Derby zápas Rožňavské Bystré - Rakovnica mal dobrú úroveň i návštevu

Rožňavské Bystré - Rakovnica 2:1 (0:1). Susedské derby medzi Rožňavským Bystrým a Rakovnicou v 18. kole II. triedy majstrovstva okresu malo patričný náboj a nebola núdza o dramatické momenty. Prekvapujúco lepšie začali Rakovničania, ktorí chceli v Bystrom konečne vyhrať. Zaskočili domácich lepším štartom na loptu a dobre organizovanou hrou. Prvú veľkú príležitosť mali Rakovničania, no Máťaš v bráne Bystrého nájazd útočníka Rakovnice zázračne zmaril. Bystrania po 20-tich minútach hru vyrovnali a postupne preberali iniciatívu. V 27. minúte sa však po jednom z protiútokov Rakovnice dobre zorientoval ich útočník a z otočky z blízka strelil vedúci gól hostí - 0:1. Bystrania si do konca prvého polčasu vytvorili niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, no šance J. Urbana ml. a Minčíka zabrzdila žrď a 2x brvno.
V druhom polčase Bystrania pokračovali v aktivite, čo sa im nakoniec vyplatilo. V 58. minúte po centri Minčíka J. Urban ml. vyrovnal hlavou na 1:1. Túžba Bystranov streliť víťazný gól sa splnila v 73. minúte, keď prízemný center do 16-ky Krága ,,pätičkou" zasunul do siete prekvapeného brankára Rakovnice 2:1. Bystrania už do konca zápasu kontrolovali hru, dobre hrajúca obrana už hráčov hostí do väčšej šance nepustila.
Pred peknou návštevou - 120 divákov rozhodoval Karol Chomjak.
Za Rožňavské Bystré nastúpili: Máťaš - Galata, Valent, Hajdu, Uhrin, Leng, Ujházi, Valko, Krága, Minčík, J. Urban ml., J Urban st. J. Gonos.
26.4.2010
Na jeseň: Rakovnica - Rožňavské Bystré 1:1.

Miloš Leng

Výsledky II. triedy - 18. kolo:
Pača - Kečovo 5:2 (3:0), góly: Gajdoš 3, Tóth 2 - Zoller, Lőköš, ŽK: 0 - Lörinc, Molnár, Kovács, R: J. Gyenes, DZ: Kerekeš, D: 70. Čoltovo - Slavošovce 0:6 (0:2), góly: Balco 2, Haviarik 2, Vranec, J. Karcagi, ŽK: bez, R: Lucza, DZ: J. Šalamon, D: 50. Drnava - Ml. Brzotín 6:3 (2:1), góly: Cintel 4, Emődi, J. Kovács - O. Lázok ml, O. Lázok st., J. Kónya, ŽK: 0 - D. Kónya, R: L. Gyenes, DZ: Vysoký, D: 60. Nižná Slaná - Bohúňovo 1:1 (1:0), G: Prónai - Dorkin, ŽK: Hajči - T. Kováč, Sušán, R: Petro, DZ: Šmelko, D: 90. Rož. Bystré - Rakovnica 2:1 (0:1), góly: Urban ml., Krága - N. Máte, ŽK: Uhrín, Valent - 0, R: K. Chomjak, DZ: Nagy, D: 130. Hrhov - Jovice 5:3 (2:2), góly: A. Kardoš 2, Veverica 2, Grulyó - T. Gebe, L. Gebe, Grecmacher, ŽK: D. Dunka - 0, ČK: E. Albert (Jovice), R: J. Chomjak, DZ: Kovács, D: 70. Kovstav - Kružná (preložené).

Poradie najlepších strelcov: 20 gólov - Ľ. Gajdoš (Pača), 14 gólov - G. Zoller (Kečovo), 13 gólov - J. Szöllös (Kružná), G. Veverica (Hrhov), 11 gólov - V. Karas (Nižná Slaná), Ro. Lörinc (Kečovo), J. Urban ml. (Rož. Bystré), 10 gólov - P. Ičo (Drnava), R. Polyák, (Kružná), M. Balog (Bohúňovo), P. Minčík (Rož. Bystré), 9 gólov - M. Vavrek (Ml. Brzotín), 8 gólov - Š. Csongovai (Čoltovo), 7 gólov - L. Drobňák (Kružná), O. Vavrek (Ml. Brzotín), Š. Polyák ( Rož. Bystré), L. Grulyó (Hrhov), R. Haviarik (Slavošovce)... atď.

NASLEDUJÚCE ZÁPASY
19. kolo – 2.5.2010 o 16.00 hod.: Kovstav – Pača, Kružná – Hrhov, Jovice – Rožň. Bystré, Rakovnica – Nižná Slaná, Bohúňovo – Ml. Brzotín, Drnava – Čoltovo, Slavošovce – Kečovo.

Výsledky I. Triedy 21. kolo
Rudná – Lipovník 1:1 (0:0), góly: Pavlík – Zagiba, ŽK: Jakab, Kovács, Gacek – Kovács, Barczi, Kardoš, R: Haviarik, DZ: Antal, D: 100. Jablonov n/T – Gemer. Poloma 1:4 (0:1) góly: Zajdó – Chochol 2, R. Greško, Z. Greško, ŽK: 0 – Z. Greško, R: Uhrin, DZ: Bobrík, D: 60. Brzotín – Dlhá Ves 0:1 (0:1), gól: Zsóri, ŽK: Mihály – Flander, Makkai, R: A. Farkaš, DZ: Máté, D: 100. Plešivec – Krh. Dlhá Lúka 1:0 (1:0), gól: Z. Laven ml., ŽK: 0 - , R: Repaský, DZ: Hadar, D: 150. Betliar – Dedinky 5:0 (2:0), góly: Z. Zdechovan 2, Die 2, Jar. Gonos, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Gášpár, D: 100. Dobšiná – Honce 3:5 (2:3), góly: Strelka, Barnák, Poliak – Kuzma 2, Brnčík (vlastný), Plačko (vlastný), Tomčo, ŽK: Valentko, P. Fabian – Fandák, Pástor, R: Turcsányi, DZ: Bodnár, D: 150. Vlachovo – Krh. Podhradie 0:4 (0:1), góly: Lázar, Šomšák, Kiss, Jurini, ŽK: bez, R: Gallo, DZ: Heveši, D: 120.