Bystranským hráčom proti Drnave nebolo súdené v Lipovníku streliť gól, hoci ...

Zo zápasu Drnava - Rožňavské Bystré Drnava - Rožňavské Bystré 3:0 (2:0). Z dôvodu renovácie trávnika v Drnave sa zápas 21. kola II. triedy majstrovstva okresu odohral v Lipovníku. Už to, že na zápas bol delegovaný rozhodca Gyenes, neveštilo nič dobré pre Bystranov. Ašpirant na postup z druhého miesta, ktorý momentálne disponuje kvalitným kádrom, vyvinul na bystranskú bránu prvých 5 minút enormný tlak. Tento tlak Bystrania prežili a v 8. minúte sa Račko dostal k prvej strele Bystranov. O dve minúty neskôr, opäť Račko nastrelil tyč domácej brány. V 23. minúte vyrážal Máťaš nebezpečnú strelu domácich. Drnavčania mali viacej z hry, no Bystrania podnikali nebezpečné rýchle brejky. V 26. minúte Minčík prenikol po ľavej strane a trafil opäť len žrď domácej brány. V 28. minúte zachytili domáci bystranskú rozohrávku a presnou prihrávkou do rozhodenej obrany hostí, do ktorej nabehol domáci útočník a otvorili skóre zápasu - 1:0 V 37. minúte dosiahli domáci svoj druhý gól presnou prízemnou strelou k tyči z asi 18-tich metrov - 2:0.
Druhý polčas začali ofenzívnejšie Bystrania, no strely Rusnáka 2x a Lenga si nenašli loptu do siete. V 59. minúte, nepriateľ Bystranov rozhodca Gyenes, poslal predčasne pod sprchy Ujháziho, za údajné oplácanie po odpískaní. Napriek tomuto handicapu sa Bystrania aj naďalej dostávali do dobrých pozícií pred domácu bránu, no dnes im nebolo súdené skórovať. V 73. minúte dosiali domáci svoj tretí úspech - 3:0. Drnavčania mali ešte v závere niekoľko tutoviek, no ich nepresná koncovka zabránila zvýšeniu skóre.
Pred 70 divákmi nepresne rozhodoval Gyenes.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Valent, Ujházi, Krága, Rado Šimko, Roman Šimko, Leng, Rusnák, Minčík, Račko. Striedali: Valko, Polyák.
Text: Miloš Leng, fotografie: P. Urban

FOTOOBJEKTÍVOM:

Výsledky II. triedy vo futbale - 21. kolo: Kružná - Nižná Slaná 2:6 (2:3), góly: Krága, Lipták - Cangár 2, Dušinský 2, Pitoňák, Nemec, ŽK: 0 - Cangár, Karas, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 60. Bohúňovo - Honce 0:13 (0:7), góly: Vil. Gallo 3, J. Strelka ml. 2, Strelka st. 2, Kuzma 2, Molnár, Hajdu, J. Pástor, M. Pástor, ŽK: D. Csík - Vil. Gallo, R: Petro, DZ: Hadar, D: 50. Kovstav - Kečovo 2:2 (1:2), góly: Motyka (z 11 m), Adam - R. Doboš, M. Lörinc, ŽK: Róth, R. Motyka, Tököly, Adamec, Džačár - F. Király, Š. Kubík 2, ČK: Róth - Š. Kubík, R: Sokolák, DZ: Antal, D: 30. Drnava - Rož. Bystré 3:0 (2:0), góly: Petro, Prónai, Cs. Mátyuš, ŽK: Prónai, F. Kováč - Ro. Šimko, ČK: O. Ujházy, R: Gyenes, DZ: Bodnár, D: 80. Hrhov - Rakovnica 2:1 (1:0), góly: M. Dunka 2 - F. Fabián, ŽK: Kardoš, Grulyó - Kuchta, R: Jonáš, DZ: Heveši, D: 50. Jovice - Slavošovce 4:3 (1:2), góly: Czinka, F. Albert, Gebe, Grecmacher (z 11 m) - Skurka 3, ŽK: Czinka - Kuchta, Spišák, Haviarik, I. Karalo 2 - ČK: I. Karalo (Slavošovce), R: Molnár, DZ: Danko, D: 50. Dohrávka 19. kola: Kovstav - Kružná 1:3 (0:1), góly: Šofranko - L. Szendi (z 11 m), F. Parditka, Šimon, ŽK: Kredátuš - Szendi, R: Petro, DZ: Antal, D: 20.

13. Bohúňovo 20 0 0 20 20:118 0

NAJLEPŠÍ STRELCI po 21. kole: 23 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 21 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), 20 gólov - Ladislav Lörincz , 19 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), 16 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 14 gólov - Atilla Prónai (Drnava), 13 gólov - Gabriel Grecmacher (Jovice), 12 gólov - Radoslav Kuzma (Honce), Stanislav Drábik (Nižná Slaná), Miroslav Mázik (Drnava), František Čapó (Rakovnica), 11 gólov - Ján Pástor (Honce), Tomáš Lörinc (Kečovo), atď.

Výsledky 25. kola: V. Opátske - Čaňa 2:2 (1:1), góly: Hrabčák, Lelák - Juhasz, Törö, ŽK: Tomaších, Haluška - Török, D: 200, R: Stretavský. Moldava „B" - Sečovce 6:1 (1:1), góly: Košuth 3, Srobár 2, Aličkovič - Čižmár (11 m), ŽK: Urbar, Balogh (obaja Moldava), D: 200, R: Fabiry. V. Folkmár - V. Kapušany 1:1 (1:1), góly: Lapšanský - Dozsický, ŽK: Grega (V. Folkmar), D: 250, R. Biroš. Kr. Chlmec - Turňa 1:0 (1:0), góly: L. Dako, ŽK: Korfant, Batta - Suvák, Krochta, D: 200, R: Čonka. Krompachy - Buzica 3:2 (0:1), góly: Biľ 2 (oba z 11 m), Belej - Tobák, Palencsár (11 m), ŽK: Belej - Kolesár, Herzeg, D: 200, R: Ondík. Žakarovce - Haniska 3:4 (0:2). G: Tokár 2, Škarbek - Majerník 2, Palenčár, Bilišňanský, ŽK: Vida (Žakarovce), D: 150, R: Godžák. Rožňava - V. Revištia 1:0 (0:0), góly: Mádzik, ŽK: Viňanský (V. Revištia), D: 220, R: Gazdová. Štítnik - Rudňany 2:0 (1:0), góly: D. Fatľa 2, ŽK: T. Leng, Miloš Gallo, Bábeľa, M. Leng - Červeňák, Slanina, Kaňuch, D: 250, R: Píro.

24

NASLEDUJÚCE ZÁPASY -IV. Liga JUH (dospelí) 26. kolo 24.5.2009 o 16.00 hod.: Haniska - Krompachy, Buzica - Kr. Chlmec, Turňa - V. Folkmár, V. Kapušany - Moldava "B", Sečovce - Rožňava, V. Revištia - V. Opátske, Čaňa - Štítnik, Rudňany - Žakarovce.

Výsledky 21. kola: Helcmanovce - Jaklovce 1:1 (0:0), góly: Ľ. Maliňák - Budinský, ŽK: Mikluš - Fabrici, ČK: Hudáček (Jaklovce), D: 300, R: Farkaš. Koš. N. Ves - Sp. Vlachy 2:1 (2:1), góly: Karcl, E. Vagner - M. Fabíni, ŽK: O. Vágner, E. Vágner - J. Suchý, D: 150, R: Kovalčin. Teplička - Prakovce 1:0 (1:0), góly: Dorčák (vlastný), ŽK: Odzench - Lukáč, ČK: Uhrinovský (Teplička), D: 200, R: Gonos. Harichovce - Lok. Košice „B" 2:2 (1:1), góly: Štofko, Pukluš - Motýľ, Hvizdoš, ŽK: Karchňak - Gazda, Čoma, D: 80, R: M. Hudák. Margecany - Nálepkovo 2:1 (1:1), góly: Furajtar, Mordry - Oprenčák, ŽK: Papc, Lukáč (obaja Nálepkovo), D: 150, R: Bakoš. Smižany - Gem. Hôrka 1:1 (1:0), góly: Kapusta - Bodnár, ŽK: Richnavský - Betík, Šaliga, D: 250, R: M. Šivec. Krásnohorské Podhradie - Hrabušice 3:0 (3:0) góly: Šomšák 2, Harhovský, ŽK: Piater - Chripko, Kukura, D: 80, R: Maličký.