V Joviciach videli diváci na hrboľatom a tvrdom teréne futbal rozdielnych polčasov

Jovice – Rožňavské Bystré 3:2 (3:0). Na tvrdom a hrboľatom teréne videli diváci v Joviciach zápas II. triedy 19. kola dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom Bystrania ukázali ako sa nemá hrať futbal. Od začiatku pôsobili ospalým dojmom, ich hra bola chaotická, plná nepresností a hrubých chýb. Toto dokonale využili domáci hráči, ktorí ponúknuté príležitosti využili. Prvý nájazd domáceho hráča ešte Máťaš zneškodnil, no v 10. minúte už domáci strelili svoj prvý gól. V 23. minúte rozhodca Rási odpískal nepochopiteľný pokutový kop za údajnú ruku Valenta. Nie najvhodnejšou kritikou si za to J. Urban st. vyslúžil od neho červenú kartu. Aj keď domáci nepridali z 11-ky druhý gól, dali ho po rohovom kope po ďalšom zaváhaní v obrane. Bystrania sa pomaly preberali, ale ich útočné akcie boli bezzubé. V 33. minúte domáci po ďalšom rohu opäť z blízka dali svoj tretí gól. Bystranom sa vydarila akcia v poslednej minúte prvého polčasu, no prenikajúceho J. Urbana ml. brankár domácich zastavil faulom. Nariadenú penaltu však Leng nepremenil.
V druhom polčase vybehli bystrania ako vymenení. Aj keď desiati, priklincovali domácich pred ich 16-ku a dostávali sa do výborných šancí. Tú najväčšiu nepremenil Leng, keď jeho lob vykopával obranca z bránkovej čiary. V 56. minúte Minčík dorážal vyrazenú strelu brankárom do brány a stav sa menil na 3:1. O 10 minút neskôr Leng našiel Minčíka a ten sa opäť nemýlil - 3:2 Ďalší svoj nájazd o 3 minúty neskôr už Minčík tak úspešne nezakončil.
Len priemerné domáce mužstvo sa na posledných 10 minút ešte vzchopilo a ubránilo už víťazstvo 3:2.
Pred 60 divákmi otrasne rozhodoval Rási.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Valko, Valent, Hajdu, Krága, Urban st. (ČK), Leng, Gonos, Rusnyák, J. Urban ml., Minčík.
2. 5. 2010

Miloš Leng
Výsledky II. triedy - 19. kolo:
Bohúňovo - Ml. Brzotín 3:1 (2:1), góly: Dorkin, Várady, Švajko - O. Vavrek (11 m), ŽK: bez, R: J. Chomjak, DZ: Kerekeš, D: 120. Drnava - Čoltovo 5:3 (2:1), góly: Emödi 2, T. Petro, L. Fabián, Vilímek - Varga, Csongovai, ŽK: bez, R: Uhrín, DZ: Kovács, D: 50. Slavošovce - Kečovo 2:0 (1:0) góly: Lipták - Giba Jozef, Vranec , ŽK: 0 - Š. Kubík, P. Kubík, Šofranko, R: Lucza, DZ: Bobrík, D: 80. Rakovnica - Nižná Slaná 0:0, ŽK: bez, R: Repaský, DZ: Gášpár, D: 70. Jovice - Rož. Bystré 3:2 (3:0), góly: Grecmacher, Parada, Czinka - Minčík 2, ŽK: T. Gebe, Szopóczi - Krága, J. Urban ml., ČK: J. Urban st., R: Raši, DZ: Máté, D: 70. Kružná - Hrhov 9:2 (7:1), góly: Kerekeš 4, Z. Breuer ml, J. Rusnyák, R. Polyák 2, Krága - Grulyó, Bartók, ŽK: 0 - Bartók, R: Iglai, DZ: Bodnár, D: 60. Kovstav - Pača 0:2 (0:2), góly: Gajdoš, Adam, ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: Heveši, D: 50.

Najlepší strelci:
21 gólov - Ľ. Gajdoš (Pača), 14 gólov - G. Zoller (Kečovo), 13 gólov - J. Szöllös (Kružná) , G. Veverica (Hrhov) , 12 gólov - R. Polyák (Kružná) , P. Minčík (Rožň. Bystré), 11 gólov - V. Karas (Nižná Slaná) , Ro. Lörinc (Kečovo) , J. Urban ml. (Rožň. Bystré), 10 gólov - P. Ičo (Jovice) , Š. Csongovai (Čoltovo) , M. Balog (Bohúňovo) , 9 gólov - O. Kerekeš (Kružná) , M. Vavrek (Ml. Brzotín) , 8 gólov - O. Vavrek (Ml. Brzotín) , L. Grulyó (Hrhov) , R. Haviarik (Slavošovce) , atď.

20. kolo – 9.5.2010 o 16.30 hod.:

Pača – Slavošovce, Kečovo – Drnava, Čoltovo – Bohúňovo, Ml. Brzotín – Rakovnica, Nižná Slaná – Jovice, Rožň. Bystré – Kružná, Hrhov – Kovstav.

Výsledky I. triedy - 22. kolo -
Krásnohorské Podhradie – Honce 0:0, ŽK: Lázar, Šomšák, Mázik - Mil. Gallo, Ovary, Kuzma, Fandák, R: Jonáš, DZ: Hadar, D: 150. Dobšiná – Betliar 3:2 (2:2), góly: Gotthardt, Rupp (11 m), Barnák – M. Árvay, Z. Zdechovan, ŽK: Laurinc - 0, R: K. Chomjak, DZ: Kovács, D: 120. Dedinky – Plešivec 1:0 (1:0), gól: S. Ogurčák, ŽK: S. Ogurčák – Macho, Volčko, R: Petro, DZ: Székely, D: 120. Krh. Dlhá Lúka – Brzotín 2:0 (0:0), góly: Korintuš 2, ŽK: Klárik, Anna – L. Polyák, Farkaš, R: J. Gyenes, DZ: Antal, D: 110. Dlhá Ves – Jablonov n/T 2:1 (2:0), góly: Szeman, Orel – Strama, ŽK: ?, R: Molnár, DZ: Nagy, D: 80. Gem. Poloma – Rudná 6:2 (2:1), góly: Z. Greško 2, Valko, Chochol, R. Greško, Koteles (vlastný) – Sanislo, Vysoký, ŽK: ?, R: S. Gallo, DZ: Šalamon, D: 150. Lipovník – Vyšná Slaná 4:0 (1:0), góly: Bollo 2, Milata, Barczi, ŽK: 0 - Fifik, R: Turcsányi, DZ: Šmelko, D: 80.