Drnava - Rožňavské Bystré 2:2. Foto: Peťo Urban

Rožňavskobystrania v Lipovníku proti Drnave mali na víťazstvo

Baník Rožňavské Bystré v ročníku 2009_2010. Foto: Peťo Urban Rožňavské Bystré - Drnava 2:2 (1:2). Rožňavskobystrania cestovali na svoj zápas tretieho kola II.triedy OM do Lipovníka. Tam na nich čakali ,,domáci futbalisti" z Drnavy.
Obidve mužstvá začali hrať otvorený futbal s cieľom čo najskôr streliť gól. Útoky sa striedali na jednej aj druhej strane. Prvý gól strelili Bystrania už v 5. minúte po dobrej kombinácii J. Urbana ml. a Tibora Gonosa, ktorý túto akciu aj gólovo zakončil. Bystrania naďalej dobre útočili a vytvárali si pekné šance. V 7. minúte mal dobrú príležitosť J. Urban ml. a v 28. minúte Minčík. Hra sa postupne aj pritvrdzovala, z čoho pramenil aj veľký počet žltých kariet. Bystrania ich videli 5. Po jednom z útokov domácich hráčov sa v 37. minúte spoza 16-tky vydarila krásna strela domácemu hráčovi, keď napálil strelu pod brvno a zrovnal stav na 1:1.
V 40. minúte Rusnyák zblízka prestrelil domácu bránu. V 42. minúte sa však skóre opäť menilo. Rusnyák sa dostal za chrbát domácej obrany, spätnou prihrávkou našiel J. Urbana ml., ktorý túto akciu zo 7 metrov úspešne zakončil - 1:2.
Druhý polčas začali Drnavčania s veľkým náporom. Začali byť aktívnejší v zálohe aj v útoku. Napádali Bystranov už na ich polovici, začali hrať agresívnejšie a nedovolili im poriadne rozvinúť takmer žiadnu akciu. Napriek tomu si nedokázali vypracovať 100% príležitosť. Tú im nakoniec ponúkli Bystrania, keď po zlej rozohrávke na pravej strane obrany v 65. minúte sa lopty zmocnili a priamočiarou akciou stav zrovnali na 2:2. Domáci aj naďalej mali optickú prevahu, hostia však pozorne bránili. Spoliehali sa na rýchle protiútoky, ktoré ťahal hlavne Minčík po pravej strane. Po jednom z takýchto brejkov mal v 81.minúte obrovskú šancu J. Urban ml., no nepretlačil loptu za chrbát domáceho brankára.
Keďže do konca stretnutia už nikto gól nedal, zápas sa skončil 2:2.
Pred 50. divákmi rozhodoval Molnár.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Leng, Uhrin, Ujházi, J. Urban ml., Rusnyák, Valko, Krága, T.Gonos, Minčík. Striedali: Dorkin, Šály, J. Urban st.
Nasledujúci zápas: 4.kolo 30.8.2009 16:00 - Rožňavské Bystré - Bohúňovo
23.8.2009

Text: Miloš Leng,

OSTATNÉ VÝSLEDKY II. triedy 3. kolo: Čoltovo - Pača 3:3, Kečovo - Brzotín 5:2, Slavošovce - Nižná Slaná 2:1, Bohúňovo - Hrhov 1:1, Rakovnica - Kovstav 0:1, Jovice - Kružná 3:6.

NASLEDUJÚCE ZÁPASY 4. kola: Pača - Kružná, Kovstav - Jovice, Hrhov - Rakovnica, Nižná Slaná - Drnava, Ml. Brzotín - Slavošovce, Čoltovo - Kečovo.

14. Jovice 3 0 0 3 5:14 0

Výsledky 3. kola: Krásnohorské Podhradie - Dedinky 7:0 (3:0), góly: Piater 2 (1 z 11 m), Mázik 2, Filcsák, Béreš, Bodnár, ŽK: Búlik, Filcsák - Kollárik 2, ČK: Kollárik (Dedinky), R: Gallo, DZ: Máté, D: 80. Vlachovo - Krh. Dlhá Lúka 4:3 (2:1) góly: Z. Gecelovský 2, Hronec, Lipták st. - Mikulec, Rigó, Fecko (vlastný), ŽK: Fecko - Gebe, R: R. Farkaš, DZ: Kerekeš, D: 100. Honce - Dlhá Ves 4:1 (1:0) góly: Vranec 2, V. Gallo, M. Gallo - Szeman, ŽK: J. Pástor - 0, R: Jonáš, DZ: Bobrík, D: 100. Betliar - Gemerská Poloma 3:3 (1:2) góly: Die 2 (1 z 11 m), M. Árvay, - Hatvaník (z 11 m), Rogos, M. Ďuriček, ŽK: V. Kováč 2, J. Zdechovan, Cilovič - Klement, M. Ďuriček, Forgáč, ČK: V. Kováč (Betliar), R: Macko, DZ: Gášpár, D: 200. Plešivec - Lipovník 1:3 (1:1) góly: Szabó (vlastný) - Vávra, Kerekeš, Kelemen, ŽK: Z. Laven st. - 0, R: Uharček, DZ: Antal, D: 80. Brzotín - Vyšná Slaná 0:1 (0:0) gól: Valko Krišťák, ŽK: A. Kovács - Dovalovský,R: Uhrin, DZ: Šimšík, D: 80. Jablonov n/T - Rudná 3:1 (1:1) góly: Strama, R. Balázs (z 11 m), P. Balázs - Kontra, ŽK: Strama - 0, R: Nemčko, DZ: Šalamon, D: 100.