Málokto čakal – futbalisti Rožňavského Bystrého po jesennom kole tretí

Rožňavské Bystré – Čoltovo 8:2 (2:0) Na deň Všetkých Svätých pripadlo 13. a posledné jesenné kolo okresného majstrovstva II. triedy vo futbale. Rožňavskobystranom sa zápas vydaril a hladko zdolali Čoltovo 8:2. Strelecky sa darilo Jánovi Gonosovi, ktorý po dlhom zranení strelil 4 góly. Na prvý gól si musela hŕstka divákov počkať až do 25. minúty, ktorý strelil po peknej kombinačnej akcii s J.Urbanom Ján Gonos. Do tej chvíle ešte stihli pozahadzovať veľké šance Rusnyák a Urban. V 28. minúte Minčík zblízka pätičkou zvýšil na 2:0. Do polčasu mohli Bystrania ešte pridať pár gólov, ale ani Leng, ani Urban svoje tutovky nepremenili. Hostí raz zachránila aj spojnica brány po strele Gonosa. Čoltovo v prvom polčase nemalo výraznejšiu príležitosť na skórovanie, aj keď snaha ich hráčov bola veľká.
V druhom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi. V 50. minúte ešte Urban z metra prekopol ponad bránu, ale už v 53. minúte Gonos zvýšil na 3:0. Krága v 55.minúte potiahol loptu po pravej strane, spätnou prihrávkou našiel Lenga a ten po zemi zvýšil na 4:0. Na 5:0 v 57. minúte zvyšoval Rusnyák. Hostia v 60. minúte využili nekoncentrovanosť Bystranských obrancov a znížili na 5:1. V 65. minúte strelil 6. gól Bystrého Gonos, a o päť minút nato ten istý hráč upravil na 7:1. Posledný gól Bystrého strelil Rusnyák v 74. minúte. 8:1. Hosťom sa ešte raz podaril rýchly protiútok, z ktorého vyťažili svoj druhý gól - 8:2. Čoltovo môže ešte poďakovať Urbanovi, ktorý v závere ešte spálil tri čisté šance. Bystrania sa tak po polovici súťaže posunuli na 3. miesto.
Pred 30 divákmi rozhodoval Rási.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Uhrin, Valent, Hajdu, Krága, Ján Gonos, Leng, Rusnyák, Minčík, Ján Urban ml. Striedali: Dorkin, Ujházi.
1.11.2009

Text: Miloš Leng,

FOTOBJEKTÍVOM:

ĎALŠIE VÝSLEDKY 13. kola:Rakovnica - Pača 2:4, Jovice - Buhúňovo 1:2, Kružná - Drnava 2:0, Kovstav - Slavošovce 2:0, Hrhov - Kečovo 3:2, Nižná Slaná - Mladosť Brzotín 5:0.

14. Drnava 13 2 3 8 16:26 9

14. kolo – 28.3.2010 o 15.30 h.: Pača – Mladosť Brzotín, Nižná Slaná – Čoltovo, Rožňavské Bystré – Kečovo, Hrhov – Slavošovce, Kovstav – Drnava, Kružná – Bohúňovo, Jovice – Rakovnica.

VÝSLEDKY 15. KOLA: Jablonov n/T - Plešivec 2:1 (1:1), góly: At. Balázs 2 - B. Milko. Rudná - Betliar 0:2 (0:0), góly: M. Árvay, Jar. Gonos. Vyšná Slaná - Honce 1:3 (1:1), góly: M. Gallo - Strelka st., Kuzma, J. Pástor. Lipovník - Vlachovo 8:0 (5:0), góly: Vávra 3 (1 z 11 m), Németh, Zagiba, Kelemen, Albert, Bollo. Gemerská Poloma - Krásnohorské Podhradie 1:2 (1:0), góly: P. Rogos - Bulík, Bodnár. Dlhá Ves - Dobšiná 1:3 (1:1), góly: V. Ferdinand - Grančák 2, Gotthardt. Krásnohorská Dlhá Lúka - Dedinky 4:1 (1:0), góly: Korintuš, S. Ogurčák (vlastný), Ičo, Zsilla – Novák. Brzotín mal voľno.