V nedeľu 29. marca 2009 o 10.00 odštartovali 4. ročník ČSOB Bratislava marathonu 2009. Zastúpený na ňom bol aj Gemer známou dobšinskou maratónkyňou Máriou Kleinovou. Foto: O. Doboš

Kleinová z Dobšinej na 4. ročníku ČSOB Bratislava Marathon obsadila 2. miesto

PAni Mária Kleinová krátko po dobehnutí do cieľa už v opatere manžela Tibora - vpravo Na 4. ročníku ČSOB Marathonu 2009 v Bratislave v rôznych kategóriách štartovalo vyše 2500 športovcov a detí. V hlavnej súťaži - klasického maratónu bežala v nedeľu 29. marca t.r. aj pretekárka z horného Gemera, Mária Kleinová z Dobšinej. Do cieľa prišla za daždivého počasia pomerne v slušnom čase i dobrej fyzickej kondícii, keď dosiahla čas 3:47:00 hod a celkove dobehla ako 191. V kategórii žien 50 rokov a staršie obsadila veľmi slušné 2. miesto. V cieli ju čakal jej manžel i tréner v jednej osobe, ktorý bol s jej výkonom veľmi spokojný.
V tomto ročníku jeho pravidelná účastníčka a spoľahlivá maratónkyňa Eva Seidlová z Tlmáč (po rodičoch Gemerčanka) mala dôležitú úlohu. Nebežala na čas, ale mala priviesť do cieľa najmä málo skúsených pretekárov, alebo takých, ktorí chceli zabehnúť tento maratón v čase 4:00:00 hod. Po prvýkrát na tomto podujatí vytvorli tím tzv. "pacemakerov", ktorí budú mať za úlohu starať sa o tempo a priviesť bežcov v stanovenom časovom limite (3:00:00, 3:15:00, 3:30:00, 3:45:00, 4:00:00 hod) do cieľa. Na trati ich bolo niekoľko a zviditeľňovali sa dvomi bordovými balónikmi nad hlavami. Svoju úlohu znamenite zvládla a po jej boku i v lepšom čase dobehli viacerí začínajúci maratónci i maratónkyne. Jej čas v cieli bol: 3:57:39 hod. Bol to jej už 161. maratón v živote. Tohto roku už tretí.
Víťazom 4. ročníka bratislavského mestského maratónu sa stal bieloruský vytrvalec Alexej Hauryčenko časom 2:21:40 h, pričom za vlaňajším traťovým rekordom Ukrajinca Vasila Remščuka zaostal o 1:57 min.
Do cieľa tohtoročného maratónu v Bratislave dobehlo v stanovenom limite 337 maratóncov a maratónkyň. Najmladšou pretkárkou v maratónskom behu bola Lucie Pasevová, ktorá ešte nemá ani 18 rokov. Štartovala za TJ Slavie Chomutov a dosiahla vo svojom treťom maratóne v živote čas 3:27:34 hod. Najstarším bol 71 ročný Američan Don Winkley. Jeho čas v cieli - 3:56:52 a celkove 247. miesto.