Tri góly Hrhovčanov vyprovokovali Bystranov k prvým trom bodom od súpera

Zo zápasu Hrhov - Rožˇn. Bystré 3:6. Foto: P. Urban Hrhov – Rožňavské Bystré 3:6 (2:3). Tvrdému a hrboľatému terénu sa lepšie prispôsobili Rožňavskobystrania. Úvod 9. kola II. triedy majstrovstva okresu však tomu nenasvedčoval. Kým sa Bystrania predbiehali v zahadzovaní vyložených šancí (Minčík, Hajdu, Rusnyák) domáci Hrhovčania sa dvakrát dostali na dostrel Máťašovej brány a v 25. minúte už viedli 2:0. Bystranom pomohli samotní domáci hráči, keď po Lengovom ,,padáčiku“ do 16-ky domáci stopér dával hlavou ,,malú domov“ a prehlavičkoval vlastného brankára, až lopta skončila v sieti - 1:2. V 33. minúte Rusnyák po rohovom kope vyrovnal na 2:2. V 41. minúte po centri J. Urbana ml., Rusnyák našiel Lenga a ten zblízka dorazil loptu do brány - 2:3.
V druhom polčas sa Bystrania ukľudnili, viac sa sústredili na hru ako rozprávanie a očividne sa ich hra ešte zlepšila. V 56. minúte po prihrávke Rusnyáka, Minčík zvýšil na 2:4 pre Bystré.
Bystrania neprestávali vo svojej hre, naďalej útočili a ťažili z neistej hry domácej obrany. V 65. minúte po prihrávke Minčíka Leng z pravej strany krížnou strelou zvýšil na 2:5. V 82. minúte Leng vysunul Urbana a ten pridal 6. gól Bystrého - 2:6. Domácim sa v závere ešte podarilo znížiť po peknej narážačke na konečných 3:6.
Pred 40 divákmi rozhodoval Petro.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Uhrin, Valent, Leng, Šály, Valko, Rusnyák, J. Urban ml., Minčík, Hajdu. Striedali: J. Gonos a Ujházi.
4.10.2009

Text: Miloš Leng,

FOTOBJEKTÍVOM Peťa URBANA:

OSTATNÉ VÝSLEDKY II. TRIEDY - 9.kolo: Pača – Drnava 4:0, Bohúňovo – Slavošovce 0:1, Rakovnica – Kečovo 2:1, Jovice – Čoltovo 7:1, Kružná – Ml. Brzotín 2:1, Kovstav – Nižná Slaná 3:1.

Poradie najlepších strelcov:
10 gólov - P. Ičo (Jovice), 9 gólov - G. Zoller (Kečovo), 8 gólov - R. Polyák (Kružná), O. Gajdoš (Pača), J. Urban ml. (Rožň. Bystré), 7 gólov - M. Vavrek (Ml. Brzotín), 6 gólov - V. Karas (N. Slaná), M. Balog (Bohúňovo), M. Dunka
(Hrhov), 5 gólov - R. Lörinc (Kečovo), O. Vavrek (Ml. Brzotín), G. Lindák (Jovice), J. Szöllös, L. Drobňák (obaja Kružná), atď. (podľa Gemerského Korzára).

14. Drnava 9 0 3 6 6:21 3

10. kolo - 11.10.2009 o 14.30 hod.: Pača - Rožňavské Bystré, Nižná Slaná - Hrhov, Mladosť Brzotín - Kovstav, Čoltovo - Kružná, Kečovo - Jovice, Slavošovce - Rakovnica, Drnava - Bohúňovo.

VYSLEDKY 11. kola: Brzotín – Vlachovo 5:2 (3:1), góly: Farkaš 2, Kočiš (z 11 m), Mezei, R. Dókus – Lipták ml., Lipták st., ŽK: 0 – Biščák, R: Repaský, DZ: Antal, D: 80. Jablonov n/T – Krásnohorské Podhradie 1:4 (0:1), góly: Stráma – Bodnár, Béreš, Erdöfalvi, Mázik, ŽK: Pál Balázs – Béreš, R: J. Chomjak, DZ: Hadar, D: 100. Rudná - Dobšiná 1:1 (1:0), góly: Molčan – Grančák, ŽK: Burdiga, Molčan, R. Szöllös, Kovács – Rupp, Poliak, Barnák, R: Gallo, DZ: Székely, D: 100. Vyš.Slaná – Dedinky 3:0 kont., Lipovník – Krásnohorská Dlhá Lúka 3:0 (2:0), góly: Barczi 2, Németh, ŽK: Kerekeš – Danko, R: R. Farkaš, DZ: Šmelko, D: 150. Gemerská Poloma – Dlhá Ves 2:0 (1:0), góly: Rogos, M. Ďuriček, ŽK: 0 – Flander, Arp. Pomaj, R: J. Gyenes, DZ: Šalamon, D: 100. Plešivec – Honce zápas sa po štvrťhodine ukončil pre hromadnú bitku, ktorá sa rozpútala medzi hráčmi na ihrisku. Následne bola privolaná i policajná hliadka. Plešivec – Honce 3:0 a 0:3 kont.