Situácia futbalu v Čoltove: počet futbalistov klesá aj počas zápasov

Baník Rožňavské Bystré - Čoltovo 9:0 (nedohrané pre pokles hráčov Čoltova pod sedem).

Po vyše mesiaci Rožňavskobystrania odohrali 8. júna t.r. ďalší majstrovský zápas 24. kola II. triedy na domácom ihrisku, ktorý trval len 40 minút.
Hostia z Čoltova pricestovali len ôsmi, čo bola voda na mlyn pre Bystranov. Od prvej minúty sa zahryzli do súpera a neustále ohrozovali brankára Čoltova. Napriek tomu prvý gól padol až v 15. minúte, keď Leng vypichol loptu na polovici stopérom Čoltova a po samostatnom nájazde preloboval vybiehajúceho brankára Čoltova. Ďalšie góly pribúdali v päťminútových intervaloch. Aj druhý gól dal Leng, keď obišiel obrancov aj brankára. O tretí gól, ktorý padol podobne, ako prvý sa zaslúžil Račko. Štvrtý gól pridal Minčík, keď z kraja ihriska vnikol až pred bránu a zasunul loptu za chrbát brankára Čoltova. 5. gól strelil Leng z hranice šestnástky. Šiesty dal Račko hlavou po peknom centri Valenta. 7. gól strelil Galata z 30 metrov pod brvno. 8. pridal Leng strelou spoza polovice ihriska, keď bol brankár Čoltova na „výlete“ a nestihol sa vrátiť do brány. Gólový účet na 9:0 ukončil Leng svojim 5. gólom v zápase v 40. minúte.
Deprimovaní hostia po tomto góle zišli z ihriska, z dôvodu údajného zranenia dvoch svojich hráčov. Pri poklese počtu hráčov v mužstve Čoltova pod 7 musel rozhodca zápas predčasne ukončiť.
Pred 60 divákmi rozhodoval pán Farkaš.
Zostava Rožňavského Bystrého: Tomáš Dulovec, Ivan Galata, Ľubomír Uhrín, Ondrej Ujházi, František Čapo, Vladimír Valent, Miloš Leng, Róbert Krága, Ján Urban, Dušan Račko, Peter Minčík.
Miloš Leng

Ostatné výsledky II. triedy,
24. kolo
: Nižná Slaná - Slavošovce 6:3, Dlhá Ves - Hrhov 6:0, Drnava - Kečovo 3:2, Mladosť Brzotín - Jovice 6:1, Kovstav - Rakovnica 7:5.

ŠTK po skončení súťaže odráta Rož. Bystrému, Nižnej
Slanej a Rakovnici po tri, Slavošovciam šesť bodov.)

FUTBAL S VÝSLEDKAMI

IV. LIGA - SKUPINA JUH
Moldava - Slivník 2:0 (0:0), Štítnik - Vyšné Revištia 2:1 (2:0), G: Varga, Mil. Gallo - Kročko, D: 200, R: Pekár, ŽK: Dorkin - Danko, Francúz; Rudňany - Buzica 3:1 (2:1), Sečovce - Nálepkovo (hostia nepricestovali), Rožňava - Lastomír 2:2 (2:1), G: Lörincz, Urban - Verbič, Kuta, D: 180, R: Pecha, ŽK: Kotcen (Lastomír); Rešica - Veľké Kapušany 1:1 (0:0), Krompachy - V. Opátske 1:1 (0:0), Haniska - Čierna n/T 2:1 (1:1).

V. LIGA J-Z
Spišské Vlachy - Jaklovce 2:0 (1:0), Harichovce - Helcmanovce 6:1 (5:1), Krasnohorské Podhradie - Hrabušice 5:1 (2:1), G: Piater 2 (oba z 11 m), Mázik 2, Mészner - Popadič, D: 150, R: Lang, ŽK: Meszner, Demeň, Filčák, Harchovský - Badík, Melničuk, Hanzely, Horanský, ČK: Dostál (Kr. Podhradie); Smižany - Koš. N. Ves 7:2 (2:1), Athletico KE - Gem. Hôrka 0:0, D: 100, R: Chomčová, ŽK: M. Slezák, Rendoš, Pálfi, Ruby - Izák, Ištók; Prakovce - V. Folkmar 2:4 (1:1), Margecany - Šaca 2:1 (1:0).