Želmíra Gonosová vyhrala doplňujúce voľby starostu v Rožňavskom Bystrom

Želmíra Gonosová, nová starostka obce Rožňavské Bystré Želmíra Gonosová vyhrala doplňujúce voľby starostu v Rožňavskom Bystrom v okrese Rožňava, ktoré sa uskutočnili v sobotu 24. apríla 2009. Kandidovala za koalíciu SNS-Smer-SD. K urnám prišlo približne 73 percent z celkového počtu zapísaných voličov. Ako informovali z miestnej volebnej komisie, víťazka mala jednu nezávislú ženskú protikandidátku a kandidoval aj jeden muž za ĽS-HZDS.
Nová starostka pani Gonosová s potešením kvitovala, že terajších doplňujúcich volieb v Rožňavskom Bystrom sa zúčastnil doteraz najväčší počet oprávnených voličov v novodobej histórii volieb. Zo 470 zapísaných prišlo voliť 343 a novej starostke prejavilo dôveru až 225 voličov. Veľkú podporu v týchto voľbách jej prejavili najmä mladí obyvatelia tejto bývalej baníckej obce, čo si veľmi váži a čo ju zároveň zaväzuje, aby ich i ostatných spoluobčanov do konca volebného obdobia nesklamala.
Vo svojej novej úlohe, počas vykonávania mandátu, chce nová starostka podniknúť kroky na rekonštrukciu Kultúrneho domu za účinnej pomoci prostriedkov z fondov Európskej únie, upriamiť pozornosť na materiálnu pomoc miestnemu futbalovému oddielu, v Dome smútku ich čaká natretie strechy a jeho odvodnenie. Mieni tiež pokračovať v organizovaní Dní obce a mládeži pomôcť zriadením posilňovne, aby sa mohla vo voľnom čase viac a rozumnejšie aktivizovať. Hodne si pani Gonosová sľubuje od mladých poslancov, ktorí tvoria Obecné zastupiteľstvo a ktorí sú plní elánu a nových nápadov, ako obec povzniesť na vyššiu úroveň. Ku gratulácii k zvoleniu Želmíry Gonosovej za starostku obce Rožňavské Bystré sa pripája i webstránka Maj Gemer a jej zriaďovateľ Ondrej Doboš.

Doplňujúce voľby na Gemeri boli súčasne aj v obci Brzotín a Hodejovec. Za nového starostu obce Hodejovec v okrese Rimavská Sobota bol zvolený nezávislý kandidát Oto Veres, ktorému voliči odovzdali 81 hlasov zo 138 odovzdaných. Protikandidát Robert Tóth z SMK získal od voličov 53 hlasov, štyri odovzdané volebné lístky boli neplatné.
Kandidát SMK Pavol Gáspár vyhral doplňujúce voľby starostu v obci Brzotín v Rožňavskom okrese. Z celkových 611 platných hlasov získal 392, kým jeho protikandidátka za stranu Smer - SD Karin Bodnáriková dostala 219 hlasov. Volebná účasť, ako informovali z miestnej volebnej komisie, bola vyše 62 percent. (od)