Za Soroškou sa hosťujúcim futbalistom body len tak ľahko nezískavajú

Zo zápasu II. triedy okresu Rožňava Hrhov - Rožňavské Bystré 2:1

Hrhov – Baník Rožňavské Bystré 2:1 (1:1)

Predposledný zápas II. triedy futbalového ročníka 2007/2008 odohrali Bystrania za Soroškou v Hrhove. Už prvé minúty nasvedčovali tomu, že zápas bude vyrovnaný. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, bez vážnejšej koncovky. Domáci svojimi tvrdými zákrokmi zastavovali bystranské útoky, Bystrania zasa dobrou hrou v obrane veľa domácim útočníkom nedovolili. V 27. minúte však po kikse v bystranskej obrane domáci zblízka zakončili akciu gólom. 1:0. O tri minúty neskôr Minčík zobral domácim obrancom loptu a z 20 metrov s prehľadom obstrelil brankára. 1:1.
Prvý polčas sa už dohral bez ďalších vážnejších akcií.
2. polčas obe mužstvá pridali hlavne v ofenzívnej činnosti a začali sa striedať gólové situácie pred obidvomi bránami. Najväčšie šance Bystranov zahodili Urban, Račko a Leng. Na gól sa čakalo až do 78. minúty, keď po jednej z akcií Hrhovčanov domáci útočník presne zakončoval prízemnou strelou z hranice 16-tky. 2:1. Bystrania už nedokázali tento stav zvrátiť a tak sa zápas skončil víťazstvom Hrhova 2:1.
Pred 30 divákmi nepresvedčivo rozhodoval pán Lucza.
Zostava Rožňavského Bystrého: Viliam Máťaš, Ondrej Ujházi, Vladimír Kolesár, František Čapó, Dušan Gajdoš, Vladimír Valent, Róbert Krága, Miloš Leng, Ján Urban, Dušan Račko a Peter Minčík.

15.06.2008 M. Leng

Výsledky II. triedy, 25. kolo: Kovstav - Honce 2:3, Rakovnica - Ml. Brzotín 1:7, Jovice - Drnava 3:4, Kečovo - Dlhá Ves 0:0, Hrhov - Rož. Bystré 2:1, Čoltovo - Nižná Slaná 3:1

ŠTK po skončení súťaže odráta Rož. Bystrému, Nižnej

Slanej a Rakovnici po tri, Slavošovciam šesť bodov.)

FUTBAL S VÝSLEDKAMI

IV. LIGA - SKUPINA JUH
Výsledky 30. kola: Slivník - Haniska 1:5 (1:1), 5 (1:1), Čierna n/T - Krompachy 0:4 (0:1), V. Opátske - Rešica 9:0 (2:0), Veľké Kapušany - Rožňava 2:1 (0:0), G: Kendi, Fozsický - Sanislo. ŽK: Vido, Slicho, Havko, Sanislo (všetci Rožňava), D: 200, R: Vasilenko. Lastomír - Sečovce 4:2 (1:0), Nálepkovo - Rudňany 1:2 (0:0), Buzica - Štítnik 4:1 (2:0), G: Antoňák 2, Herceg 2 - O. Varga, ŽK: bez kariet, D: 160, R: Paulišin. V. Revištia - Moldava 1:3 (1:0).

V. LIGA J-Z
Výsledky 26. kola: Margecany 2:1 (1:1), Šaca - Prakovce 2:3 (2:1), V. Folkmar - Athletico KE 18:0 (9:0), Gemerská Hôrka - Smižany 1:2 (0:1), G: Köveždi - Hrušovský, Gajdoš, ŽK: Izák, ZS. Danielis, A. Danielis - Gajdoš, Bajtoš 2, ČK: Bajtoš (Smižany), D: 150, R: Firkaľ. Koš. N. Ves - Krásnohorské Podhradie 1:1 (0:0), G: Pillár - Piater, ŽK: Farkuš - Juríny, Gulik, Bene, D: 100, R: M. Ruščanský. Hrabušice - Harichovce 2:2 (2:1), Helcmanovce - Sp. Vlachy 2:1 (0:1).