Dobrú formu potvrdili Bystranskí futbalisti aj proti Nižnoslancom

Zo zápasu 11. kola Rožňavské Bystré - Nižná Slaná 2:1. Foto: P. Urban Rožňavské Bystré – Nižná Slaná 2:1 (2:1). V chladnom jesennom počasí na výborne pripravenom teréne potvrdili Bystrania svoju dobrú formu aj v domácom zápase s momentálne 1. mužstvom v tabuľke - Nižnou Slanou a zaslúžene zvíťazili 2:1. O dobrú úroveň zápasu 11. kola II. triedy majstrovstva okresu sa pričinili obidve mužstvá, ktoré sa snažili o útočnú hru.
Bystrania od úvodu diktovali tempo hry a v 6. minúte po šanci Rusnyáka vyrazenú loptu brankárom hostí Minčík strelou z uhla otvoril skóre - 1:0. Obrancovia hostí si nemali čas vydýchnuť ani v ďalšom priebehu zápasu, lebo Bystrania neúnavne dobýjali ich bránu. V 26. minúte Šály posunul loptu Lengovi a ten z 20 metrov strelou pod brvno zvýšil na 2:0.
Nižnoslancom sa vydaril jeden protiútok a v 32. minúte znížili na 2:1. Do polčasu hostia však okrem gólu ohrozili Máťaša v bráne domácich iba jednou strelou, lebo tentoraz pozorná obrana Bystrého pustila hostí iba po 16-ku. V 40. minúte ešte vystrašil brankára hostí Galata svojou delovkou z 30 metrov ktorú len s námahou vyrazil.
Druhý polčas mal podobný obraz ako prvý, no s väčšími šancami Bystranov, ale už bez gólového efektu. Výborný brankár Nižnoslancov vychytal aj nemožné. Zneškodnil dva nájazdy Minčíka, šance Urbana a vyškriabal aj hlavičku Hajdua. Hosťom pomohlo v jednom prípade aj brvno. Hostia napriek svojej snahe vážnejšiu príležitosť nemali a strely z diaľky spoľahlivý Máťaš s istotou pochytal. V druhom polčase gól už nepadol a tak si Bystrania pripísali ďalšie 3 body.
Pred 50 divákmi rozhodoval Repaský .
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Uhrin, Valent, Hajdu, Krága, Leng, Rusnyák, Šály, Minčík, J. Urban ml., striedal Dorkin.
18.10.2009

Text: Miloš Leng,

FOTOBJEKTÍVOM Peťa URBANA:

OSTATNÉ VÝSLEDKY 11. kola II. TRIEDY: Bohúňovo - Pača 2:2, Rakovnica - Drnava 2:1, Jovice - Slavošovce 2:1, Kružná - Kečovo 4:3, Kovstav - Čoltovo 1:0, Hrhov - Mladosť Brzotín 3:2.

Najlepší strelci po 11. kole:
11 gólov - G. Zoller (Kečovo), 10 gólov - P. Ičo (Jovice), 9 gólov - M. Vavrek (Ml. Brzotín), Ľ. Gajdoš (Pača), V. Karas (N. Slaná), 8 gólov - R. Polyák (Kružná), J. Urban ml. (R. Bystré), M. Balog (Bohúňovo), 6 gólov - R. Lörinc (Kečovo), M. Dunka (Hrhov), atď.

12. kolo 25.10.2009 o 14.00 hod.: Pača – Nižná Slaná, Mladosť Brzotín – Rožň. Bystré, Čoltovo – Hrhov, Kečovo – Kovstav, Slavošovce – Kružná, Drnava – Jovice, Bohúňovo - Rakovnica.

Výsledky 13. kola: Brzotín – Betliar 0:4 (0:2), góly: Z. Zdechovan 2, Ľ. Árvay, V. Kováč, ŽK: ??? – 0, R: Macko, DZ: Nagy, D: 80. Jablonov n/T. – Honce 1:0 (0:0), gól: Zajdó, ŽK: Bodnár, Pál Baláž - Kuzma, Tomčo, M. Pástor, R: Gyenes, DZ: Kerekeš, D: 70. Rudná – Vlachovo 2:1 (0:0), góly: Jakab (z 11 m), Domik – Hronec, ŽK: Dávid – Hricko 2, F. Šivec, Lipták ml., Z. Gecelovský, ČK: Hricko (Vlachovo), R: J. Gyenes, DZ: Kovács, D: 80. Vyšná Slaná – Krásnohorské Podhradie 0:0 ŽK: Valko Krišťák - Jurini, R: A. Farkaš, DZ: Šmelko, D: 50. Lipovník – Dobšiná 3:2 (3:1), góly: Vávra, Albert, Skokan (z 11 m) – Grančák, Gotthardt, ŽK: Németh – Grančák, Ondrejčík, R: Gallo, DZ: Vysoký, D: 70. Gemerská Poloma – Dedinky 7:0 (5:0), góly: L. Lörincz 3 (1 z 11 m), Forgáč, Z. Greško, Rogos, M. Ďuriček, ŽK: 0 – P. Ogurčák, S. Ogurčák, R: Molnár, DZ: Bobrík, D: 100. Dlhá Ves – Krásnohorská Dlhá Lúka 2:2 (1:1), góly: Péntek, Flander – Anna, Danko, ŽK: Blatník, Arp. Pomaj – Korintuš, Pronyai, R: Chomjak, DZ: Šalamon, D: 60.