Čoltovo bolo stále nad hladinou, aby sa nakoniec v Rožňavskom Bystrom potopilo

Z futbalového zápasu Rožňavské Bystré - Čoltovo 4:3 (1:2) Rožňavské Bystré – Čoltovo 4:3 (1:2). Čoltovo s omladeným mužstvom v Bystrom trikrát vyhrávalo, ale 3 body zostali nakoniec doma. Od začiatku zápasu sa hral v 22. kole II. triedy majstrovstva okresu vo futbale v Rožň. Bystrom útočný futbal. Čoltovo v prvej štvrťhodine dvakrát nebezpečne ohrozilo bránu Bystrého, no ich strely tesne minuli Rusnákovu bránu, ktorý bol dnes brankárom Bystranov, z dôvodu neúčasti Máťaša a nútene oddychujúceho Ujháziho. V 19. minúte sa Čoltovo po rýchlom brejku dostalo do vedenia - 0:1. V 29. minúte bol vylúčený hráč z lavičky hostí za hrubé urážky rozhodcu. V 30. a 35. minúte strely J. Urbana st. šli len ponad bránu Čoltova. V 43. minúte Minčíkov prienik a presné zakončenie znamenalo zmenu skóre na 1:1. V závere prvého polčasu sa však Čoltovo ujalo opäť vedenia, keď gól dosiahli po nedôraznom odkope lopty z obrany Bystrého a následného presného zakončenia hráča Čoltova.
V druhom polčase Bystrania jasne ovládli hru, ale šance Račka a dvakrát Lenga ešte gólový efekt nepriniesli. V 60. minúte Račko presne odcentroval na Lenga a ten zblízka dorážal loptu do siete hostí - 2:2. O päť minút neskôr sa Čoltovo z ojedinelého protiútoku opäť dostalo do vedenia - 2:3. V 70 minúte hlavička Račka tesne minula bránu a takisto tutovka Lenga si tiež nenašla cestu do siete. V 83. minúte po presnej prihrávke Romana Šimka, Leng tentoraz úspešne zakončil akciu a vyrovnal na 3:3. V hektickom závere ešte Rado Šimko zblízka prekopol bránu, ale v 87. minúte priniesla vykúpenie strela Minčíka z hranice 16-ky, keď jeho prízemná strela preletela brankárovi Čoltova pomedzi nohy a znamenala víťazný gól pre Bystré - 4:3. Bystré sa týmto víťazstvom priblížilo k piatemu Čoltovu na 1 bod.
Pred 30 divákmi rozhodoval R. Farkaš.
Zostava Rožňavského Bystrého: Rusnák – Galata, Valent, Krága, Leng, Dorkin, J. Urban, Ra. Šimko, Ro. Šimko, Račko, Minčík. Striedali: Šály a Polyák.

Text: Miloš Leng, fotografie: Ján Urban, ml.

FOTOOBJEKTÍVOM:

Výsledky II. triedy vo futbale - 22. kolo:
Nižná Slaná - Jovice 7:1 (2:0) góly: Drábik 2, Poťmák 2, Ambrúž, Leštach, Hlaváč (z 11 m) - Gebe, ŽK: 0 - Grecmacher, R: Šalamon, DZ: Hadar, D: 60. Slavošovce - Hrhov 3:1 (0:1) , góly: Žiga 2, Skurka - Grulyó, ŽK: bez, ČK: L. Bartók (Hrhov), R: A. Farkaš, DZ: Gášpar, D: 50. Rakovnica - Drnava 2:4 (0:1) , góly: Gejdoš, Lörincz - F. Kovács 2, Z. Búlik, L. Fabián, ŽK: Čapó, Ciberaj - Slavkay, ČK: J. Kováč (Drnava), R: Chomjak, DZ: Krzák, D: 50. Rožň. Bystré - Čoltovo 4:3 (1:2) , góly: Minčík 2, Leng 2 - Vavrek, Karas, Krištóf, ŽK: Ra. Šimko, - Dorkin, Karas, ČK: Kökény (Čoltovo), R: R. Farkaš, DZ: Máte, D: 30. Kečovo - Bohúňovo 6:0 (2:0) , góly: R. Lörinc 4, Lovaš, Zoller, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Vysoký, D: 100. Honce - Kružná 12:0 (4:0) , góly: J. Strelka ml. 6, Kuzma 3, J. Strelka st. (z 11 m), Jar. Gallo, Vil. Gallo, ŽK: 0 - Bacso, R: Molnár, DZ: Bobrík, D: 80. Kovstav - mal voľno. Ml. Brzotín - vylúčený zo súťaže.

13. Bohúňovo 21 0 0 21 20:124 0

NAJLEPŠÍ STRELCI po 22. kole: 27 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), Roman Lörinc (Kečovo), 21 gólov - Ladislav Lörincz (Rakovnica), 20 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), 17 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 15 gólov - Radoslav Kuzma (Honce), 14 gólov Stanislav Drábik (Nižná Slaná), Attila Prónai (Drnava), 13 gólov - Gabriel Grecmacher (Jovice), 12 gólov - Miroslav Mázik (Drnava), František Čapó (Rakovnica), 11 gólov - Tomáš Lörinc (Kečovo), Ján Pástor (Honce), 10 gólov - Miloš Leng, Peter Minčík (obaja Rož. Bystré), atď...

Výsledky 26. kola: Haniska - Krompachy 3:1 (1:0), góly: Majerník 2, Palenčár - Belej, ŽK: Šoltes - M. Košč, Šmída, Biľ, D: 350, R: Ferenc. Buzica - Kr. Chlmec 0:0, ŽK: Šmelko, Engel, Guza, Juhász - Popália, D: 150, R: Poracký. Turňa - V. Folkmár 4:3 (1:2) , góly: Edélyi, Vislay, Pelegrin 2 - Andrejco st., Andrejco ml., Lapšanský, ŽK: Vislay (Turňa), D: 120, R: Pecka. V. Kapušany - Moldava "B" 0:1 (0:1) , G: Hanzel, ŽK: bez kariet, D: 150, R: Bogdan. Sečovce - Rožňava 1:0 (0:0) , gól: Čižmár, ŽK: Kolesár, Podracký, Koreň, Čižmár, Vajda- Šandor, Brener, D: 100, R: Jančár. V. Revištia - V. Opátske 9:2 (5:2) , R: Béreš. Čaňa - Štítnik 0:0, ŽK: L. Török, Molnár - Leng, Babera, Kožuch, Fecho, D: 200, R: Pokrivčáková. Rudňany - Žakarovce 1:0 (0:0) , gól: Tirč (z 11 m), ŽK: Čuj, Zajac, Neuwirth - Kruželán, Schwarcz, D: 100, R: Tabaka.

24

NASLEDUJÚCE ZÁPASY - IV. Liga JUH (dospelí) 27. kolo 30.5.o 16.00 hod.: Žakarovce - Čaňa, Rožňava - V. Kapušany, Moldava B - Turňa, o 18.30 hod.: Štítnik - V. Revištia, 31.5.o 16.00 hod.: Rudňany - Haniska, V. Opátske - Sečovce, V. Folkmár - Buzica, Kr. Chlmec - Krompachy.

Výsledky 22. kola: Jaklovce - Smižany 4:1 (1:1) , góly: Poláček 2, Kandrik, Ondáš - Kováč, ŽK: Kandrík, Poláček - Bajtoš, D: 250, R: Ištoňa. Nálepkovo - Harichovce 2:1 (1:0) , góly: Marhulik, Pacák - Pukluš, ŽK: Fata - Hric, Kaščák, Ambrozi, D: 100, R: Ružbarský. Prakovce - Koš. N. Ves 2:1 (1:0) , góly: Lukáš (11 m), Lapšanský - Slovinský (vlastný), ŽK: Slovinský, Grajcaar - E. Vágner, Alezár 2, ČK: 0 - Alezár, D: 200, R: Cuprák. Sp. Vlachy - Helcmanovce 3:0 (2:0) , góly: Fabíny, Legat, Dunka, ŽK: 0 - Mikluš, D: 200, R: Zubka. Hrabušice - Margecany 4:0 (1:0) , góly: Fridmanský, Kukura (11 m), Popadič, Babík (11 m), ŽK: 0 - Petrov, Suslo, D: 250, R: Cehuľa. Gem. Hôrka - Kr. Podhradie 2:0 (1:0) , góly: Köveždi 2, ŽK: Dostal - 0, D: 210, R: Kocur. Lok. Košice B - Teplička 3:0 (3:0) , góly: Tökoly (11 m), Heger, M. Varga, ŽK: bez kariet, D: 50, R: Kavčák.