Drnavskí futbalisti sú doma súci na uterák, vonku však hrajú so súpermi ani o život

Rožňavské Bystré – Drnava 4:1 (2:0). Bystrania mali čo v 16. kole II. triedy MO vo futbale Drnavčanom vracať, lebo z posledných troch vzájomných zápasov získali len jeden bod. Hneď v úvode zápasu hostia nevyužili ponúknutú príležitosť pri nedorozumení brankára a obrany Bystrého, keď z pár metrov drnavský útočník netrafil prázdnu bránu. V 4. minúte však Leng zahrával priamy kop, na ktorý si dobre nabehol Hajdu a otvoril skóre zápasu - 1:0. Bystrania mali po góle optickú prevahu, no chýbala finálna prihrávka na gól. V 20. minúte mal dobrú príležitosť Gonos, ale ešte nedal. O dve minúty neskôr ho však pri vzdialenejšej tyči našiel svojou prihrávkou Leng a Gonos tentoraz úspešne dopravil loptu do drnavskej brány. Aj keď Drnavčania boli zdatným súperom, Bystrania naďalej dobýjali ich bránu, no šance Urbana st. či strela Minčíka tretí gól nepriniesli.
V druhom polčase Bytrania pokračovali v úsilí streliť gól, ale opak sa stal skutočnosťou. V 55. minúte z neprehľadnej situácie po rohovom kope Drnavčania zblízka znížili na 2:1. Domáci však hostí potom už do vážnejšej príležitosti nepustili. V 33. minúte Leng vysunul Minčíka, ktorý poistil vedenie Bystrého na 3:1. Hostia sa vzávere zápasu pokúšali o vabank. Zabudli však na Minčíka, ktorý číhal na poliacej čiare. Toho dlhým odkopom v 85. minúte z obrany domácich vysunul Krága. Keďže Minčík bol rýchlejší, ako domáci stopér, postupoval sám na brankára, ktorého obišiel a uzavrel skóre zápasu na 4:1.
Pred 50 divákmi nepresvedčivo rozhodoval Palacko.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Krága, Valent, Galata, Hajdu, Rusnyák, Leng, Ján Gonos, Valko, J. Urban st., Minčík. Striedali: Ferenc, Šály, Ujházi.
11.4.2010
Ostatné zápasy:Kovstav - Rakovnica 3:0 kont. (neoprávnený štart hráča na neplatný RP), Nižná Slaná - Slavošovce 3:1, Kružná - Jovice 9:2, Pača - Čoltovo 3:1, Hrhov - Bohúňovo 3:2, Ml. Brzotín - Kečovo 1:0.
Na jeseň: Drnava - Rožňavské Bystré 2:2 (Hralo sa v Lipovníku).

ĎALŠIE ZÁPASY
17. kolo - 18. 4. 2010 o 16.00 hod.: Kružná - Pača, Jovice – Kovstav, Rakovnica – Hrhov, Bohúňovo – Rožň. Bystré, Drnava – Niž. Slaná, Slavošovce – Ml. Brzotín, Kečovo – Čoltovo.

FOTOGALÉRIA

I. TRIEDA VÝSLEDKY:

Jablonov n/T – Vyšná Slaná 2:0 (2:0), góly: Bodnár (11 m), Zs. Mezei, ŽK: Pál Balázs – Fifik, R: A. Farkaš, DZ: Bobrík, D: 70. Brzotín – Lipovník 0:1 (0:0), gól: Barczi, ŽK: A. Polyák, Demeter – 0, R: Uhrin, DZ: Máté, D: 100. Plešivec – Gemerská Poloma 2:1 (2:0), góly: Horváth (11 m), Kubík – Z. Greško, ŽK: Samko - ?, R: Petro, DZ: Krzák, D: 80. Betliar – Dlhá Ves 4:2 (2:1), góly: M. Árvay 2, Gonos, Lukáč – Ragyina 2, ŽK: Lukáč, J. Zdechovan, Lenghart – V. Ferdinand, Makkai, T. Segyo, R: Repaský, DZ: Gášpár, D: 80. Honce – Krh. Dlhá Lúka 1:2 (1:2), góly: Kuzma (11 m) – Anna, Mich. Gallo (vlastný), ŽK: Mil. Gallo, Strelka st. - Pronai, Anna, Zsilla, R: K. Chomjak, DZ: Székely, D: 80. Vlachovo – Dedinky 4:1 (2:1), góly: V. Gecelovský 2, Lipták st., Gál - Sýkora, ŽK: T. Molda, V. Gecelovský – S. Ogurčák, Sýkora, T. Novák 2, ČK: T. Novák (Dedinky), R: Iglai, DZ: Bodnár, D: 80. Krh. Podhradie – Dobšiná 3:1 (1:0), góly: Piater (11 m), Lázár, Šomšák – Grančák (11 m), ŽK:Bodnár, Harhovský – Strelka, Grančák, Surovský, R: J. Gyenes, DZ: Antal, D: 120.