Nakoniec sa stretli susedia v tabuľke - víťazstvo zostalo domácim futbalistom

ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ – KEČOVO 2:1 (1:0) V 30 stupňovej horúčave odohrali Bystrania na domácom ihrisku svoj posledný majstrovský zápas s Kečovom.
Kečovo od prvých minút ukázalo, že neprišlo zápas do Bystrého len ,,odohrať“, ale malo zálusk aj na nejaký ten bodík. To, že Bystré aj Kečovo sú susedia v tabuľke, bolo badateľné od začiatku. O niečo lepšie začali hostia, mali loptu na kopačkách častejšie. Bystrania naopak kazili veľa prihrávok a nevedeli nájsť správny rytmus hry. S pribúdajúcimi minútami však Bystrania ukázali kto je doma, a vypracovali si aj niekoľko sľubných príležitostí. Hlavne pravá strana s Urbanom a Minčíkom znepríjemňovala domácim obrancom život. Po ich prienikoch však nepresne zakončoval Leng. Ďalšiu príležitosť zahodil Račko. Pozorného Kečovského brankára však v 33. minúte prekvapil Leng prízemnou strelou zvnútra 16-ky.
Druhý polčas bol o niečo nervoznejší. Hostia znovu vyrovnali hru a začali aj vážnejšie ohrozovať domáceho brankára Dulovca, ktorý naskočil do 2. polčasu. Po štandardke Kečova v 59. minúte využil zaváhanie domácich obrancov útočník z Kečova Zoller a hlavou k tyči usmernil loptu na 1:1. Po góle sa nebezpečné útoky striedali na obidvoch stranách. Po jednom z množstva rohov dorážal loptu do brány Dávid na 2:1 pre Bystré. Brankár loptu vyrážal spoza brankovej čiary, ale rozhodca Chomjak napriek protestom hostí, správne uznal tento gól. Hostia ešte niekoľkokrát stihli ohroziť Dulovca v bráne, no na výsledku sa už nič nezmenilo
Domáci tak zvíťazili najtesnejším rozdielom 2:1 a po odčítaní troch bodov skončili na konečnom 6.tom mieste.
Pred 50 divákmi rozhodoval Jaroslav Chomjak.
Zostava domácich: Máťaš-Galata, Kolesár, Valent, Ujházy, Meško, Dávid, Leng, Urban, Račko Minčík. Striedali: Dulovec, Ruszo.
Tréner RB M.Leng: „Napriek tomu, že naše jarné vylosovanie bolo o dosť ťažšie ako jesenné (8 zápasov vonku, 5 doma), sa nám podarilo získať na jar 24 bodov a splniť cieľ, skončiť v hornej polovici tabuľky. Hlavný dôvod vidím v tom, že sa mužstvo nerozdrobilo ako na jeseň, a mal som k dispozícii skoro stále našich najlepších hráčov. Vyhýbali sa nám aj zranenia a hráči pristupovali k zápasom tak, ako mali. Na záver sezóny sa chcem aj touto cestou poďakovať každému, kto sa o futbal v Rožňavskom Bystrom akokoľvek pričinil!“
M. Leng, 21.6.2008.

Záverečné výsledky futbalových zápasov II. triedy v ročníku 2007/2008:
Honce - Slavošovce 11:3 (4:2), Nižná Slaná - Hrhov 4:1 (1:1), Dlhá Ves - Jovice 8:0 (6:0), Drnava - Rakovnica 4:2 (1:1), Ml. Brzotín - Kovstav 8:2 (3:1).

10

ŠTK po skončení súťaže odráta Rož. Bystrému, Nižnej Slanej a Rakovnici po tri, Slavošovciam šesť bodov.)

NAJLEPŠÍ STRELCI SÚŤAŽE: 47 gólov - Gabriel Máte (Dlhá Ves), 40 gólov - Vladimír Zsóri (Dlhá Ves), 24 gólov - Ivan Molnár (Honce), Ladislav Lőrincz (Rakovnica), 22 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 20 gólov - Miloš Leng (Rožňavské Bystré), 19 gólov - Roman Lőrinc (Kečovo), Štefan Cintel (Drnava), 18 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), Ondrej Vavrek (Ml. Brzotín), 17 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), 15 gólov - Dušan Račko (Rožňavské Bystré), 14 gólov - Roman Zagiba (Kovstav), Ján Pástor (Honce), Radovan Hajči (Nižná Slaná), 13 gólov - Marek Vranec (Honce), Gabriel Petro (Drnava), 11 gólov - Rastislav Szilágyi (Kovstav), 10 gólov - Ján Rusnyák (Ml. Brzotín), atď.

I. A TRIEDA

Výsledky 26. kola zo dňa 21.júna 2008: Krásnohorská Dlhá Lúka - Vyšná Slaná 3:1 (1:0), Betliar - Brzotín 1:1 (0:1), Jablonov n/T - Rudná 1:3 (0:2), Pača - Kružná 2:0 (1:0), Plešivec - Vlachovo 8:1, Dobšiná - Lipovník 1:5 (1:3), Dedinky - Gemerská Poloma 0:2 (0:1).