Veľkonočná šibačka nižnoslanským futbalistom proti bystrianskym nepomohla

Nižná Slaná – Rožňavské Bystré 1:2 ( 1:0 ). Na prvý jarný zápas Bystrania cestovali s obavami, že mužstvo Nižnej Slanej s ambíciami na postup do I. triedy môže vysoko vyhrať. Bystrania však v tomto zápase, v takmer najsilnejšej zostave, boli lepším mužstvom na ihrisku a súpera porazili. Prvý polčas bol od oboch mužstiev opatrný a šancí bolo na oboch stranách ako šafranu. Obidve mužstvá hrali dosť nepresne a bolo cítiť že nie sú ešte po zimnej prestávke dosť zohraté. Obidvaja brankári nemali veľa roboty, lebo pokusy o strely boli väčšinou mimo brány a kombinácie končili pred šestnástkou. Výnimkou bol rýchly protiútok Nižnoslancov v 32. minúte. Po krížnom pase na útočníka domácich Krága fauloval v 16- ke a nariadený pokutový kop domáci premenili. 1:0.
Bystrania v druhom polčase už aj s Radom Šimkom, ktorému skončil 18 mesačný trest, nasadili vyššie tempo a v 50. minúte po centri Račka pohodlne zakončili Rusnákom na 1:1. Hostia naďalej tlačili a v 64. minúte Rado Šimko zvýšil na 1:2 pre Bystré. Hlavne Rada a jeho brata Romana bolo cítiť v zálohe a domáci si s nimi ťažko vedeli rady. Posledných 15 minút mali Slanci platonickú prevahu, ktorá končila na stopéroch Valenta a Kolesára. Dve minúty pred koncom Minčík nezištne prihral Janovi Urbanovi, ale ten sám pred brankárom nezvládol situáciu a trafil iba žrď domácej brány. Výsledok mohol byť ešte krajší. Za predvedený výkon hlavne v druhom polčase si Bystrania 3 body zaslúžili .
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš – Galata, Kolesár, Valent, Krága, Leng, Rado Šimko, Roman Šimko, Rusnák, Račko, Minčík striedali J.Urban, O.Ujházi.
M. Leng

Výsledky II. triedy vo futbale - 16. kolo: Kečovo - Slavošovce 3:0 kont, Honce - Jovice 7:4 (3:2), góly: Kuzma 3, Strelka st., Vil. Gallo, Jar. Gallo, Molnár - Lindák 2, Baláž, Gebe, ŽK: J. Strelka ml., Hajdu - Baláž, Ádam, R: Uhrín, DZ: Székely, D: 50, Kružná - Hrhov 1:3 (1:2), góly: L. Szendi - Kardoš 2 (1 z 11 m), T. Šimko, ŽK: Danko, Üveges, Hajdu, Kardoš, L. Kováč, R: Iglai, DZ: Kerekeš, D: 50, Bohúňovo - Drnava 1:7 (1:6), góly. Volčko - Mázik 3, Slávkai, Z. Bulik, Prónai, Cs. Mátyuš , ŽK: bez, R: Šalamon, DZ: Danko, D: 100, Kovstav - Čoltovo 1:3 (0:2), góly: Szilágyi - Gažúr 2, M. Szabó, ŽK: 0 - Jonáš, R: Palacko, DZ: Šalamon, D:50, Nižná Slaná - Rož. Bystré 1:2 (1:0), góly: Drábik (z 11 m) - Ra. Šimko, Š. Rusnyák, ŽK: Švarc, Turcsány - 0, D: 50.

13. Bohúňovo 15 0 0 15 16:82 0

NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 gólov - Ladislav Lörincz (Rakovnica), 16 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), Roman Lörinc (Kečovo), 14 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), Gabriel Grecmacher (Jovice), František Čapó (Rakovnica), atď.

Výsledky 20. kola: Haniska - V. Kapušany 5:0 (3:0), Sečovce - Turňa 1:1 (0:0), V. Revištia -Buzica 1:1 (0:0), Čaňa - Krompachy 3:0 (1:0), Rudňany - Kr. Chlmec 1:0 (0:0), Vyšné Opátske - Rožňava 1:0 (0:0), gól: Lesniak, ŽK: 0 - Voloďomir, D: 200, R: Béreš,Žakarovce - V. Folkmár 2:1 (1:1), Štítnik - Moldava "B" 2:0 (2:0), góly: Miloš Gallo, Milko, ŽK: Babeľa, Meszner - Béreš, Choksz, Smáčar, D: 200, R: Poracký.

14

Výsledky 16. kola: Jaklovce - Nálepkovo 5:0 (3:0), Prakovce - Gemerská Hôrka 4:0 (1:0), góly: Kujniš 2, Šimko, Leško, ŽK: Lapšanský - Izák, Demeny, D: 110, R: Čiernik, Sp. Vlachy - Smižany 2:0 (0:0), Helcmanovce - Krásnohorské Podhradie 1:0 (1:0), gól: Ľ. Maliňák, ŽK: bez kariet, D: 150, R: Lipták, Koš. N. Ves - Margecany 0:0, Teplička - Harichovce 1:1 (1:0), Lok. Košice "B" - Hrabušice 1:2 (1:0).

1

Výsledky 16. kola: Krh. Dlhá Lúka - Dobšiná 2:3 (1:2), góly: Polyák, Albert - Lukáč, Strelka, Mačejovský, ŽK: 0 - Klausman, Mačejovský, R: Lucza, DZ: Nagy, D: 150, Dedinky - Plešivec 6:2 (4:0), góly: Ľ. Pamula 3 (1 z 11 m), M. Chabada 2, Novák - Szaniszló 2, ŽK: 0 - Sz. Drenko, R: Farkaš, DZ: Máté, D: 120, Gemerská Poloma - Dlhá Ves 4:0 (3:0), góly: Pa. Čarnoký 2, P. Lipták, Breznen, ŽK: 0 - Dusza, Péntek, Szeman, R: Repaský, DZ: Krzák, D: 100, Lipovník - Jablonov n/T 1:2 (1:1), góly: Kerekeš - Milický, Nagy, ŽK: Dubovan, Szűcs - Viszlay, Milický, R: Molnár, DZ: Gášpár, D: 60, Vlachovo - Betliar 8:4 (4:0), góly: Hronec 3 (2 z 11 m), Rupp 2, Hricko, Lipták st., Fecko - Barkasz 2, Vávra, Molda (vlastný), ŽK: Hricko - J. Zdechovan, Fabian, Ľ. Árvay, R: Petro, DZ: Bobrík, D: 120, Pača - Vyšná Slaná 1:1 (0:0), góly: M. Zagiba - M. Gallo, ŽK: Demjan - Hadar, R: Jonáš, DZ: Bodnár, D: 60, Rudná - Brzotín 0:0, ŽK: Kovács - ?, R: Gyenes, DZ: Hadar, D: 120.