lesy a hlboké údolia vytvárajú dobré podmienky na užitočný relax pre každého. Tak pre deti, ako aj pre ... (Celý článok)

Bystrania začali brať zápas vážne až po nepriaznivom stave 1:3 pre Kružnú

Kružná – Rožňavské Bystré 3:4 (1:1). Bystrania napriek absencii viacerých kľúčových hráčov dokázali vyhrať aj ďalší zápas v Kružnej. Priebeh zápasu 25. kola II. triedy futbalového majstrovstva bol veľmi zaujímavý. Obe mužstvá začali útočne, chýbalo však presnejšie zakončenie. V 23. minúte odpískal rozhodca penaltu v prospech domácich za ruku Šályho. Domáci kapitán však netrafil bránu. V 30. ... (Celý článok)

Tradičný turistický výstup zo Slavošoviec na Prieslop vo výške 1165 m nm.

Aj v tomto roku milovníci turizmu v Slavošovciach turistický oddiel Prieslop spoločne s Obecným úradom Slavošovce uskutočnili už 9. turistický výstup. Bol plánovaný v celoročnom turistickom kalendári spoločne s ďalšími podujatiami v okrese Rožňava. Napriek tomu, že bolo pomerne chladno a ešte k tomu aj trinásteho, turistov to neodradilo. Do prírody sa vypravili cez ... (Celý článok)

Futbalisti Bohúňova vysokú prehru s Bystranmi (0:14) vzali športovo

Rožňavské Bystré – Bohúňovo 14:0 (5:0). Bystrania potvrdili dobrú jarnú formu a v 24. kole II. triedy futbalového majstrovstva okresu Rožňava deklasovali Bohúňovo 14:0. Na výborne pripravenom trávniku Bystrania od začiatku súperovi nič nedarovali.Po úvodnom veľkom tlaku dal v 10. minúte prvý gól Rado Šimko. Až do 30. minúty sa Bystrania predbiehali v zahadzovaní ... (Celý článok)

Za stavu 0:5 domáci brankár od zlosti opustil svoju bránu a dostal červenú

Kovstav Rožňava - Rožňavské Bystré 0:5 (0:4). V Nadabulej sa hral v sobotu 30. mája zápas 23. kola II. triedy majstrovstva okresu vo futbale dvoch rozdielnych polčasov. V prvom vychádzalo Bystranom takmer všetko, v druhom skoro nič. Už v 2. minúte Rado Šimko po prihrávke brata Romana tvrdou strelou otvoril skóre. 0:1. V 6. minúte Roman Šimko po prihrávke Rada Š. zľavej strany krížnou ... (Celý článok)

Čoltovo bolo stále nad hladinou, aby sa nakoniec v Rožňavskom Bystrom potopilo

Rožňavské Bystré – Čoltovo 4:3 (1:2). Čoltovo s omladeným mužstvom v Bystrom trikrát vyhrávalo, ale 3 body zostali nakoniec doma. Od začiatku zápasu sa hral v 22. kole II. triedy majstrovstva okresu vo futbale v Rožň. Bystrom útočný futbal. Čoltovo v prvej štvrťhodine dvakrát nebezpečne ohrozilo bránu Bystrého, no ich strely tesne minuli Rusnákovu bránu, ktorý bol brankárom ... (Celý článok)

Bystranským hráčom proti Drnave nebolo súdené v Lipovníku streliť gól, hoci ...

Z futbalového zápasu Drnava - Rožň. Bystré 3:0 Drnava - Rožňavské Bystré 3:0 (2:0). Z dôvodu renovácie trávnika v Drnave sa zápas 21. kola II. triedy majstrovstva okresu odohral v Lipovníku. Už to, že na zápas bol delegovaný rozhodca Gyenes, neveštilo nič dobré pre Bystranov. Ašpirant na postup z druhého miesta, ktorý momentálne disponuje kvalitným kádrom, vyvinul na bystranskú bránu prvých 5 minút enormný tlak. Tento tlak Bystrania prežili a v 8. minúte sa ... (Celý článok)

Kniha o revúckych športovcoch je žiadaná aj v americkej Atlante

MsKS v Revúcej vydá v júni t.r. monografiu Dušana Dubovského REVÚCA, JEJ ŠPORTOVCI A MAJSTRI SLOVENSKA, EURÓPY, SVETA. Kniha formátu A4, ktorá má viac ako 450 strán a 1600 fotografií, okrem histórie Revúcej, priblíži športové aktivity v meste v rokoch 1866 – 2008 a predstaví 210 revúckych majstrov Slovenska, z ktorých niektorí sú aj majstrami Československa, Európy a sveta. ... (Celý článok)

Možno zo syna na severoírskej vode vyrastie slovenský kajakár

Nedá mi, aby som sa nepochválil fotografiami, ktoré priniesol môj syn z kajakárskeho kurzu, do ktorého sa po mojom súhlase prihlásil. Keďže som si myslel, že poznám svojho syna dobre, tiež jeho vzťah k vode, tak som predpokladal, že určite z toho nič nebude. Ha-ha-ha, opak je pravdou!!! Jeho to chytilo a priniesol mi ukázať fotografie, aby som videl, ako sa mu darí v kurze. No musel som si k tomu sadnúť ... (Celý článok)

Bystranom sa po dlhšom čase darilo aj strelecky - poltucet si odniesli Hrhovčania

Rožňavské Bystré - Hrhov 6:1 (4:0). Desiateho mája 2009 sa v 20. kole II. triedy majstrovstva okresu predstavili futbalisti z Hrhova. Keďže Bystranom sa po dlhšom čase darilo aj strelecky, odniesli si domov poltucet gólov. Už v úvode zápasu sa strelecky prezentoval Minčík a Račko. V 11.minúte presná prihrávka Rada Šimka našla jeho brata Romana a ten otvoril skóre presnou strelou k tyči - 1:0. O päť minút neskôr hráč Hrhova ... (Celý článok)

Remíza v Joviciach bojovnejších domácich a technickejších Bystranov

Jovice - Rožňavské Bystré 2:2 (0:0). V 19. kole II. triedy futbalového majstrovstva rožňavského okresu Bystrania cestovali do Jovíc, kde sa im v posledných rokoch darí. Ajtento krát si priniesli aspoň bod. Hostia v pozmenenej zostave stretnutie začali dobre, no na na tvrdom a nerovnom teréne mali problém spraviť nejakú súvislú akciu. V 7. minúte mali Jovice prvú veľkú šancu, no domáci útočník netrafil ... (Celý článok)

Rožňavských maratóncov začiatkom mája preverí Volkswagen Maratón Praha

Maratónci Telovýchovnej jednoty ELÁN Rožňava sa opätovne pripravujú na významné maratónske podujatie Volkswagen Maratón Praha, ktoré sa uskutoční v nedeľu 10. mája 2009. Pre MUDr. Mariána Kušníra to bude sedemnásty maratón a Bc. Štefan Molnár ich bude mať na konte celkovo dvadsaťosem. Štart maratónu bude o 9,00 hod. na Staromestskom námestí. Na štartovnú ... (Celý článok)

Stačilo raz zhypnotizovať hráčov hostí a body zostali v Rakovnici

Rakovnica - Rožňavské Bystré 1:0 (1:0). V susedskom futbalovom derby sa v 17. kole dňa 19.4. 2009 stretli domáca Rakovnica a Rožňavské Bystré. Bystrania po dobrom výkone a výsledku v Nižnej Slanej, si trúfali v Rakovnici uhrať aspoň bodík. Bystrania začali lepšie. Prvá 20-minútovka patrila hosťom, mali územnú prevahu, no z rohov a ani z ďalších sľubných akcií nedali gól. Postupne sa hra vyrovnala ... (Celý článok)

Veľkonočná šibačka nižnoslanským futbalistom na bystrianskych nevyšla

Nižná Slaná – Rožňavské Bystré 1:2 ( 1:0 ). Na prvý jarný zápas Bystrania cestovali s obavami, že mužstvo Nižnej Slanej s ambíciami na postup do I. triedy môže vysoko vyhrať. Bystrania však v tomto zápase, v takmer najsilnejšej zostave, boli lepším mužstvom na ihrisku a súpera porazili. Prvý polčas bol od oboch mužstiev opatrný a šancí bolo na oboch stranách ako šafranu. Obidve mužstvá hrali dosť nepresne ... (Celý článok)

Tridsaťjeden futbalových družstiev na hornom Gemeri bude šibať naplno

Konečne sa začiatkom jari naplno rozbehli aj v Rožňavskom okrese všetky majstrovské futbalové súťaže dospelých. Po pomalom začiatku futbalistov vo IV. lige, kde má horný Gemer zo 16 družstiev iba dve – (Štítnik a Rožňava) vyššie zastúpenie, veru futbal v tomto regióne medzi dospelými nemá. História pozná, že najvyššie hrala Rožňava v novom štátoprávnom usporiadaní iba ... (Celý článok)

Bystränské hlasy bolo počuť na pražskej Letnej a pomohli slovenským futbalistom

Bystränia v Prahe Bol prvý apríl a nebola polnoc. Bola pražská Letná a bolo nás tam moc. No, lebo sa hral dôležitý medzištátny zápas medzi Českom a Slovenskom. Medzi priaznivcami zo Slovenska, ktorí svojimi hlasmi chceli pomôcť slovenským futbalistom bola aj hŕstka priaznivcom z Rožňavského Bystrého. Tušili, že Slováci doma porazia odvekého rivala, ktoré im roky bol neprekonateľnou prekážkou? Tušili, lebo veď bol aj prvý apríl! ... (Celý článok)

Futbalová jar na hornom Gemeri v nedeľu naplno vo všetkých súťažiach

Pozdvihnime futbal na vyššiu úroveň! Súťažný futbal sa prihlásil o slovo aj na hornom Gemeri. Najvyššia súťaž Oblastného futbalového zväzu v Rožňave I. A trieda sa začne odvetnou časťou jarného kola už v tohtoročnú prvú aprílovú nedeľu. Po vylúčení družstva dospelých Tatrana Betliar ešte v jesennej časti a to za 3-násobné nenastúpenie družstva dorastencov, prehodnotili svoje rozhodnutie na ObFZ a s podmienkou dovolili betliarčanom ... (Celý článok)

Kleinová z Dobšinej na 4. ročníku ČSOB Bratislava Marathon obsadila 2. miesto

Na 4. ročníku ČSOB Marathonu 2009 v Bratislave v rôznych kategóriách štartovalo vyše 2500 športovcov a detí. V hlavnej súťaži - klasického maratónu bežala v nedeľu 29. marca t.r. aj pretekárka z horného Gemera, Mária Kleinová z Dobšinej. Do cieľa prišla za daždivého počasia pomerne v slušnom čase i dobrej fyzickej kondícii, keď dosiahla čas 3:47:00 hod a celkove dobehla ako 191. V ... (Celý článok)

Jelšavskí prvoligoví kolkári to mali vo februári ťažké

Vo februári to mali naši jelšavskí prvoligisti v kolkoch ťažké. V dvoch stretnutiach nastúpili proti najväčším kandidátom na celkové prvenstvo. Napriek tomu obstali veľmi čestne a dosiahli pekné výsledky. Je možné konštatovať, že pri troche šťastia mohli aj bodovať. Veď so Žarnovicou prehrali rozdielom len 33 kolov, avšak nastúpili bez svojho najlepšieho hráča Maroša Raffaya ... (Celý článok)

Futbalisti MFK Jelšava pokračujú v príprave na jarnú sezónu

Úspešné účinkovanie jednotlivých družstiev bolo zhodnotené na výročnej členskej schôdzi MFK Jelšava 6. februára 2009, kde bola prednesená príprava jednotlivých družstiev na jarnú sezónu. Družstvo dospelých zahájilo prípravu 30. januára. Trénuje sa systémom streda-piatok tak, ako to dovoľuje počasie. V rámci prípravy boli zatiaľ odohrané všetky naplánované prípravné zápasy. V nich ... (Celý článok)

Nová kniha Dušana Dubovského priblíži Revúcu aj ako mesto športovcov

Dušan Dubovský V tomto roku, keď si v Revúcej pripomínajú 90. výročie založenia Telovýchovnej jednoty Sokol, prvého slovenského telovýchovného spolku v meste, vydá Mestské kultúrne stredisko monografiu Dušana Dubovského: REVÚCA, JEJ ŠPORTOVCI a MAJSTRI SLOVENSKA, EURÓPY a SVETA. Ojedinelá publikácia, ktorá vyjde v prvej polovici tohto roka, okrem histórie Revúcej priblíži Zochovo ... (Celý článok)

Naša Danka Velďáková dokázala, že vie zabojovať i presvedčiť, že na to má

Ing. Danka Velďáková s bronzovou medailou Slovenská výprava 11-tich atlétov sa 9. marca t.r. vrátila z jubilejných halových majstrovstviev Európy v Turíne s chválitebnou známkou. Medzi nimi bola aj rodáčka z Pače trojskokanka Ing. Danka Velďáková so sestrou Jankou, ktorá štartovala v skoku do diaľky. Ako jediná z našich pretekárov sa Danka dokázala prebojovať na bronzový stupienok a to hneď v národnom rekorde 14,40 m. ... (Celý článok)

BARCELONA MARATÓ 2009 úspešne absolvovala aj Eva Seidlová

Len najvernejší slovenskí maratónci vedia, že 1. marca 2009 bol v španielskej Barcelone maratónsky beh. Medzi jeho účastníkmi bolo zopár pretekárov aj zo Slovenska. Nechýbala medzi nimi ani pani Eva Seidlová z Tlmáč, ktorá je rodáčkou z Gemera a i po obidvoch rodičoch Gemerčanka. Z našich pretekárov dosiahla najväčší úspech, keď vo svojej kategórii F55 obsadila 3. miesto. Spolu s kolegom ... (Celý článok)

Odveta jelšavských kolkárov v 1. lige východ začala striedavo

KK Svit – MKK Jelšava 3035/1:3209/7. V prvom kole odvetnej časti I. kolkárskej ligy zvíťazili jelšavskí kolkári nad tradičným rivalom zo Svitu na jeho „domácich“ dráhach v Spišskej Novej Vsi hladko v pomere 7:1 rozdielom 174 kolkov. Hostia dosiahli nasledovné výsledky: A. Bráz 544/1, J. Horváth 247/0, od 61. hodu Ľ.Koren 255/0,502/0, M. Raffay 521/1, I. Pašiak 578/1, P. Ondrik 513/1, ... (Celý článok)

Hokejisti sa dočkali ľadu - HK MTZ Jelšava začal svoju ďalšiu sezónu

Dňa 10. januára t.r. sa odohralo hokejové stretnutie s mužstvom Lubeníka. Hralo sa v Jelšave, keď naše mužstvo prehralo výsledkom 15:12. Hralo sa 2x30 minút. Zostava našich hokejistov: Boris Adam (4 góly), Ivan Hudaček (3 góly), Zoltán Farkaš (3 góly), Peter Siman (2 góly), Vladimír Václavík, Ľubomír Kročko, Michal Kročko. V sobotu 17. januára sme hrali opäť s Lubeníkom. Tentoraz sme zvíťazili s výsledkom 22:14. Hralo ... (Celý článok)

Pohár starostu obce Gemerská Poloma znovu patrí Zoltánovi Lelkešovi

V telocvični Základnej školy v Gemerskej Polome sa v nedeľu 11. januára 2008 uskutočnil už 17. ročník stolnotenisového turnaja o Pohár starostu obce. V dobre obsadenom turnaji, ktorého sa zúčastnilo 12 popredných slovenských družstiev obhájil Zoltán Lelkeš z Mostexu Rača svoje prvenstvo a stal sa už po druhýkrát víťazom spomínaného turnaja. Vo finále zvíťazil nad Jurajom Tillom z Lokomotívy Košice ... (Celý článok)

Vydarený už 23. Silvestrovský výstup turistov na Veľkú Vápenicu

Klub slovenských turistov Heľpa usporiadal 31. decembra 2008 už 23. ročník Silvestrovského výstupu na Veľkú Vápenicu. Podujatie otvoril a viedol predseda KST Heľpa Jozef Fiľo. Potom sa už turisti vydali na známu trasu. Aj keď ich nebolo veľa, okrem domácich turistov prišli aj z Banskej Bystrice, Nových Zámkov, ale tiež z Čiech. Nádherné počasie, - 12°C na Heľpe, na vrchole V. Vápenice – 4 °C, aké bolo počas celého organizovania podujatia vari len raz, prekrásne výhľady ... (Celý článok)

Stolnotenisový turnaj v Gemerskej Polome prilákal našich popredných hráčov

Dvanásť popredných stolnotenisových družstiev a rovnako kvalitných 26 stolných tenistov zo Slovenska bude zastúpených na 17. ročníku stolnotenisového turnaja v Gemerskej Polomy, kde budú zápoliť o Pohár starostu obce. Turnaj sa uskutoční v nedeľu 11. januára 2008 o 9.00 hod. v telocvični miestnej základnej školy. Medzi prihlásenými sú dvaja účastníci zahraničných líg Rakúska - Tomáš Janči ... (Celý článok)

Tridsiatyprvý ročník výstupu na Volovec poskytol turistom krásne zážitky

Z tohtoročného úspešného už 31. ročníka Novoročného výstupu na Volovec sprostredkoval nám Tomáš Potočný z Rožňavy krásne fotografie, ktoré vám prezentujeme. Môžete sa nimi pokochať nad scenériou výstupu, ako aj pohľadmi na zasnežené okolie. Výstup využilo množstvo turistov nielen z Rožňavy, ale aj okolitých obcí a dokonca i z Košíc, ktorí sa 3. januára 2009 ... (Celý článok)