Kedy dovezú Rožňavskobystranskí futbalisti tri body aj od súpera?

Rakovnica - Rožňavské Bystré 1:1 (0:1). Rožňavskobystrania v Rakovnici nepotvrdili v 5. kole okresného majstrovstva II. triedy vo futbale dobrý výkon z minulého kola a v tradičnom derby iba remizovali. Tak, ako minulú sezónu, ani tentoraz sa im na ihrisku v Rakovnici nedarilo - hlavne strelecky. Celý prvý polčas boli Bystrania lepším mužstvom na ihrisku, no gólovo sa presadil iba Minčík v 32. minúte po rýchlom úniku po ľavej strane a zakončení z uhla otvoril skóre - 0:1. Bystrania prekonali gólmana domácich aj v 15. minúte, no pre ofsajd gól neplatil. Nedôraz v zakončovaní akcií sa Bystranom nakoniec vypomstil. Domáci hráči v 1. polčase vážnejšie neohrozili bránu Bystranov a ich slabé strely Máťaš pochytal.
Druhý polčas začali lepšie domáci. Hrozba pre Bystranov šla hlavne po autových vhadzovaniach v blízkosti ich 16-ky, keď domáci ich vhadzovali až pred bránu, z čoho vznikali nepríjemné momenty pre Bystré. Rakovnica dala svoj vyrovnávajúci gól po rohovom kope v 53. minúte. Odrazená lopta sa dostala pred domáceho hráča, ktorý z 10 metrov prudkou strelou nedal Máťašovi šancu - 1:1. V 82. minúte mal najväčšiu šancu Bystranov tradičný nepremieňač šancí Rusnyák, keď z 3 metrov netrafil domácu bránu. V poslednej minúte mohli Rakovničania podniknúť nebezpečný protiútok, no Ujházi ich sľubnú akciu včas zmaril.
Zápas bol bojovný, no s množstvom nepresností a množstvom technických nedostatkov u oboch tímov. Aj preto to bol pre diváka dosť nezáživný zápas.
Pred 80 divákmi rozhodoval Petro.

Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Valent, Krága, Leng, Dorkin, Rusnyák, J. Urban ml., J. Urban st., Valko, Minčík, Hajdu. Striedali: Galata, Ujházi.
6.9.2009

Text: Miloš Leng,

Ostatné výsledky 5. kola: Kečovo - Pača 3:1, Slavošovce - Čoltovo 3:2, Drnava – Ml. Brzotín 1:3, Bohúňovo - Nižná Slaná 0:1, Jovice - Hrhov 6:1, Kružná - Kovstav 2:2.

14. Čoltovo 5 0 2 3 8:18 2

6. kolo 13.9.2009 o 15.30 hod.: Pača – Kovstav, Hrhov – Kružná, Rožňavské Bystré – Jovice, Nižná Slaná – Rakovnica, Mladosť Brzotín – Bohúňovo, Čoltovo – Drnava, Kečovo – Slavošovce.

Výsledky 6. kola: Lipovník - Rudná 0:2 (0:2), góly: Kontra, Kovács, ŽK: Kovács - Chomjak, R: Nemčko, DZ: Bobrík, D: 120. Gemerská Poloma – Jablonov n/T 3:1 (1:0), góly: Forgáč, M. Mihálik, Lörincz - Bodnár, ŽK: Hatvaník, Ferenc – Pál Balázs, ČK: Pál Balázs (Jablonov n/T), R: Drenko, DZ: Šmelko, D: 120. Dlhá Ves – Brzotín 3:1 (0:1), góly: V. Ferdinand, Makkai, V. Segyo (z 11 m) – R. Dókus, ŽK: Blatník - Kakalejčík, R: Repaský, DZ: Šimšík, D: 80. Krásnohorská Dlhá Lúka – Plešivec 4:2 (2:0), góly: Rigó 2, Ičo, Dunka - Szaniszló 2, ŽK: 0 – Z. Laven st., R: J. Gyenes, DZ: Vysoký, D: 100. Dedinky – Betliar 2:4 (1:1), góly: J. Novák, S. Ogurčák – Lukáč, M. Árvay, Die, Dávid, ŽK: ? - M. Árvay, R: Uhrin, DZ: Szekely, D: 100. Honce – Dobšiná 3:1 (1:1), góly: J. Strelka ml., V. Gallo, Kuzma – Záhoranský, ŽK: Koncz, Strelka st., Mich. Gallo – Surovský 2, ČK: Surovský (Dobšiná), R: Iglai, DZ: Heveši, D: 120. Krásnohorské Podhradie – Vlachovo 3:0 (1:0), góly: Búlik, Lázár, Béreš, ŽK: 0 - Z. Gecelovský, Hronec, R: R. Farkaš, DZ: Šalamon, D: 150.