Namiesto troch bodov si priviezli Bystrania z Kružnej sedmičku gólov

Kružná - Rožňavské Bystré 7:1 (3:1). Len málokto čakal takýto výsledok týchto dvoch mužstiev II. triedy majstrovstva okresu vo futbale, ktoré mali po 6. kole v kolónke prehier nulu. Kružná začala zápas s veľkou iniciatívou a už po štyroch minútach dala úvodný gól po kombinačnej akcii z ich pravej strany. Domáci pokračovali v tlaku a v 12. minúte opäť po tej istej strane vošli do 16-ky a zvýšili na 2:0. Od 15. minúty sa Bystrania osmelili a v 17. minúte Rusnyák po Urbanovej prihrávke znižoval na 2:1. Bystrania ešte v ďalších desiatich minútach boli domácim rovnocenným súperom. Na bránu Kružnej ešte 2krát vystrelil Leng a veľkú šancu spálil Rusnyák a Urban. Potom už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. V 43. minúte domáci z priameho kopu zvýšili na 3:1.
V druhom polčase väčšina hráčov Bystrého pôsobila odovzdaným dojmom a bola len otázka času ako bude narastať skóre v prospech domácich. Tí hýrili pohybom, hrali z chuti a vytvárali si jednu šancu za druhou. V 52. minúte zvýšili na 4:1, v 56. minúte z 11-ky na 5:1. Bystranský útok prestal existovať, záloha zmizla a preťažená obrana vyrábala chyby. Bojovnosť, nasadenie a reprezentovanie obce zostalo v šatni. Dostať sa na polovicu súpera bol problém. Z toho profitovali domáci hráči a ďalšie góly pridali v 65. a 73. minúte, keď padol posledný gól na 7:1.
Pred 60 divákmi rozhodoval Jonás.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Valent, Leng, Uhrin, Urban ml., Krága, Valko, Rusnyák, Minčík, Hajdu. Striedali: Dorkin, Ujházi, Šály.
20.9.2009

Text: Miloš Leng,

OSTATNÉ VÝSLEDKY: 7. kolo: Slavošovce – Pača 3:1, Drnava – Kečovo 0:3 (hralo sa v Kečove), Bohúňovo – Čoltovo 3:0 kont., Rakovnica – Ml. Brzotín 3:0, Jovice – Nižná Slaná 2:1, Kovstav – Hrhov 2:1.

14. Drnava 7 0 3 4 6:15 3

8. kolo 27.9.2009 o 15.00 hod.: Pača – Hrhov, Rožňavské Bystré – Kovstav, Nižná Slaná – Kružná, Mladosť Brzotín – Jovice, Čoltovo – Rakovnica, Kečovo – Bohúňovo, Slavošovce – Drnava.

Výsledky 9. kola: Betliar – Vlachovo 5:1 (1:1), góly: Jar. Gonos 2 (2 z 11 m), Z. Zdechovan, M. Árvay, Die - Hronec, ŽK: Kasper, Die – F. Šivec, Hricko, R: Iglai, DZ: Šmelko, D: 120. Plešivec – Krásnohorské Podhradie 0:1 (0:0), gól: Šomšák, ŽK: Macho, Kubík - Mázik, R: R. Farkaš, DZ: Heveši, D: 200. Brzotín - Dobšiná 4:1 (2:1), góly: Rezmüves 2, Farkaš, Mezei - Grančák, ŽK: Al. Kovács, Mezei – Grančák, Surovský, R: Ször, DZ: Vysoký, D: 80. Jablonov n/T – Dedinky 4:1 (2:0), góly: Strama 2, Pál Balázs, Gamba - Palan, ŽK: Hlavček – Čik, Palan, Kollárik, S. Ogurčák, J. Novák, R: Molnár, DZ: Šimšík, D: 80. Rudná – Krásnohorská Dlhá Lúka 6:3 (4:0), góly: Molčan 3, Orbán, Jakab (z 11 m), P. Sanisló - Zsilla, ŽK: bez, R: Ször, DZ: Bodnár, D: 120. Vyšná Slaná – Dlhá Ves 4:1 (1:0), góly: Dovalovský 2, M. Gallo, Valko Krišťák, V. Segyo (z 11 m), ŽK: Dovalovský – Dusza, Beke, Hegedüs, R: Gallo, DZ: Székely, D: 100. Lipovník – Gemerská Poloma 2:1 (0:0), góly: Vávra 2 - Lörincz, ŽK: 0 – Forgáč, R: Chomjak, DZ: Nagy, D: 120.