Kdeže sú tie časy, keď Kovstaváci rozdávali súperom body jedna radosť

Rožňavské Bystré – Kovstav Rožňava 1:1 (0:1). Rožňavskobystrania nastupovali na zápas 8. kola II. triedy majstrovstva okresu s veľkým odhodlaním zabojovať a získať doma tri body. Úvodné minúty naznačili, že dobrý výsledok sa môže dostaviť. Bystrania mali viac loptu na svojich kopáčkách a boli iniciatívnejší ako súper. Avšak pozorne brániaca obrana Kovstavu nepúšťala Bystranov do veľkých šancí. V 20. minúte dobre vystrelil Leng, no obranca hostí loptu stihol hlavou tečovať vedľa brány. Kovstaváci neútočili často, no každý ich protiútok poriadne zamestnal domácu obranu. Po rohovom kope v 24. minúte sa Kovstav ujal vedenia, po nedôrazne odhlavičkovanej lopty zo 16-ky a následnej dorážky hráča hostí. Hostia sa stiahli po góle na vlastnú polovicu a naďalej dobre bránili a Bystranov nepustili ďalej ako po 16-ku. Domáci kazili veľa prihrávok, hlavne v strede ihriska, nedokázali vymyslieť nič na súperovu obranu. Počas celého zápasu si nedokázali vynútiť priamy kop v blízkosti 16-ky.
Druhý polčas Bystrania začali odvážnejšie a v 50. minúte po akcii Hajduho, Rusnyák z 10 metrov prízemnou strelou vyrovnal na 1:1. Bystrania mali ešte 2 sľubné šance v druhom polčase. Urbanovu hlavičku brankár vyrazil a Valkova dorážka skončila na brvne brankára Kovstavu.
Bystranom chýbalo šťastie v zakončení, no nakoniec ho predsa mali, keď Leng v záverečných minútach vykopával loptu z prázdnej brány. Kovstav ukázal, prečo ešte na súperových ihriskách v tejto sezóne neprehral.
Pred 40 divákmi rozhodoval Repaský.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Valent, Leng, Krága, Valko, Rusnyák, Šály, Urban ml., Minčík, Hajdu. Striedal J. Urban st.
27.9.2009

Text: Miloš Leng,

OSTATNÉ VÝSLEDKY II. TRIEDY - 8.kolo: Pača - Hrhov 5:3, Ml. Brzotín - Ml. Jovice 2:2, Čoltovo - Rakovnica 2:1, Slavošovce - Drnava 2:0, Nižná Slaná - Kružná 3:2, Kečovo - Bohúňovo 2:3.

14. Drnava 8 0 3 5 6:17 3

9. kolo – 4.10. 2009 o 14.30 h.: Pača – Hrhov, Bohúňovo – Slavošovce, Rakovnica – Kečovo, Jovice – Čoltovo, Kružná – Mladosť Brzotín, Kovstav – Nižná Slaná, Hrhov – Rožň. Bystré.

VÝSLEDKY 10. kola: Dlhá Ves – Lipovník 2:0 (1:0), góly: Péntek (z 11 m), Flander, ŽK: 0 – Bollo, Varga, R: Jonáš, DZ: Antal, D: 100. Krásnohorská Dlhá Lúka – Vyšná Slaná 2:0 (1:0) góly: Krága (z 11 m), Anna, ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: Kerekeš, D: 80. Dedinky – Rudná 1:3 (0:1), góly: Putnocký (z 11 m) – Jakab (z 11 m), Kontra, Dávid, ŽK. J. Novák - ???, R: R. Farkaš, DZ: Gášpár, D: 120. Dobšiná - Jablonov n/T 2:0 (0:0), góly: Grančák (z 11 m), T. Jakubčo, ŽK: Záhoranský - 0, R: Uhrin, DZ: Máté, D: 100. Krásnohorské Podhradie – Brzotín 2:0 (1:0), góly: Bodnár, Búlik, ŽK: 0 – Kakalejčík, R. Dókus, R: Gallo, DZ Heveši, D: 120. Vlachovo – Plešivec 1:1 (1:0), góly: Hronec - Horváth, ŽK: bez, R: Petro, DZ: Šalamon, D: 100. Honce – Betliar 3:2 (2:0), góly: Strelka ml. 2, Mich. Gallo – Die, Z. Zdechovan, ŽK: Mich. Gallo – Kasper, ČK: J. Zdechovan (Betliar), R: Molnár, DZ: Vysoký, D: 150.