Rožňavskobystranskí Baníci vyfárali z Nižnej Slanej s tromi bodmi

Momentka z futbalového zápasu Honce - Rožňavské Bystré

Baník Nižná Slaná – Baník Rožňavské Bystré 2:3 (1:2) Po troch zápasoch, v ktorých Rožňavské Bystré nezískalo ani jeden bod, cestovali Bystrania do Nižnej Slanej s predsavzatím: „Uhrať aspoň remízu.“ Aj oslabené mužstvo (bez Dávida, Uhrína, Hajduho) chcelo zabojovať. Bystrania si od prvých minút vynútili územnú prevahu a Nižnoslancom robili problémy v obrane. V 17. minúte však po zlej rozohrávke v obrane Bystrého, domáci neváhali a strelili Bystranom gól 1:0. O 3 minúty neskôr hostia vyrovnali Račkom, keď usmernil do brány center z priameho kopu. Bystré pokračovalo v tlaku a vypracovalo si ešte do polčasu 4 čisté šance, ale bez gólového efektu. V 38. minúte sa však Bystrania dočkali. Minčík sa najlepšie zorientoval pri skrumáži pred domácou bránou a zblízka dorazil na 1:2.
Druhý polčas začali domáci odvážnejšie, no kvalitatívne boli na tom slabšie. Do 65. minúty sa hralo len medzi šestnástkami. Potom prišiel rýchly protiútok Bystranov. Dlhá prihrávka Lenga na Urbana a ten pomedzi nohy domáceho gólmana upravil na 1:3. Domáci si po tomto góle vypracovali ešte 2 čisté šance, ale Máťaš v bráne hostí nezaváhal a strely zneškodnil. V závere zápasu sa im však podarilo znížiť na 2:3, keď si strelu nešťastne do vlastnej siete usmernil Kolesár.
Pred 50 divákmi rozhodoval pán Jaroslav Chomjak.
Zostava Baníka Rožňavské Bystré: Viliam Máťaš, Vladimír Valent, Vladimír Kolesár, František Čapo, Ivan Galata, Róbert Krága, Miloš Leng, Radoslav Meško, Ján Urban, Dušan Račko, Peter Minčík. Striedal: Ondrej Ujházy
Na budúci týždeň má Baník Rožňavské Bystré voľno.
18.5.2008
M. Leng

Výsledky 21. kola II. triedy okresu Rožňava: Jovice - Honce 0:8, Kečovo - Rakovnica 3:1, Hrhov - Kovstav 6:0 nedohrané (pre pokles hráčov hostí pod sedem), Slavošovce - Drnava 1:2, Čoltovo - Ml. Brzotín 3:1, Nižná Slaná - Rož. Bystré 2:3

(ŠTK po skončení súťaže odráta Rožň. Bystrému,
Nižnej Slanej a Slavošovciam po tri body.)

Nedeľňajší futbal
(18.máj 2008)

IV. LIGA - SKUPINA JUH
Slivník - Vyšné Opátske 4:3 (3:1), Veľké Kapušany - Čierna n/T 0:0, Lastomír - Haniska 3:1 (1:0), Nálepkovo - Krompachy 0:3 (0:1), Buzica - Rešica 3:4 (2:1), V. Revištia - Rožňava 5:6 (2:2), Moldava - Sečovce 7:0 (3:0), Štítnik - Rudňany 3:0, nedohrané - v 35. min. klesol počet hráčov hostí pod 7.

V. LIGA J-Z
Jaklovce - V. Folkmár 2:2 (1:2), Koš. N. Ves - Margecany 2:0 (2:0), Helcmanovce - Athletico KE 2:0 (1:0), Sp. Vlachy - Smižany 2:3 (0:1), Harichovce - Kr. Podhradie 5:1 (1:1), Hrabušice - Prakovce 4:2 (2:1), Gemerská Hôrka - Šaca 2:1 (1:0),

I. A trieda:
Vlachovo - Krh. Dlhá Lúka 6:1 (1:1), Rudná - Gemerská Poloma 1:1 (1:0), Brzotín - Dedinky 1:1 (0:1), Vyšná Slaná - Dobšiná 2:1 (1:1) nedohrané, Betliar - Plešivec 1:1 (0:0), Jablonov n/T - Pača 1:4 (0:1),

Starší dorast, 21. kolo:
Hrhov - Gemerská Poloma 2:2, Vlachovo - Krh. Podhradie 2:1, Vyšná Slaná - Dobšiná 2:2.

Starší žiaci, 19. kolo:
Kružná - Jablonov n/T 1:1, Pača - Plešivec 1:11, Štítnik K.T. - Gemerská Poloma 2:3, Slavošovce - Kečovo 11:2