Najaktívnejší hráč hostí vďaka nešetrnému zákroku domáceho obrancu nedohral

Slavošovce – Rožňavské Bystré 3:2 (2:2). Bystrania si v 15. kole II. triedy MO za svoj výkon v Slavošovciach určite bod zaslúžili, no nie vždy vyhrá lepší. Úvodné minúty patrili domácim hráčom a už v 4. minúte po nedorozumení v obrane hostí sa ujali vedenia 1:0. V 8. minúte však J. Urban ml. vyrovnával na 1:1 po rýchlom protiútoku. V 13. minúte najaktívnejší hráč Bystrého J.Urban ml. vypichol domácim obrancom loptu a po samostatnej akcii pridal druhý gól Bystranov. Ďalšia jeho strela z voleja v 23. minúte minula len tesne horný roh domácej brány. V 33. minúte po ďalšej nepresnej rozohrávke v Bystranskej obrane, domáci vyrovnali na 2:2. V 41. minúte strelu J. Urbana ml. likvidoval domáci brankár.
V druhom polčase boli Bystrania opäť lepším mužstvom a hlavne J. Urban ml. neustále zamestnával domácich obrancov. Najväčšiu šancu Bystrého mal v 75. minúte Rusnyák, ktorému na bránkovej čiare v poslednej chvíli vypichol loptu domáci hráč. Domáce Slavošovce si vypracovali iba jednu dobrú akciu v 79. minúte, po ktorej padol ich víťazný gól. Najhoršou ranou pre Bystranov bola však 89. minúta, keď prenikajúceho Jána Urbana ml. nešetrným zákrokom zranil domáci obranca a pravdepodobne ho vyradil z ďalších zápasov jarnej časti. V 90. minúte ešte J. Gonos nastrelil brvno domácej brány, no ani dorážka Krágu neznamenala vyrovnanie.
Pred 50 divákmi rozhodoval Farkaš.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš, Uhrin, Galata, Valent, Leng, Krága, J. Gonos, Valko, Rusnyák, J.Urban st., J.Urban ml. Striedal O. Ujházi.
3.4.2010

Miloš Leng
Fotografie: Peťo Urban

Výsledky II. triedy - 15. kola:
Jovice - Pača 2:1 (1:0), góly: Gebe, Grecmacher - Tóth, ŽK: Grecmacher - M. Zagiba, Liška, R: Repaský, DZ: Székely, D: 50. Rakovnica - Kružná 2:2 (0:1), góly: Čižmár, Turcsányi - Szöllös, R. Polyák, ŽK: 0 - L. Szendi, R: Jonáš, DZ: Kerekeš, D: 70. Bohúňovo - Kovstav 5:0 (0:0), G: J. Váradi 2, Balog, L. Kováč, Švajko, ŽK: Király, Dorkin - Világyi, ČK: Džačár (Kovstav), R. Petro, DZ: Gášpar, D: 80. Drnava - Hrhov 1:10 (1:5), góly: Veverica 5, A. Koščík 2, Ľ. Bartók, D. Dunka, Tankó - Farkaš, ŽK: Kuchta - 0, R: Lucza, DZ: Bodnár, D: 50. Slavošovce - Rož. Bystré 3:2 (2:2), góly: Balco 3 - J. Urban ml. 2, ŽK: Valentík, Makkai - Valent, Krága, R: A. Farkaš, DZ: Antal, D: 50. Kečovo - Nižná Slaná 1:2 (1:1), góly: Zoller - Leštach, Jar. Hajči, ŽK: Zoller, F. Kováč - V. Karas, R: Iglai, DZ: Bobrík, D: 50. Čoltovo - Ml. Brzotín 0:3(0:1), góly: P. Kónya, Lázok, T. Kónya, ŽK: Molnár - Vavrek, V. Polyák, A. Rusnyák, R: Rašši, DZ: Máte, D: 70.
Najlepší strelci: 15 gólov - L. Gajdoš (Pača), 12 gólov - G. Zoller (Kečovo),11 gólov - G. Veverica (Hrhov), 10 gólov - P. Ičo (Jovice), J. Urban (Rož. Bystré), M. Balog (Bohúňovo), 9 gólov - R. Polyák (Kružná), M. Vavrek (Ml. Brzotín), R. Lörinc (Kečovo), atď. (Zdroj: korzar.sk)

Nasledujúce zápasy:
II. trieda 16. kolo 11.4.2010 o 15.30 hod.: Pača – Čoltovo, Mladosť Brzotín – Kečovo, Nižná Slaná - Slavošovce, Rožň. Bystré – Drnava, Hrhov – Bohúňovo, Kovstav – Rakovnica, Kružná – Jovice.

I. TRIEDA - 18. kolo:

Výsledky: Dedinky – Krh. Podhradie 1:6 (0:1). Góly: Faltín – Šomšák 2, Mázik 2, Bodnár, Piater, ŽK: J. Novák - Erdöfalvi, R: J. Chomjak, DZ: Nagy, D: 150. Krh. Dlhá Lúka – Vlachovo 1:0 (0:0) Gól: Pronai, ŽK: ? - Lipták ml., Z. Gecelovský, R: R. Farkaš, DZ: Vysoký, D: 80. Dlhá Ves – Honce 0:4 (0:2). Góly: Kuzma 2, Tomčo, Ovari, ŽK: bez, R: Turcsányi, DZ: Šalamon, D: 80. Gemerská Poloma – Betliar 2:1 (1:0). Góly: P. Rogos 2 – M. Árvay, ŽK: R. Greško 2 - Die, ČK: R. Greško – Orabinec, R: Uhrín, DZ: Hadar, D: 200. Lipovník – Plešivec 4:1 (2:0). Góly: Milata 2, Bollo, Podracký - Horváth, ŽK: bez, R: J. Gyenes, DZ: Kovács, D: 100. Vyšná Slaná – Brzotín 1:1 (1:0). Góly: Liptai - Demeter, ŽK: 0 - Demeter, R: K. Chomjak, DZ: Šimšík, D: 80. Rudná – Jablonov n/T 5:2 (3:0). Góly: Vysoký, Šimon, Dávid, S. Ďuriček, Kontra – Bodnár, Hutník, ŽK:Jakab, Gacek – Mackovjak, Zajdó, Hlavček, R: Bakoš, DZ: Heveši, D: 100.