Opýtajte sa Gemerskohôrskych piatoligistov ako so súperom vysoko neprehrať

Výsledky IV. Liga JUH - 25. kolo: Štítnik – Strážske 3:2 (2:0), V. Folkmar – Čaňa 1:5 (1:2), V. Kapušany – V. Revištia 1:0 (1:0), Moldava „B“ – Kr. Chlmec 5:0 (1:0), Haniska – Buzica 2:3 (1:1), Rožňava – Turňa 1:3 (1:1), Krompachy – Helcmanovce 2:0 (1:0).
Dvadsať osem gólov, ktoré padli do sietí brankárom v 25. kole 4. ligy skupiny JUH potešili s príchodom pekného počasia najviac fanúšikov futbalu. Pravda, nie všetkých. Jedným z tých, ktorí zo štadióna odchádzali smutní, boli aj rožňavskí fanúšikovia. To preto, že ich miláčikovia zase nevyhrali. Tentoraz doma prehrali so susedmi z neďalekej Turne nad Bodvou. Po vysokej prehre v predchádzajúcom kole je to nezlomný dôkaz, že s rožňavskými to ide dolu kopcom stále viac a viac. Doma zvíťazili tentoraz z hornogemerských iba Štítničania, ktorí po dvojgólovom náskoku z prvého polčasu mali čo robiť, aby nakoniec uhájili víťazstvo, hoci hrali s jedným z najslabších družstiev.

Piatoligoví Gemerskohôrčania použili v 21. kole na súperovom ihrisku v Smižanoch nezvyčajnú, ale osvedčenú taktiku. Zrejme boli u súpera zrelí na debakel, preto zvolili iný prostriedok ako vysoko neprehrať. Už v 26 minúte zápasu ich zostalo na ihrisku menej ako sedem hráčov a tak musel rozhodca ukončiť zápas. V Povodí Slanej na hornom Gemer zdá sa rastú menej odolní futbalisti. Nájdu proti tomuto javu zodpovední súci prostriedok?
Výsledky V. Liga JZ - 21. kolo: Koš. N. Ves – Teplička 4:1 (1:1), Jaklovce – Harichovce 3:2 (2:2), Prakovce – Kluknava 4:2 (1:2), Margecany – Gelnica 1:0 (1:0), Ťahanovce – Hrabušice 4:0 (3:0), Smižany – Gem. Hôrka 3:0 – v 26 minúte pokles hostí pod 7.

NASLEDUJÚCE ZÁPASY: IV. LIGA - SKUPINA JUH: 26. kolo 15. 5. o 16.30 hod. Rudňany - Štítnik, 16. 5. o 17.00 hod.: Strážske - Krompachy, Helcmanovce - Rožňava, Turňa - Haniska, Buzica - Moldava "B", Kr. Chlmec - V. Kapušany, V. Revištia - V. Folkmar.
V. LIGA J-Z: 22. kolo 15. 5. o 16.30 hod.: Gem. Hôrka - Ťahanovce, 16. 5. o 10.30 hod. Hrabušice - Margecany, o 17.00 hod.: Gelnica - Prakovce, Kluknava - Jaklovce, Harichovce - Koš. N. Ves, Teplička - Sp. Vlachy.