Remíza v Joviciach bojovnejších domácich a technickejších Bystranov

Zo zápasu Jovice - Rožň. Bystré 2:2 (0:0). Foto: P. Urban Jovice - Rožňavské Bystré 2:2 (0:0). V 19. kole II. triedy futbalového majstrovstva rožňavského okresu Bystrania cestovali do Jovíc, kde sa im v posledných rokoch darí. Aj tentokrát si priniesli aspoň bod. Hostia v pozmenenej zostave stretnutie začali dobre, no na na tvrdom a nerovnom teréne mali problém spraviť nejakú súvislú akciu. V 7. minúte mali Jovice prvú veľkú šancu, no domáci útočník netrafil prázdnu bránu. V 16. minúte bol Roman Šimko faulovaný v domácej 16-ke, ale rozhodca si to nevšimol. V 28. minúte dal Krága gól Bystrého, domáci postranný rozhodca odmával ofsajd. Najväčšiu šancu v prvom polčase mali domáci, keď sa útočník Jovíc dostal cez obrancov až pred Máťaša, no ten jeho 100 %-nú šancu zlikvidoval.
Druhý polčas začali domáci lepšie a už v 48. minúte sa krížnou strelou po zemi ujali vedenia 1:0. V 64. minúte Leng zahrával priamy kop z ľavej strany. Jeho strela skončila vo vzdialenejšom hornom rohu Jovickej brány - 1:1. Hra bola stále vyrovnaná a zdalo sa, že stav sa už nebude meniť. V 85. min. prenikol po pravej strane domáci útočník a prestrelil Máťaša 2:1. Tesne pred koncom zápasu v hodine 12-tej, po rohovom kope, hráč hostí Račko hlavou uzavrel skóre na 2:2. Remíza sa zdá byť podľa pomeru síl na ihrisku spravodlivá. Bystrania sa ukázali ako technickejší tím, domáci boli zasa bojovnejší.
Pred 50 divákmi rozhodoval Chomjak.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Galata, Valent, Leng, Ujházi, Šály, Krága, Rusnák, Roman Šimko, Račko, Minčík. Striedal Ferenc.
3.5.2009

Miloš Leng,

FOTOOBJEKTÍVOM:

Výsledky II. triedy vo futbale - 19. kolo: Bohúňovo - Nižná Slaná 2:5 (0:2) , góly: Kováč (z 11 m), Balog (z 11 m) - Drábik (z 11 m), Hajči, Turcsányi, Boroš, V. Karas, ŽK: T. Kováč - I. Dušinský, R: Gyenes, DZ: Máté, D: 100. Honce - Čoltovo 5:0 (2:0) , góly: Kuzma 2, Molnár, Hajdu, Jar. Gallo, ŽK: bez, R: Lucza, DZ: Šalamon, D: 30. Drnava - Kečovo 5:2 (1:0) , góly: A. Prónai 3, Cintel - Lököš, Ro. Lörinc 2, ŽK: F. Kováč - Lököš, Fr. Kováč, R: Šalamon, DZ: Székely, D:100. Jovice - Rož. Bystré 2:2 (0:0) , góly: P. Balázs, M. Tomi - Leng, Račko, ŽK: 0 - Krága, Máťaš, R: J. Chomjak, DZ: Bodnár, D: 50. Slavošovce - Rakovnica 1:0 (1:0) , góly: Balco, ŽK: Dzureň - Gemerský, ČK: Sklenár - Š. Domik, R: Palacko, DZ: Hadar, D: 50. Kovstav - Kružná (preložené 20. 5. 2009), Hrhov mal voľno.

NAJLEPPŠÍ STRELCI II. trieda po 19. kole: 21 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 19 gólov - Ladislav Lörinc (Rakovnica), 18 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), 16 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 15 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), 13 gólov - Attila Prónai (Drnava), 12 gólov - Miroslav Mázik (Drnava), Stanislav Drábik (Nižná Slaná), Gabriel Grecmacher (Jovice), František Čapó (Rakovnica), 11 gólov - Tomáš Lörinc (Kečovo), atď.

NAJLEPŠÍ STRELCI
IV. liga po 23. kole: 16 gólov: Kotľár (Sečovce), Majerník (Haniska), 15 gólov: Pelegrín (Turňa), 14 gólov: Tobák (Buzica), Kondžura (V. Revištia), 13 gólov: Miloš Gallo (Štítnik), M. Lakatoš (V. Revištia), 12 gólov: Palencsár (Buzica), L. Török (Čaňa), 10 gólov: Juhás (Čaňa), 9 gólov: Grega (V. Opátske), Tóth (V. Folkmár), 8 gólov: Kornecký (Kr. Chlmec), Palenčár (Haniska), Ballok (Buzica).

V. liga po 19. kole: 22 gólov: Klubert (Smižany), 14 gólov: J. Pisko (Helcmanovce), D. Hrušovský (Harichovce), 12 gólov: Popadič (Hrabušice), Marcinčák (Teplička) 11 gólov: Slivoš (Harichovce), 10 gólov: Lukáč (Prakovce), 9 gólov: Leško (Prakovce), Gonda (Sp. Vlachy), Klinko (G. Hôrka), 8 gólov: Fabíni (Sp. Vlachy), Tokár (Helcmanovce), Papaj (Koš. N. Ves), Šomšák, Piater (obaja Kr. Podhradie).

Výsledky 23. kola: V. Opátske - Žakarovce 4:0 (1:0), Moldava B - Čaňa 2:2 (1:2), Veľký Folkmár - V. Revištia 2:1 (0:1), Kr. Chlmec - Sečovce 5:1 (1:0), Krompachy - V. Kapušany 4:1 (3:1), Buzica - Turňa 1:0 (0:0), Rožňava - Rudňany 4:2 (1:1), góly: Šándor 2, Breuer, Lörinc - Neuvirth, Zajac, D: 220, R: Pecha, ŽK: Sciranka - Pončák 2, Kaňuch, Neuvirth, Zajac, ČK: Pončák (Rudňany); Štítnik - Haniska 2:1 (2:0), góly: Milko, Varga - Molnár, D: 200, R: Stretavský, ŽK: M. Leng, T. Leng, Konček - Timura, Béreš, Slicho, Papuga.

20

NASLEDUJÚCE ZÁPASY -IV. Liga JUH (dospelí) 24. kolo 10.5.2009 o 16.00 hod.: Haniska – Buzica, Turňa – Krompachy, V. Kapušany – Kr. Chlmec, Sečovce – V. Folkmár, V. Revištia – Moldava „B“, Čaňa – Rožňava, Rudňany – V. Opátske, 9.5. Žakarovce – Štítnik.

Výsledky 19. kola: Koš. N. Ves - Jaklovce 2:0 (1:0), Teplička - Helcmanovce 2:2 (0:1), Harichovce - Sp. Vlachy 2:1 (1:1), Margecany - Prakovce 1:1 (0:0), Smižany - Nálepkovo 4:0 (1:0), Krásnohorské Podhradie - Lok. Košice B 0:4 (0:1), góly: Lorinčák, Motyľ, Fejerčák, Hvizdoš, D: 150, R: Ondrášek, ŽK: Bodnár - Fečko, Gazda; Gemerská Hôrka - Hrabušice 3:1 (2:0), góly: Klinko 2, Bodnár - Bajtoš, D: 180, R: Uhlár, ŽK: Mizák, Šaliga - Oravec, Melničuk, ČK: Köveždy - Šagula.

1

NASLEDUJÚCE ZÁPASY - V. Liga JZ (dospelí) 20. kolo 10.5.2009 o 16.00 hod.: Jaklovce – Gemerská Hôrka, Nálepkovo – Krásnohorské Podhradie, Prakovce – Harichovce, Sp. Vlachy – Teplička, Helcmanovce – Koš. N. Ves, o 10.30 hod Hrabušice – Smižany, 9.5. Lok. Košice „B“ – Margecany.

Výsledky 19. kola: Betliar - Vyšná Slaná 6:1 (3:1), góly: M. Árvay 2, Vávra, Skokan (z 11 m), R. Zdechovan, Dávid - M. Gallo, ŽK: 0 - M. Gallo, R: Ször, DZ: Šmelko, D: 120, Pača - Krh. Dlhá Lúka 4:0 (2:0) , góly: Gajdoš 2, R. Zagiba, Imre, ŽK: 0 - ?, R: Molnár, DZ: Kerekeš, D: 150, Brzotín - Lipovník 2:1 (1:1), góly: Ra. Znak (z 11 m), R. Dókus - Albert, ŽK: L. Polyák, A. Polyák, R. Dókus - Albert, Ičo, Bollo, R: S.Gallo, DZ: Vysoký, D: 100. Rudná - Vlachovo 0:1 (0:0) , gól: Hronec, ŽK: 0 - Z. Gecelovský, ČK: Jakab (Vlachovo), R: Ször, DZ: Gášpár, D: 80. Vyšná Slaná - Gemerská Poloma 2:2 (2:0) , góly: Liptai, M. Gallo - Breznen, Die, ŽK: Krupár - 0, R: Drenko, DZ: Šmelko, D: 100. Betliar - Dedinky 4:2 (1:1) , góly: M. Árvay 3, Barkasz - Ľ. Pamula 2 (oba z 11 m), ŽK: Skokan, Ľ. Árvay, Ivanko - Putnocký, M. Varga, R: Repaský, DZ: Krzák, D: 100. Jablonov n/T - Dobšiná 3:0 (1:0) , góly: Stráma 2, Bodnár, ŽK: bez, R: Farkaš, DZ: Heveši, D: 80, Jablonov n/T: Balázs - Zajdó, Strama, P. Juhász, Viszlay, Bodnár, Gamba, Szabó, Ováry, Mezei, Milický, striedali Szillasi, Varga. Dlhá Ves - Plešivec 2:2 (1:0) , góly: Zsóri, Beke - Szaniszló, Pulen, ŽK: Szeman - ?, R: Uhrín, DZ: Šimšík D: 120.