Bystranom sa po dlhšom čase darilo aj strelecky - poltucet gólov pre Hrhovčanov

Zo zápasu Jovice - Rožň. Bystré 2:2 (0:0). Foto: P. Urban Rožňavské Bystré - Hrhov 6:1 (4:0). Desiateho mája 2009 sa v 20. kole II. triedy majstrovstva okresu predstavili futbalisti z Hrhova. Keďže Bystranom sa po dlhšom čase darilo aj strelecky, Hrhovčania si odniesli domov poltucet gólov. Už v úvode zápasu sa strelecky prezentoval Minčík a Račko. V 11. minúte presná prihrávka Rada Šimka našla jeho brata Romana a ten otvoril skóre presnou strelou k tyči - 1:0. O päť minút neskôr hráč Hrhova zahral vo vlastnej 16-ke rukou a Račko z nariadenej penalty zvyšoval na 2:0. V 32. minúte Minčík potiahol loptu po pravej strane a z neuveriteľného uhla prekvapil hrhovského brankára a aj prítomných divákov - 3:0. V 35. minúte sa odrazená lopta z Hrhovskej obrany dostala pred Galatu, ktorý číhal na 16-ke, a ten z voleja trafil k tyči na 4:0. Hostia sa napriek snahe v prvom polčase do vážnejšej šance nedostali. V druhom polčase Bystrania pokračovali v nasadenom tempe. V 55. minúte po centri Ujháziho Račko dal svoj druhý gól v zápase - 5:0. Ďalšie dve veľké šance Minčíka gól nepriniesli. V týchto fázach hry si Hrhovčania vypracovali tiež 2-3 sľubné šance, no gól dali len z nariadenej penalty za faul Polyáka v 75. minúte a znížili na 5:1 V 87.minúte, opäť po spolupráci bratov Šimkovcov, Roman dal svoj druhý gól v zápase a uzavrel skóre na 6:1.
Pred 40 divákmi rozhodoval p. Palacko.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš, Galata, Valent, Ujházi, Uhrin, Dorkin, Rusnák, Rado Šimko, Roman Šimko, Minčík, Račko. Striedali: Šály, Ferenc a Polyák.

Text: Miloš Leng,

FOTOOBJEKTÍVOM:

Výsledky II. triedy vo futbale - 20. kolo: Nižná Slaná - Slavošovce 2:1 (1:0), góly: V. Karas, Dušinský - Skurka, ŽK: bez, R: Iglai, DZ: Gášpar, D: 100. Rakovnica - Jovice 3:3 (1:3), góly: Fabián, Lörinc, Ambrúzs (vlastný) - Lindák 2 (1 z 11 m), Lovaš (z 11 m), ŽK: Šály, J. Šimon - Nagy, Ambrúzs, T. Gebe, R: Sokolák, DZ: Kerekeš, D: 50. Kečovo - Čoltovo 4:1 (1:1), góly: Ro. Lörinc 2, Blatník, Jakubec - Dorkin, ŽK: bez, R: Fakraš, DZ: Šimšík, D: 50. Rož. Bystré - Hrhov 6:1 (4:0), góly: Račko 2, Ro. Šimko 2, Galata, Minčík - M. Dunka (z 11 m), ŽK: 0 - Ľ. Kardoš, R: Palacko, DZ: Krzák, D: 50. Honce - Kovstav 8:0 (5:0), góly: Strelka st. 2, Kuzma 2, Jar. Gallo 2, Pástor, Strelka ml., ŽK: Jar. Gallo - 0, R: Repaský, DZ: Nagy, D:120. Kružná - Bohúňovo 11:0 (4:0), G: L. Szendi 3, P. Krága 2, A. Burdiga, Š. Németh (z 11 m), Mészner, V. Drenko, R. Szendi, Z. Šimon, ŽK: 0 - D. Volčko, R: Molnár, DZ: Heveši, D: 50, Drnava mala voľno.

13. Bohúňovo 19 0 0 19 20:105 0

NAJLEPŠÍ STRELCI po 20. kole: 23 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 20 gólov - Ladislav Lörincz (Rakovnica), 19 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), 17 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), 16 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 13 gólov - Atilla Prónai (Drnava), 12 gólov - Stanislav Drábik (Nižná Slaná), Gabriel Grecmacher (Jovice), Miroslav Mázik (Drnava), František Čapó (Rakovnica), 11 gólov - Tomáš Lörinc (Kečovo), 10 gólov - Ján Pástor, Radoslav Kuzma (obaja Honce), atď.

Výsledky 24. kola: Haniska - Buzica 2:0 (1:0), Turňa n/B - Krompachy 1:0 (1:0), V. Kapušany – Kr. Chlmec 0:0, Sečovce – V. Folkmár 4:2 (3:2), V. Revištia – Moldava“B“ 2:3 (2:2), Čaňa - Rožňava 2:0 (0:0), góly: Lad. Török, Steilinger, ŽK: Luk. Török, Moškovič - 0, R: Sakalík, D: 150, Rudňany – V. Opátske 2:0 (0:0), Žakarovce - Štítnik 3:1 (1:1), góly: Švarc (z 11 m), Kruželák, Škarbek - Čižmár, ŽK: Moravčík - Zdechovan, R: Krivjančin, D: 150.

21

NASLEDUJÚCE ZÁPASY -IV. Liga JUH (dospelí) 25. kolo 17.5.2009 o 16.00 hod.: V. Opátske – Čaňa, Moldava „B“ – Sečovce, V. Folkmár – V. Kapušany, Kr. Chlmec – Turňa, Krompachy – Buzica, 16.5. Žakarovce – Haniska, Rožňava – V. Revištia, 16.5. o 18.30 hod. Štítnik – Rudňany.

Výsledky 20. kola: Jaklovce – Gemerská Hôrka 2:1 (2:0), Hrabušice - Smižany 1:0 (0:0), Nálepkovo – Krásnohorské Podhradie 0:1 (0:1), Lok. Košice“B“ - Margecany 5:0 (2:0), Prakovce - Harichovce 3:3 (2:2), Sp. Vlachy - Teplička 2:2 (0:2), Helcmanovce – Koš. N. Ves 4:1 (3:1).

1

NASLEDUJÚCE ZÁPASY - V. Liga JZ (dospelí) 21. kolo 17.5.2009 o 16.00 hod.: Helcmanovce – Jaklovce, Koš. N. Ves – Sp. Vlachy, Teplička – Prakovce, Harichovce – Lok. Košice „B“, Margecany – Nálepkovo, Smižany – Gemerská Hôrka, 16.5. Krásnohorské Podhradie – Hrabušice.

Výsledky 20. kola: Brzotín - Betliar 2:0 (1:0), góly: R. Dókus, Rencsok, ŽK: 0 - R. Zdechovan, R: Farkaš, DZ: Šmelko, D: 100. Krh. Dlhá Lúka - Dlhá Ves 1:2 (0:1), góly: Anna - Zsóri 2, ŽK: Dunka - Dusza, Zsóri, R: Chomjak, DZ: Šalamon, D: 110. Plešivec - Jablonov n/T 2:0 (2:0), góly: Z. Laven, Pačan, ŽK: Szaniszló, Z. Laven ml. - ?, R: Bakoš, DZ: Šimšík, D: 120. Dobšiná - Betliar 1:1 (0:1), góly: Brnčík - Barkasz, ŽK: Potočný, Valentko - J. Zdechovan, R: Jonáš, DZ: Székely, D: 120. Dedinky - Vyšná Slaná 4:2 (2:1) , góly: M. Chabada 3, S. Ogurčák - M. Gallo 2 (1 z 11 m), ŽK: P. Ogurčák, Ľ. Pamula - ?, ČK: P. Ogurčák (Dedinky), R: Uharček, DZ: Bodnár. Gemerská Poloma - Brzotín 0:2 (0:1) , góly: Ro. Znak, Gášpár, ŽK: 0 - ?, R: Petro, DZ: Šmelko, D: 100. Lipovník - Rudná 1:1 (0:1) , góly: O. Farkaš - Kovács, ŽK: Š. Farkaš, Kardoš - Molčan, O. Sanisló, R: Gallo, DZ: Hadar, D: 80. Vlachovo - Pača 2:3 (2:1) , góly: Hricko, Marciš - Imre, Gajdoš, Ruszó, ŽK: Marciš - R. Zagiba, Imre, R: Gyenes, DZ: Máté, D: 100.