25. marec - Deň počatého dieťaťa podporíte nosením bielej stužky na odeve

25. marec - Deň počatého dieťaťa je pravidelná celoslovenská kampaň mimovládnych organizácií združených vo Fóre života. Jej cieľom je šíriť úctu ku každému dieťaťu od počatia, zdvihnúť verejne hlas na ich obranu, šíriť argumenty v prospech ochrany detí ako aj dať možnosť verejne prejaviť postoj za život. Kampaň je možné podporiť nosením bielej stužky na odeve v týždni od 22. 3. 2010 do 28. 3. 2010. Biela stužka je symbol rešpektovania práva na život od počatia.
Zvláštne je, že sa táto dobra myšlienka šíriť úctu k počatému životu vytráca z našich miest, obcí, ale hlavne sŕdc. Organizácia Fórum života (www.forumzivota.sk) bije na poplach, ale to je len kvapka v mori. Každý deň počúvame nemé výkriky týchto detí, ktoré nás prosia o záchranu na tom poste kde práve sme. Detský hudobný súbor - Melódia (www.subor-melodia.sk) najvýstižnejšie vyjadril tieto nemé výkriky nenarodených detí v piesni MAMA:

Pomedzi slzy neba kráča, pýtam sa, či sníva o láske.
Veľmi sa rozochvela po tejto otázke, vraj mama nechodí zas a zas,
že predstavuje si ten nepoznaný hlas.

  • Mama, prečo ma neľúbiš, čítam z jej pier, prečo si ma opustila na prahu tých dvier,
  • prečo chcem ťa mať pri sebe a ty si zabudla, že som,
  • mama, prosím, príď si po mňa, mama tu som, tu v nebíčku som!
  • Mama, prečo ma neľúbiš, čítam z jej pier, prečo si ma opustila na prahu tých dvier.....???

Verím, že nielen po vypočutí spomínanej piesne v každom z nás zarezonuje svedomie. Spomínanú bielu stužku treba nosiť hlavne v srdci.
26.3.2010
Mgr. Ľ. Tomková