Na pätnástom Plese rodákov zažiarili aj mladé talenty

Na začiatok pár slov o udalostiach v Rožňavskom Bystrom, ktoré predchádzali Plesu rodákov pripravovanému na 9. február 2008. Aj keď išlo už o 15. ples a v terajšom podaní Obecného zastupiteľstva o druhý, pociťovali sme pred ním len o niečo málo menšie napätie, ako pred tým vlaňajším. Mňa osobne už neťažil kameň, ktorý sa týkal hudby. Na želanie pána starostu, ktoré odobrilo celé zastupiteľstvo, sme pozvali na ples už osvedčenú kapelu Fortuna z Ivanky pri Dunaji. Na našom spoločnom stretnutí sme sa dohodli aj na farebnej kombinácii, v ktorej budú vytlačené pozvánky, etikety na fľašiach, prestieranie na stoloch a všetky ostatné doplnky. Myslím, že žlto-modrá pôsobila sviežo a hlavne veselo. Ďalším orieškom bola tombola. Sľúbili sme si, že každý do nej zoženie minimálne 5 cien. Napriek tomu, že nie každému sa to podarilo, výsledný efekt poukladaných cien na pódiu bol pomerne uspokojivý.

Z tých smutnejších udalostí ples ovplyvnila smrť pani Geldovej a chrípková epidémia. Toto sme však zmeniť nemohli.

Tak a teraz pekne chronologicky od začiatku plesu. Začiatok plesu bol stanovený na 19.00 hod. Tento čas sa však nepodarilo dodržať, pretože poniektorí sme ešte o 19.00 stáli doma pred zrkadlom. Vstupné na ples vyberali páni Július Molnár a Ing. Ján Gajdoš. Ešte pred oficiálnym začiatkom plesu si tak, ako minulý rok, na prvú pesničku zatancovali sestry Ľubka Ďurská a Marcelka Gajdošová. Otváracím príhovorom pána starostu a prvým „starostovským“ tancom bol 15. Ples rodákov v Rožňavskom Bystrom oficiálne otvorený. V rámci kultúrneho programu sme s potešením zistili, že si vystačíme s talentami z Bystrého. Už tradične nechýbali pekné pesničky v podaní Evky Dovcovej a Dominiky Ďurskej. Spestrením plesu bol aj spev Katky Ďuričovej. A kto ešte nezažil krst knihy, mal na plese tú možnosť. Pán starosta krstil básnickú prvotinu Ivonky Ďuričovej: BÁsnenie. Krstilo sa nie perím, ako to bolo na tom prvom oficiálnom krste, ale po inšpirácii jednou básňou - čajom. Veľkým prekvapením bola séria spoločenských tancov, ktoré tancovala Barborka Dorkinová s partnerom. O dopredaj tombolových lístkov sa postarala Katka Ďuričová, Simonka Tomková, Saška Tomková a Vladko Ďurej. Po polnoci si každý pred seba rozložil tombolové lístky a sledoval to svoje číslo a farbu. Žrebovanie tomboly mal na starosti Ľubomír Sedlák, Želmíra Gonosová, Miroslav Tomko a stály asistent - podávač cien Vladimír Ďurej. Celé žrebovanie bolo samostatným zábavným číslom, ktorému sa potešili aj tí, ktorí nič nevyhrali. Celá sála burácala pri výhre napr. Peťa Ďurského a jeho známom „bysträné“, pri preberaní až štyroch cien Saškou Tomkovou, alebo pri odovzdávaní troch metrov dreva – pozor, nie kubických! Vrcholom bolo žrebovanie poslednej ceny – automatickej práčky, ktorú do tomboly zakúpil Obecný úrad v Rožňavskom Bystrom. Tak ako minulý rok, aj tohto roku poslednú cenu - teraz automatickú práčku - vyhral Pišta Šimko stredný.

Blahoželáme všetkým výhercom a tým, ktorí sa domov z plesu vracali bez výhry sľubujeme, že možno o rok! A zároveň ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí boli ochotní obohatiť náš ples a všetkých plesajúcich.

Napriek tomu, že na plese bolo menej ľudí ako vlani, zábava (podľa môjho názoru) nemala chybu. Dúfam, že dôkazom sú priložené fotografie. Ak má niekto nápad, ako ples rodákov na budúci rok zlepšiť a obohatiť, tešíme sa na každý podnet alebo kritiku.
Dovidenia na 16. Plese rodákov v Rožňavskom Bystrom!
Bc. Silvia Lengová, 12.2.2008_____________________________________________________________________________________

Môj príspevok k článku:

Pridajte svoj názor k článku, alebo odkaz.