Keď zápas rozhoduje jeden z najslabších rozhodcov

Honce – Rožňavské Bystré 7:2 (2:1) Ďalší derby zápas Bystrania odohrali s Honcami. Nehrali však v Honciach, ale v Nadabulej, z dôvodu opravy hracej plochy v Honciach.
Bystrania nastupovali na zápas s odhodlaním uhrať prijateľný výsledok, keďže Honce sú už jednou nohou vo vyššej súťaži. Všetku snahu futbalistom z R. Bystrého už v úvode zmrazil rozhodca Gyenes, ktorý už v 10. minúte odpískal prísnu jedenástku proti Bystrému a bolo 1:0. O päť minút neváhal odpískať ďalšiu vymyslenú 11 za údajné strkanie. To už bolo na našich hráčov priveľa. Situáciu nezvládli a Dávid si po slovnej výmene s rozhodcom vyslúžil červenú kartu. Ľ. Uhrín nedostal žiadnu, aj keď rozhodcovi ČK zobral z ruky a hodil na zem. Bystrania o dve minúty po rohovom kope Minčíka vyrovnali hlavičkou Račka na 1:1. Polčas sa dohral väčšinou medzi šestnástkami bez vážnejších šancí.
Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, ale presadili sa až po 20 minútach, keď zvyšovali na 3:1. Bystrania aj s 10 hráčmi boli Hončanom vyrovnaným súperom. Postupne však Bystranom ubúdali sily a v 73. minúte Honce dali 4. gól. V 85. minúte domáci brankár fauloval Urbana a Leng z 11 upravil na 4:2. Keď už hostia mysleli na sprchy, Hončania v posledných minútach po hrúbkach v obrane Bystrého pridali ešte 3 góly a stanovili výsledok derby na 7:2.
Pred 100 divákmi neprofesionálne rozhodoval Gyenes. Góly: Honce: Jaro Strelka ml. 5, Jaro Strelka St. 2, resp. Račko a Leng po 1. Červená karta J. Dávid.
Tréner Baníka R. Bystré Miloš Leng: „Je na škodu veci, že na takýto zápas bol delegovaný jeden z najslabších rozhodcov vôbec. Ešte pred zápasom som ho upozorňoval, že nie potrebné domácim pomáhať. Zbytočne tak vniesol nervozitu do zápasu, ktorý mohol byť zaujímavejší aj pre diváka. Už 3. zápas sme dostali góly v posledných minútach. Akoby sme zabúdali na to, že sa zápas hrá 90 minút.“

II. trieda, 20. kolo: Honce - Rožňavské Bystré 7:2, Dlhá Ves - Nižná Slaná 13:3, Ml. Brzotín - Slavošovce 1:1 nedohrané, v 62.min. Inzultácia rozhodcu, Kovstav - Čoltovo 17:0, Rakovnica - Hrhov 5:2, Jovice - Kečovo 0:4