Jubilujúci Haviarik z Rožňavy dáva príležitosť tým, ktorým bije srdce pre folklór

V sobotu 1. mája 2010 sa v priestoroch OKC v Rožňave, konalo podujatie pri príležitosti 10. výročia založenia DFS Haviarik. Tento súbor sídliaci v Rožňave sa podarilo založiť v decembri roku 1999 pánom Ing. Ivanom Nemčokom, ktorý pod svoje krídla od toho času "prijal" asi 300 členov. V súčasnosti v súbore pracuje cca 80 detí a mladých ľudí. Delia sa podľa veku do viacerých kategórií.
Najmladšiu a zároveň najmilšiu kategóriu tvoria detičky od 2 rokov do cca 7, ktoré vedie tiež jedna z vedúcich súboru Mgr. Adriana Krasnovská. Staršiu kategóriu tvoria deti približne od tých 6-7 rokov do 12-13 rokov. Ich vedú už spomínaní Ing. Ivan Nemčok a Ivanka Nemčoková. Mladé spevácke talenty tiež neostávajú bez povšimnutia. Najstaršiu kategóriu tvoria tanečníci a tanečníčky od 14 rokov. Súbor sa rozrástol aj o starších (dospelých) tanečníkov a ženskú a mužskú spevácku skupinu. Pekné je to, že členmi sú napríklad aj celé rodiny. Táto skutočnosť dala základ vzniku nového folklórneho telesa a záver koncertu patril práve novému Folklórnemu súboru Dubina, ktorý bol oficiálne uvedený do folklórneho života práve 1.5.2010 na tomto slávnostnom galaprograme.
Prekrásna akcia plná folklórnych zvykov a tradícií, interpretovaná členmi súboru, strhla do potleskov celú divadelnú sálu OKC.
Plná sála presviedčala o tom, že ešte stále sa aj v tejto premodernizovanej dobe nájde veľmi veľa ľudí, ktorým srdce bije pre folklór. O celý program (obsah, ale aj sled) sa postaral vedúci súboru pán Ing. Ivan Nemčok aj so svojou dcérou Ivankou Nemčokovou. Pozvanie prijali aj hostia -Detský folklórny súbor Szászorszép z Rožňavy pod vedením Ibolye Uličnej a Ľudová hudba Maroša Rusňáka taktiež z Rožňavy.
3.5.2010

Janka Hricová , foto: Štefan Majerník

POZNÁMKA:Viac fotografií nájdete na webstránke www.majgemer.sk