Výstava ľudovoumeleckých výrobkov - tvorivé dielne pre deti - Veľkonočný jarmok

Pani Valéria Munková z Gemerského osvetového strediska v Rožňave mi na priblíženie vernisáže, ktorá sa uskutočnila 8. marca 2010 v Galérii strediska na Betliarskej ceste č. 8, poslala na uverejnenie niekoľko fotografií z tejto udalosti. Práve otvárali výstavu ľudovoumeleckých výrobkov, ktorú nazvali S láskou k tradíciám. Na výstave prezentujú svoje práce viacerí výrobcovia z okresu Rožňava, ale aj Maďarska. Návštevníci môžu na výstave vidieť výrobky z textilu, dreva, rôzne perníky, výrobky z keramiky a iné. Medzi nimi sú aj veľkonočné vajíčka. Autormi rôznych výrobkov je 26 jednotlivcov a členovia Združenia gemerských remeselníkov z Krásnohorskej Dlhej Lúky.
Pani Zuzana DOVALOVÁ z Rejdovej vystavuje napríklad vyšívanú pánsku košeľu, tkané koberce, tkané prestieranie, zápiastky, veniec – partu, družbovský prútik. Pani Mária STACHUROVÁ z Vlachova, prišla na výstavu s výšivkami, háčkovanými dečkami, háčkovanými vankúšmi i krojovanými bábikmi. Panie Mária KUBASKÁ a Mária KRIŠŤÁKOVÁ z Rejdovej prispeli na výstavu tkanými kobercami. Rožňavské ženy (Mgr. Angela CZINTELOVÁ, Jarmila KÁLMÁNOVÁ, Emília ŠMELKOVÁ, Anna URBÁNOVÁ, Eva CSUPORIOVÁ, Iveta CZOMPELOVÁ a Malvína JAKABOVÁ z Ardova) sú zastúpené paličkovanou čipkou. Emília ŠMELKOVÁ, Eva CSUPORIOVÁ, Jarmila KÁLMÁNOVA a Emília ŠMELKOVÁ sa prejavili drôtikovanými výrobkami i Štefánia SZABÓOVÁ perníkmi. Sestra MÁRIA a Emília ŠMELKOVÁ vystavujú veľkonočné vajíčka.
Mužskú časť šikovných remeselníkov tvoria Ján ŠEVČÍK z Nižnej Slanej, Pavol FERDINANDY z Revúcej, Zoltán HORVÁTH z Kazincbarciky (MR), Béla RIGÓ zo Silickej Jablonice i ďalší. Výstava potrvá do konca marca t.r.

Okrem spomínaného podujatia sa uskutoční 25. – 26. marca 2010 (štvrtok – piatok) tvorivá dielňa pre deti v Galérii Gemerského osvetového strediska Rožňava, Betliarska č.8. Organizátori podujatia sú: Gemerské osvetové stredisko Rožňava, Gemerský kultúrny spolok Rožňava, Združenie gemerských remeselníkov Krásnohorská Dlhá Lúka.

V dňoch 25. – 26. - 27. marca 2010 sa uskutoční Veľkonočný jarmok - Námestie baníkov Rožňava.
12.3.2010