Hokejový výsledok a pekná divácka kulisa na futbale v Rožňavskom Bystrom

Rožňavské Bystré - Kružná 6:3 (3:1). Dobrý terén, výborné počasie pre futbal, pekná divácka kulisa, 20. kolo II. triedy vo futbale a dva tímy z hornej časti tabuľky. Toto všetko nasvedčovalo, že sa bude hrať v Rožňavskom Bystrom dobrý futbal. A bola to pravda. Bystrania sa ujali vedenia už v 4. minúte Jánom Gonosom, ktorý z priameho kopu z 30 metrov nachytal brankára Kružnej. Bystrania boli pri chuti a v 11. minúte po peknej kombinačnej akcii Minčík - Urban, hlavou Urban zvýšil na 2:0. Bystrania boli lepším mužstvom, dokázali si v útoku ľahko poradiť s neistou obranou hostí. Tí si vytvorili len minimum šancí. V 43. minúte po rohu Minčíka, nestrážený Leng hlavou zvýšil na 3:0. O osem minút neskôr sa situácia zopakovala na opačnej strane, keď po rohu Kružnej, neatakovaný hráč hostí pohodlne hlavou strelil gól na 3:1.
Bystranom patril aj úvod druhého polčasu. V 48. minúte Urban využil nedorozumenie obrancov s brankárom a zvýšil na 4:1. V 55. minúte ušiel po pravej strane Minčík a strelou vedľa vybiehajúceho brankára zvýšil na 5:1. Po prestriedaní v bystranských radoch prišiel mierny útlm na hráčov, čo využili hostia na strelenie 2 gólov. Posledné slovo mal však Urban, keď po ďalšej peknej kombinácii v 85. minúte uzavrel skóre na 6:3.
Pred 100 divákmi rozhodoval J. Chomjak.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš - Uhrin, Valent, Hajdu, Krága, Šály (ČK), Leng, Ján Gonos, Rusnyák, Ján Urban ml., Minčík. Striedali: Valko, Ujházi.
9. 5. 2010

Miloš Leng

Výsledky II. triedy - 20. kolo: Pača – Slavošovce 5:1, Drnava – Kečovo 3:0, Čoltovo – Bohúňovo 0:4, Ml.- Brzotín – Rakovnica 2:3, Nižná Slaná – Jovice 6:0, Hrhov – Kovstav 6:1, Rožňavské Bystré - Kružná 6:3.

NASLEDUJÚCE ZÁPASY:
21. kolo 16.5. 2010 o 17.00 hod.: Hrhov – Pača, Kovstav – Rožň. Bystré, Kružná – Nižná Slaná, Jovice – Ml. Brzotín, Rakovnica – Čoltovo, Bohúňovo – Kečovo, Drnava – Slavošovce.

Výsledky I. triedy 23. kolo:
Vyšná Slaná – Gemerská Poloma 2:2 (1:1), góly: Liptai, M. Gallo (11 m) – Z. Greško 2, ŽK: 0 – Hatvaník, Gunár, Kollár, ČK: Valko Krišťák (Vyšná Slaná), R: Macko, DZ: Székely, D: 80. Rudná – Dlhá Ves 4:1 (1:0), góly: Domik, Sanislo, Pavlík, Jakab (11 m) - Blatník, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Kovács, D: 100. Jablonov n/T – Krh. Dlhá Lúka 3:2 (1:2), góly: Bodnár 2 (1 z 11 m), Nagy – Pronai 2, ŽK: Zajdó, Pál Balázs – Krága, Anna, R: Lucza, DZ: Bodnár, D: 80. Brzotín – Dedinky 5:0 (2:0), góly: Kočiš 2, A. Polyák 2, Rezmüves, ŽK: 0 – J. Ogurčák, M. Franko, R: K. Chomjak, DZ: Heveši, D: 80. Plešivec – Dobšiná 1:2 (1:2), góly: Z. Laven st. - Gotthardt, Barnák, ŽK: Macho, Szabó Dózsa, Samko – Barnák, Surovský, Strelka, R: Gallo, DZ: Vysoký, D: 150. Betliar – Krh. Podhradie 0:1 (0:0), gól: Mázik, ŽK: Bulik, Lázar – R. Zdechovan, Die, R: Uhrin, DZ: Šmelko, D: 150. Honce – Vlachovo 3:1 (0:1), góly: Kuzma 2, J. Pástor – Lipták st., ŽK: Jar. Gallo – Ďurán, Leskovjanský, R: J. Gyenes, DZ: Máté, D: 80.Betliar – Krh. Podhradie 0:1 (0:0), gól: Mázik, ŽK: Bulik, Lázar – R. Zdechovan, Die, R: Uhrin, DZ: Šmelko, D: 150.