Som šťastná, mám druhé zlato. Slniečko nám svieti a my tiež žiarime šťastím

Nielen rodina Henriety Farkašovej z Lipovníka neďaleko Rožňavy je v týchto dňoch prenáramne šťastná. Ich dcére sa v Kanade na X. zimných paralympijských hrách mimoriadne darí. Rovnaký pocit majú všetci, ktorí Henriete a jej navádzačke Natálii Šubrtovej držia palce. Obe dokázali, čo v nich je. V areáli Creekside, kde sú všetky preteky v alpských lyžiarskych disciplínach, v superobrovskom slalome zrakovo postihnutých zjazdárok vybojovali pre Slovensko ďalšiu zlatú medailu. Preto sa nedivím, že pre SITA sa Henrieta vyjadrila takto: "Som šťastná, mám druhé zlato. Slniečko nám svieti a my tiež žiarime šťastím. Je to super pocit," so šťastným smiechom vyrážalo z 23-ročnej študentky Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave.
Už po ich dojazde do cieľa bolo jasné, že to bude veľký výsledok. "Keď som počula po prejazde cieľom kričať Natáliu, vedela som, že sme prvé. Cítim obrovskú eufóriu. Neviem to slovami ani opísať. Veľmi, veľmi sme šťastné," pokračovala Henrieta Farkašová.
Ich výkon bol perfektný, víťazstvo suverénne. Pred striebornou Kanďankou Viviane Forestovou s navádzačkou Lindsay Debouovou mali takmer štvorsekundový náskok.
Výsledky: 1. Henrieta Farkašová / navádzačka Natália Šubrtová (SR) 1:33:81, 2. Viviane Forestová / Lindsay Debouová (Kan.) +3,73, 3. Anna Kulíšková / Michaela Hubáčová (ČR) +4,21
"Zo začiatku som išla opatrnejšie, ale potom som to viac pustila, bolo to dobré. Snažila som sa čo najviac, bola som maximálne sústredená. Cítila som, že to bude náš deň," opísala dianie na trati minuloročná dvojnásobná majsterka sveta.
Spokojná bola aj jej navádzačka Natália Šubrtová. "S jej jazdou som spokojná. Boli tam drobnučké zaváhania, ale to sa stáva každému pretekárovi. Celkovo však Heňa išla veľmi dobre," pochválila svoju partnerku na svahu 20-ročná Šubrtová.
"Sme obe veľmi radi, preteky sa nám vydarili. Verili sme si, že nám to vyjde. Po včerajšku, keď sme v zjazde skončili až druhé, sme mali obrovskú chuť napraviť to. Povedali sme si, že urobíme maximum, aby z toho dnes bolo zlato. Podarilo sa nám to, tešíme sa," neskrývala radosť a nadšenie Henrieta Farkašová.
Výsledky, ktoré dosiahla Henrieta na paralympiáde priam vyrážajú dych. Primátor Rožňavy sa hotuje odmeniť Henrietu Cenou primátora. Od nás ostatných si zaslúži prinajmenšom srdečný obdiv a prejaviť hlbokú poklonu. Gratulujeme Henrieta i Natália!
20.3.2010
Maj Gemer - od