Zo zápasu posledného kola II. triedy majstrovstva okresu v ročníku 2008/2009 Honce - Rožňavské Bystré 9:1 (3:0). Foto: P. Urban

Bystrania na záver okúsili v Honciach ako chutí s víťazom II. triedy trpkosť prehry

Z futbalového zápasu Rožňavské Bystré - Čoltovo 4:3 (1:2) Honce – Rožňavské Bystré 9:1 (3:0). Po štyroch víťazných zápasoch za sebou Bystrania okúsili v 26. kole II. triedy majstrovstva okresu na futbalovom ihrisku v Honciach trpkosť prehry. A nie hociakej! Prvé minúty zápasu naznačili, že by to mohlo byť vyrovnané stretnutie. Prvá šanca domácich v 11. minúte však znamenala aj úvodný gól v zápase - 1:0. O 4 minúty na to po rohovom kope a nedôraznom odkopnutí lopty zo šestnástky, Honce pridali 2. gól - 2:0. Potom prišli šance Minčíka a Rusnáka no s nepresným zakončením. Pred koncom polčasu Honce ešte zvýšili na 3:0.
Druhý polčas bol pre Bystré katastrofálny. Hončania pridali na obrátkach. Domáci útočníci dobre podporovaní zálohou neustále preťažovali obranu Bystrého, ktorá nedokázala dostatočne eliminovať domácich hráčov. Tí to na radosť svojich divákov dostatočne využili. V 50. minúte už bolo 4:0, v 55. minúte 5:0, v 58. minúte 6:0, v 59. minúte 7:0, v 69. minúte 8:0. V 77. minúte Minčík strelil čestný gól Bystranov. 8:1 Deviaty gól dali domáci 8 minút pred koncom. 9:1 Dobrú jarnú časť súťaže tak Bystrania ukončili nepresvedčivým výkonom. Keďže Čoltovo tiež prehralo v tomto kole v Hrhove, Bystranom sa i napriek nepríjemnej prehre podarilo nakoniec udržať v tabuľke konečné piate miesto. Pred 80 divákmi rozhodoval Molnár
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Uhrin, Galata, Valent, Leng, Rado Šimko, Roman Šimko, Šály, Krága, Rusnák, Minčík. Striedali: Ujházi, Račko.

Ostatné výsledky II. triedy vo futbale - 26. kolo:
Nižná Slaná - Drnava 4:1 (3:0) , góly: Karas 2, D. Hajči, Drábik - Mázik, ŽK: Drábik - Búlik, Cintel, ČK: F. Kovács (Drnava), R: Šalamon, DZ: Nagy, D: 80. Hrhov - Čoltovo 3:0 (1:0) , góly: Dunka 3, ŽK: 0 - Vavrek, R: Petro, DZ: Kerekeš, D: 30. Jovice - Kovstav 6:4 (5:1) , góly: Lindák 3, Albert, R. Nagy - Kredátus 2, Hundža 2, ŽK: Lovaš - Šofranko, Kredátus, R: Lucza, DZ: Šalamon, D: 60. Slavošovce - Bohúňovo 11:0 (6:0) , góly: Skurka 4, Balco 3, Dzureň 2, Lalik, J. Lipták, ŽK: S. Lalik - 0, R: Jonáš, DZ: Krzák, D:40. Rakovnica - Kružná 7:0, góly: Lörinc 3, Ciberaj, Gejdoš, Čapó, Sedlák, ŽK: Fabián - 0, R: Gyeneš, DZ: Bodnár, D:50. Honce - Rož. Bystré 9:1 (3:0) , góly: R. Kuzma 4, Strelka ml. 2, Vil Gallo, Jar. Gallo, Vranec - Minčík, ŽK: Mich. Gallo, Mil. Gallo - Ro. Šimko, Ujházy, R: Molnár. DZ: Heveši. Kečovo - malo voľno.

NAJLEPŠÍ STRELCI po 26. kole:
30 gólov - J. Strelka ml. (Honce), 29 gólov - R. Lörinc (Kečovo), 27 gólov - L. Lörincz (Rakovnica), 22 gólov - J. Strelka st. (Honce), 21 gólov - R. Kuzma (Honce), 20 gólov - G. Zoller (Kečovo), P. Minčík (Rožňavské Bystré), 18 gólov - M. Mázik (Drnava), 17 gólov - S. Drábik (Nižná Slaná), 14 gólov - V. Karas (Nižná Slaná), M. Leng (Rožňavské Bystré), A. Prónai, Z. Búlik (obaja Drnava), 13 gólov - T. Lörinc (Kečovo), F. Čapó (Rakovnica), 12 gólov - E. Skurka (Slavošovce), 11 gólov - J. Pástor (Honce), I. Széplaky (Čoltovo), G. Lindák (Jovice), 10 gólov - Vil. Gallo (Honce), atď...

OHLÁSENÉ LETNÉ FUTBALOVÉ TURNAJE:

O pohár starostu Gem. Polomy

Výsledky 30. kola:
Haniska – Veľký Folkmár 3:0 (2:0), Zajac,Š. Majerník, Monár. Kráľovský Chlmec – Moldava“B“ 5:2 (2:1), Szekely 3, Korecký 2 - Kozár, Ungvolgyi. Krompachy - Rožňava 1:2 (1:1), Biľ - Savčák, Pollák. Buzica – Vyšné Opátske 2:1 (0:0), Tobák, Guza - Šuster. Turňa n/B - Štítnik/Kunová Teplica 2:1 (1:0), Pelegrin, Krochta - Zdechovan. Veľké Kapušany - Žakarovce 6:0 (4:0), Kendi 3, Dozicský, Varga, Nagy. Sečovce - Rudňany 4:0 (2:0), Černej 2 (1 z 11 m), Ripič 2. Veľké Revištia - Čaňa 2:4 (0:4), Ivanko, Kondžura - L. Tóth 4.

Výsledky 26. kola:
Jaklovce - Margecany 2:0 (0:0), Hudáček (11 m), Humenanský. Krásnohorské Podhradie - Harichovce 6:3 (2:3), E. Bodnár 3, Piater (11 m), Breuer, Šomšák - Hrušovský, Hudáček, Slivoš. Smižany - Teplička 5:0 (2:0), Kapusta 2, Richňavský, Klubeet, Lacko ( vl.). Gemerská Hôrka – Košická Nová Ves nehralo sa, hostia nepricestovali, Hrabušice - Helcmanovce 1:0 (1:0), Bajtoš. Nálepkovo – Spišské Vlachy 2:1 (1:1), Opremčák (11 m), Kiššák - Fabrici. Lok. Košice “B“ - Prakovce 6:2 (4:1), Lorinčák a Lipnický po 2, Gedeon, Fejerčík - Lapšanský (11 m), Leško.