Stačilo raz zhypnotizovať hráčov hostí a body zostali v Rakovnici

Rakovnica - Rožňavské Bystré 1:0 (1:0) V susedskom futbalovom derby sa v 17. kole dňa 19. 4. 2009 stretli domáca Rakovnica a Rožňavské Bystré. Bystrania po dobrom výkone a výsledku v Nižnej Slanej si trúfali v Rakovnici uhrať aspoň bodík. Bystrania začali lepšie. Prvá 20-minútovka patrila hosťom, mali územnú prevahu, no z rohov a ani z ďalších sľubných akcií nedali gól. Postupne sa hra vyrovnala a domáci začali tiež ohrozovať bránu Bystrého. Najväčšiu šancu spálil domáci útočník, keď nevyužil nájazd na brankára Máťaša. V 33. minúte nakopával takmer z polovice ihriska do 16-ky Bystrého loptu L. Fabián, tej sa nikto nedotkol - až skončila v bráne Bystrého. 1:0.
Bystrania do 2. polčasu nastúpili s odhodlaním zrovnať stav. Pridali na tempe, vyhrávali väčšinu osobných súbojov, boli stále častejšie na polovici Rakovnice. Obrovskú šancu v 65. minúte, keď lopta skákala po bránkovej čiare domácich, nedokázal nikto z Bystranov dotlačiť do siete domácich. O pár minút neskôr sa dostal do výbornej pozície Minčík, no trafil len tyč domácej brány. Naopak, po jednom z protiútokov, domáci mohli zvýšiť stav, ale Uhrin bol proti a vykopával loptu z prázdej brány. Domáci ešte dvomi strelami preverili pozornosť Máťaša. V posledných minútach sa už nič zvláštne nestalo a tak si Rakovnica zaknihovala v susedskom derby 3 body.
Pred 80 divákmi rozhodoval Farkaš.

Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Valent, Uhrin, Leng, Krága, Dorkin, Rado Šimko, Rusnák, Račko, Minčík, Urban. Striedal Galata.

Posledné vzájomné majstrovské zápasy odohrané v Rakovnici: Rakovnica - Rožňavské Bystré v r. 2008 - 3:0 kont., 2007 - 2:3, 2006 - 5:0.

M. Leng,

Výsledky II. triedy vo futbale - 17. kolo: Kovstav - Nižná Slaná 1:2 (0:2), góly: Š. Bukovič - Drábik, Nemec, ŽK: Šofranko, Genči, Bukovič - Drábik, R: Macko, DZ: Székely, D: 30. Čoltovo - Bohúňovo 4:0 (2:0), góly: Dorkin, Molnár, Pongó, Lukáč, ŽK: 0 - Beke, R: Uhrín, DZ: Danko, D: 60. Drnava - Kružná 4:1 (3:0), góly: Mátyuš 2, Mázik, Görgei - L. Szendi, ŽK: Kuchta - R. Szendi, R: Gyenes, DZ: Máté, D: 120. Hrhov - Honce 0:6 (0:0), góly: Pástor 2, Strelka st. 2, Jar. Gallo, Kuzma, ŽK: Körtvély - 0, R: Jonáš, DZ: Antal, D: 30. Jovice - Kečovo 1:7 (1:3), góly: P. Baláž - T. Lörinc 3, Ro. Lörinc 2, Jánošdeák, Lökoš, ŽK: Lindák - 0, R: Šalamon, DZ: Šimšík, D: 50. Rakovnica - Rož. Bystré 1:0 (1:0), gól: L. Fabián, ŽK: bez, R: Farkaš, DZ: Heveši.

13. Bohúňovo 15 0 0 15 16:82 0

Poradie najlepších strelcov: 18 gólov - Ladislav Lörincz (Rakovnica), Roman Lörinc (Kečovo), 16 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), 15 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), 13 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 12 gólov - Gabriel Grecmacher (Jovice), František Čapó (Rakovnica), 10 gólov - Stanislav Drábik (Nižná Slaná), Tomáš Lörinc (Kečovo)

Výsledky 21. kola: V. Opátske - Haniska 1:2 (1:0), Rožňava - Štítnik 1:0 (0:0), Moldava“B“ - Žakarovce 3:0 (2:0), V. Folkmár - Rudňany 3:2 (3:0), Kr. Chlmec – Čaňa 4:0 (1:0), Krompachy – V. Revištia 3:0 (0:0) Buzica - Sečovce 3:0 (1:0), Turňa n/B – V. Kapušany 2:1 (1:0).

17

Výsledky 17. kola: Teplička - Jaklovce 1:0 (1:0), Harichovce – Koš. N. Ves 0:0, Margecany - Helcmanovce 0:2 (0:2), Krásnohorské Podhradie – Sp. Vlachy 1:2 (1:0), Smižany - Prakovce 1:0 (1:0), Gemerská Hôrka – Lok. Košice“B“ 1:1 (1:0), Hrabušice - Nálepkovo 7:2 (4:1).