Vďaka Johanke Markušovej – Gyürkyovej, rodáčke z Ochtinej, majú dostatok práce

Vďaka rodáčke z Ochtinej – Johanke Markušovej – Gyürkyovej – máme v dnešných dňoch dostatok práce. Zakladateľka najstaršej papierne na Slovensku (v. r. 1817), ktorá medzi prvými prešla na strojnú výrobu papiera by sa ani dnes za fabriku nehanbila. Nenašla by síce už svoju „ Vyšnú“, kde boli umiestnené prvé hámre, prvé stupy a ručná výroba papiera, ale s radosťou by sa prešla po novšej časti fabriky, kde sídli výroba papiera na hygienické účely, výroba obrúskov, kuchynských utierok a toaletného papiera.
V dnešných neľahkých časoch sme sa aj my pozerali s otáznikom v očiach na budúcnosť výrobkov, ktoré voľakedy boli akýmsi prepychom, ba dokonca zbytočnosťou.
„Načo kupuješ vzorované obrúsky na stôl, to Ti obyčajné biele nestačia?“ Veru nestačia.
Kultúra stolovania nášho národa dokazuje, že sme nezaostali v úzadí. Záujem o vzorované obrúsky s motívmi Vianoc alebo Veľkej noci je veľký. A keď sa vďaka kvalite a spoľahlivosti dodávok obrúskov zo Slavošoviec stane trvalým odberateľom obrúskov aj spoločnosť IKEA, ktorá má obchodné domy po celom svete, až sa nechce človeku veriť, že skromný obrúsok z neveľkých Slavošoviec na Gemeri má miesto na stole alebo drevenej poličke aj v Amerike alebo v Číne!
Dosiahnuté úspechy zaväzujú a nie je tomu ináč ani v Slavošovciach. Túžba zostať stále jedným z dominantných dodávateľov vzorovaných obrúskov nielen pre spoločnosť IKEA, ale aj pre náš a európsky trh, je vnímaná majiteľom spoločnosti i najvyšším vedením skupiny SHP GROUP ako prirodzený proces.
V roku 2007 pribudla v Slavošovciach linka na výrobu kuchynských utierok a toaletného papiera, ktorá zvýšila finalizáciu domáceho tissue papiera z cca 30 % na viac ako 80 %. A prácu v tomto, ťažko skúšanom regióne, získalo ďalších skoro päťdesiat pracovníkov.
Ani kríza nezmarila rozvoj spoločnosti SHP Slavošovce, a.s., len ho na rok pribrzdila. V roku 2009 síce nebol uvedený do prevádzky žiaden nový stroj, ale o prácu neprišiel ani jeden jediný pracovník! A na začiatku tohto roku sme prijali ďalších desiatich – na obsluhu novej linky na výrobu vzorovaných obrúskov, v poradí už siedmej v SHP Slavošovce, a.s.
Nový sofistikovaný stroj NL 17 používa až 9 farebníkov (bežné tlačové stroje pracujú len so štyrmi farbami a ich kombináciou vytvoria celú paletu farebných odtieňov) a erudovaný kolektív pracovníkov SHP Slavošovce, a.s. bude mať veľkú príležitosť siahnuť na najvyššie méty na európskom trhu vzorovaných obrúskov.
Štart novej linky je už v tomto mesiaci a od 1. 3. 2010 ponúkneme zákazníkom ešte pestrejšiu paletu obrúskov z našej produkcie. Pevne verím, že aj tieto budú rovnako žiadané.
24.2.2010

Vedenie SHP Slavošovce, a.s.