Vykúpenie pre Bystranov v Brzotíne priniesla až posledná minúta nastaveného času

Mladosť Brzotín – Rožňavské Bystré 3:3 (2:1). Zápas 12. kola II. futbalovej triedy Majstrovstva okresu Rožňava v Brzotíne sa začal s meškaním, lebo delegovaný rozhodca Molnár sa na zápas nedostavil. Delegát zápasu za prítomnosti kapitánov oboch mužstiev vyžreboval rozhodcu, ktorého oba týmy dali do žrebovania. Žreb určil zástupcu Bystranov Petra Ďurského. Svoju úlohu zvládol dobre, no musel sa vyrovnať s nadávkami a vyhrážkami, ktoré ho sprevádzali počas celého zápasu.
Bystrania začali aktívne a v 8. minúte Urban nastrelil žrď domácej brány. V 10. minúte dobre postavený Rusnyák strelil vedúci gól Bystrého -0:1. Po góle prebrali iniciatívu domáci hráči, Bystrania nepochopiteľne poľavili, čo sa im nevyplatilo. V 25. minúte domáci útočník krížnou strelou z uhla do vynkla vyrovnal na - 1:1. Po ďalšej chybe v zadných radoch v 35. minúte sa domáci ujali vedenia 2:1.
Po rošádach v zostave Bystrého sa Bystrania v 2. polčase opäť prebrali, no v 60. minúte aj tak inkasovali gól po peknej akcii domácich rýchlych útočníkov. Bystrania prepli ešte na vyššie obrátky a usadili sa na polovici Brzotínčanov. V ďalšom priebehu hry si Bystrania vytvorili niekoľko vyložených gólových šancí, no ani Valent, Minčík, Rusnyák a Leng zblízka nedokázali skórovať. Predsa len v 73. minúte sa to podarilo Minčíkovi a svitla ešte nádej aspoň na bod. Tlak na bránu Brzotína sa stupňoval, no vykúpenie priniesla až posledná minúta nadstaveného času, keď po prihrávke Krágu Leng vyrovnal na 3:3.
Pred 70 divákmi rozhodoval Peter Ďurský.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Uhrin, Valent, Hajdu, Krága, Demko, Leng, Rusnyák, Šály, Minčík, J. Urban ml. Striedal Ujházi.
25.10.2009

Text: Miloš Leng,

FOTOBJEKTÍVOM Štefana Maliňáka:

OSTATNÉ VÝSLEDKY II. TRIEDY 12. KOLO: Pača – N. Slaná 2:3, Čoltovo – Hrhov 6:2, Kečovo – Kovstav – 3:1, Slavošovce – Kružná 1:1, Drnava – Jovice 7:1, Bohúňovo – Rakovnica 2:0.

14. Hrhov 12 2 2 8 25:42 8

13. kolo 1.11.2009 o 14.00 hod.: Rakovnica - Pača, Jovice - Bohúňovo, Kružná - Drnava, Kovstav - Slavošovce, Hrhov - Kečovo, Rožňavské Bystré - Čoltovo, Nižná Slaná - Mladosť Brzotín.

VÝSLEDKY 14. KOLA:Dedinky - Dlhá Ves 2:5 (0:2), góly: Gajdoš, Litecký - Flander 3, Hegedus, Blatník. Dobšiná - Gemerská Poloma 6:0 (5:0), góly: Grančák 3, Gotthardt 2, Rupp. Krásnohorské Podhradie - Lipovník 1:1 (1:1), góly: Bodnár - Milata. Vlachovo - Vyšná Slaná 1:3 (1:3), góly: Hronec - Kračún 2, Zábrel. Honce - Rudná 0:1 (0:1), gól: P. Sanisló. Betliar - Jablonov n/T 4:1 (2:0), góly: Die, Gonos, Z. Zdechovan, M. Árvay - Š. Bodnár. Plešivec - Brzotín 3:0 (1:0), góly: Horváth, Milko, Viola. Krásnohorská Dlhá Lúka mala voľno.