Keď je ihrisko domácich prejavom kvality aj ich futbalovej hry

Momentka z futbalového zápasu Slavošovce - Rožňavské Bystré 3:6

Papiereň Slavošovce - Baník Rožňavské Bystré 3:6 (1:3)

Po dvoch týždňoch oddychu Bystrania opäť odohrali zápas na pôde súpera, tentoraz v Slavošovciach.
Tak ako futbal, aj ihrisko bolo odrazom krízy v tomto klube - nepokosené a hrboľaté, na hranici regulárnosti. Bystranov však ani tento fakt neznechutil a od prvých minút boli pánmi na ihrisku. Už v 10. minúte Račko prihrával Minčíkovi medzi stopérov a strelil prvý gól hostí. Slavošovce však z jedinej šance v 1. polčase o 5 minút vyrovnali prízemnou strelou zo šestnástky na 1:1. Obraz hry sa však nezmenil a v 33. minúte Leng z uhla zvyšoval na 2:1. O päť minút nato strelil aj tretí gól, keď obišiel dvoch hráčov a z hranice šestnástky prekvapil domáceho brankára. 3:1. Za zmienku ešte stoja nepríjemné šance Valenta a Urbana.
Druhý polčas sa podobal prvému. 4. gól Bystranov strelil Minčík, keď utiekol domácim obrancom a pohodlne zasunul vedľa brankára. Slavošovce po rohovom kope znížili na 4:2, ale po ďalšom protiútoku po nezištnej prihrávke Urbana skóroval Leng. 5:2. Domáci ešte raz znížili, keď odrazenú loptu zo šestnástky dokopával do brány domáci záložník. 5:3. Posledné slovo však patrilo Bystrému, keď Meško spätnú prihrávku Lenga z 5 a polky poslal do rohu brankára Slavošoviec.
Pred 50 divákmi rozhodoval pán Petro.
Zostava Rožňavské Bystré: Tomáš Dulovec, Ivan Galata, Ľubomír Uhrín, Vladimír Kolesár, František Čapo, Vladimír Valent, Miloš Leng, Róbert Krága, Ján Urban, Dušan Račko, Peter Minčík, striedali: Ondrej Ujházi, Radoslav Meško.
M. Leng 1.6.2008

Ostatné výsledky 23. kola II. triedy Rožňavského okresu v skratke:
Rakovnica - Honce 0:3 , kont., Jovice - Kovstav 3:10 (2:3) G: Albert, Cinka, Lovaš - D. Genči 3, R. Motyka 3 (1 z 11 m), Šimkovič 2, Šofranko2, ŽK: Doboš - 0, R: Rási, DZ: Bodnár, D: 50, Kečovo - Ml. Brzotín 3:0 (1:0) G: R. Lörincz, Király, R. Pomaj, ŽK: 0 - A. Samko, A. Polyák, ČK: J. Kónya (Ml. Brzotín), R: Šalamon, DZ: Heveši, D: 80, Hrhov - Drnava 0:4 (0:3) G: Petro 2, Prónai, L. Fabián (z 11 m), ŽK:??? - Görgei, R: Nemčko, DZ: Šimšík, D: 40, Čoltovo - Dlhá Ves 1:7 (0:3) G: Dorkin - Máte 4 (1 z 11 m), Zsóri 2, Hegedus, ŽK: bez, R: Czakoi, DZ: Nagy, D: 30, Slavošovce - Rož. Bystré 3:6 (1:3), G: Boldi, Valentík, Skurka - Leng 3, Minčík 2, Meško, ŽK: 0 - Galata, R: Petro, DZ: Máte, D: 50 Z úradnej spravy ObFZ v Rožňave č.30/2007-2008