Putovnú varechu chceli v Bratislave aj nohejbalisti Gemer z Rožňavského Bystrého

V bratislavskom Ružinove sa dňa 29.11.2008 konal už 12. ročník nohejbalového turnaja "JEZET CUP - Sami sebe", ktorý organizovala reklamná agentúra JEZET. Podľa pravidiel turnaja si jeho víťaz odnáša Putovnú varechu, vyzdobenú stuhami s menami víťazov jednotlivých ročníkov. Družstvo, ktoré Putovnú varechu získa tri razy po sebe sa stáva jej trvalým majiteľom. To sa však v histórii turnaja zatiaľ nikomu nepodarilo.

Tento rok sa turnaja zúčastnilo 6 družstiev:
ŠK REMIDON - minuloročný obhajca,
Group 4 Securicor,
V.I.P team,
Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR,
nováčik GEMER z Rožňavského Bystrého
a hostiteľský JEZET.

Po zápasoch v skupinách (všetko na dva víťazné sety do 15) sa pokračovalo zápasmi semifinále a nakoniec prišlo finále. V ňom bojovali REMIDON a Group 4 S. To už súboj sledoval z lavičky aj slovenský Futbalista storočia - Ján Popluhár. Populárny Bimbo, ktorý sa môže pochváliť striebornou medailou z MS 1962 v Chile, kde Čechoslovákov porazila Brazília 3 : 1, teraz hodnotil výkony nohejbalistov. Finále sa rozhodlo až v treťom sete a výsledok bol veľmi tesný v prospech G4-S. Remidon teda neobhájil minuloročné víťazstvo a na budúci rok sa teda pôjde odznovu. Tretí bol JEZET, štvrtý V.I.P.
Náš GEMER síce skončil až na piatej priečke, výkonom však nesklamal. Vie, kde sú jeho slabiny a tak o rok môže ukázať, čo si natrénoval. Na takomto turnaji je veľmi dôležité podanie a zakončenie - či už "zabijáckou" silnou ranou, alebo krásnym kratučkým technickým ťukom. Za Gemer nastúpili: Miloš Leng st., Miloš Leng ml., Tomáš Leng, Ing. Igor Ďurič. Zahral si každý z nich. Na poslednom mieste sa umiestnilo Ministerstvo, doplnené juniormi zo Slovana Ivanka pri Dunaji. Chlapci hrali s chuťou a na ďalší ročník si už teraz brúsia zuby na lepšie výsledky. Potešila ich však Cena útechy, ktorá sa práve tento rok odovzdávala po prvý raz.
Ceny všetkým družstvám odovzdal pán Popluhár spolu s riaditeľom súťaže Jánom Záhoranom. Záver sa niesol v duchu priateľského posedenia, zábavy a spomienok skromného Jána Popluhára, ktorý bezprostredne rozdával autogramy a fotil sa s hráčmi.
Nech žije JEZET CUP 2009!
„Tento turnaj bol pre nás niečím novým, pretože nohejbal ako taký často nehrávame. Je to však pre mňa aj mojich synov určitým spestrením v tomto období, keď sa futbal vonku veľmi hrať nedá. Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný a verím, že aj na budúci rok sa tu stretneme, no lepšie pripravení ako tento rok,“ uviedol Miloš Leng st., kapitán tímu Gemer.
Spracovala: Bc. Silvia Lengová, fotil a informácie poskytol Ing. Igor Ďurič


Ján Popluhár je bývalý slovenský futbalový obranca, ktorý bol v roku 2000 vyhlásený za futbalistu storočia na Slovensku.
Dátum narodenia - 12. september 1935
Miesto narodenia - Bernolákovo
Prezývka - Bimbo
Pozícia - obranca.

Klubová kariéra
Najslávnejšie roky zažil v Slovane Bratislava. V belasom drese odohral 12 sezón. Trikrát trimfoval so Slovanom v Československom pohári. Vojenčinu strávil v drese RH Brno. V československej lige nastúpil v 306 zápasoch a dal 23 gólov. V roku 1969 prestúpil do Olympique Lyon. Po ukončení hráčskej kariéry sa stal trénerom.

Reprezentačná kariéra
Za Československo odohral 62 zápasov. Na Majstrovstvách Európy 1960 získal bronzovú medailu. Na Majstrovstvách sveta 1962 obsadilo československé mužstvo 2. miesto. Bol zaradený do viacerých all-stars tímov na turnaji. Hral aj na MS 1958.

Zaujímavosti
V roku 1964 hral za mužstvo Európy v Kodani proti Anglicku a v roku 1965 ho pozval Sir Stanley Matthews na svoj rozlúčkový zápas. Experti ho stavali na úroveň hráčov ako Alfredo di Stefano, Lev Jašin, Josef Masopust či Ferenc Puskás. V roku 2002 mu prezident Rudolf Schuster prepožičal štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra I. triedy.

Úspechy
• 2. miesto na MS 1962 v Čile
• 3. miesto na ME 1960 vo Francúzsku
• víťaz Československého pohára 1962, 1963, 1968
• futbalista storočia na Slovensku