Krutá prehra futbalistov Rožňavského Bystrého na domácom ihrisku

Baník Rožňavské Bystré - Zlatý klas Dlhá Ves 1:5 (0:1) Na mokrom teréne začali lepšie hostia, ktorí v tomto ročníku ešte neprehrali a suverénne vedú tabuľku. Od začiatku zatlačili Bystranov pred ich šestnástku a neúnavne ohrozovali brankára Dulovca. Domáci si v prvom polčase vypracovali len dve vážnejšie šance, ktoré Račko nepremenil. Ani s Lengovou strelou z diaľky nemal brankár z Dlhej Vsi problém. V 36. minúte po peknej kombinácii sa Dlhá ves ujala vedenia 0:1.
Druhý polčas vybehli domáci ako vymenení. Určite k tomu prispelo aj posilnenie útoku, keď namiesto Galatu a Račka nastúpili Hajdu a Urban. Hra začala byť viacej vyrovnaná, no po jednej akcii v 60. minúte hostia zvýšili na 0:2. o tri minúty neskôr brankár hostí neudržal strelu domácich a Krága loptu dorazil do siete na 1:2. Bystrania za tohto stavu herne prevyšovali hostí a mohli vyrovnať, ale Dávid sám pred brankárom prekopol bránu. Po jednom z protiútokov hostí zahral Uhrín rukou v šestnástke a hostia penaltu premenili na 1:3. Ďalšie útoky domácich končili väčšinou v šestnástke nepresným zakončením. Pred koncom zápasu strelili hostia Bystranom ešte dva góly a tak zápas skončil 1:5.
Pred 60 divákmi veľmi dobre rozhodoval Jozef Szőr.

Zostava Baníka RB: Tomáš Dulovec, Ivan Galata, Vladimír Kolesár, Ľubomír Uhrín, František Čapo, Róbert Krága, Miloš Leng, Ján Dávid, Vladimír Valent, Dušan Račko, Peter Minčík. Striedali: Lukáš Hajdu, Ján Urban, Ondrej Ujházy
9.5.2008
Text: M.Leng, foto: P. Urban.

19. kolo v skratke: Kečovo - Honce 1:2 (1:0) G: Király - Strelka ml., Vranec, ŽK: Jakubec, Zoller, T. Lörinc, - Mil. Gallo, R: Nemčko, DZ: Gášpár, D: 80, Hrhov - Jovice 4:1 (1:0) G: G. Veverica 3, Körtvélyi - Cinka, ŽK: Zsirgai, Üveges - 0, R: Gallo, DZ: Nagy, D:20, Rakovnica - Čoltovo 4:0 (2:0) G: Šály (z 11 m), Lörincz, Sedlák, Viola, ŽK: 0 - Orbán, Jonáš, R: Rási, DZ: Heveši, D: 60, Slavošovce - Kovstav 2:2 (0:0) G: Ambrúž, Boldi - Zagiba 2, ŽK: Lipták - Džačár, Silágyi, R: Uhrín, DZ: Antal, D: 30, Nižná Slaná - Drnava 1:2 (1:1) G: R. Hajči - Kováč, Tešlár, ŽK: Pitoňák - Kováč, R: Šalamon, DZ: Kerekeš, D: 30, Rožňavské Bystré - Dlhá Ves 1:5 (0:1) G: Krága - Zsóri 2, Máte, Makai, Hegeduš, ŽK: Kolesár, Valent, Uhrín - Beke, R: Szor, DZ: Máte, D: 80, Ml. Brzotín mal voľno.

Najlepší strelci: 35 gólov - Gabriel Máte (Dlhá Ves), 24 gólov - Vladimír Zsóri (Dlhá Ves), 18 gólov - Ivan Molnár (Honce), 17 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 15 gólov - Roman Lorinc (Kečovo), 14 gólov - Štefan Cintel (Drnava), 12 gólov - Ladislav Lőrinc (Rakovnica), 11 gólov - Dušan Račko (Rožňavské Bystré), 10 gólov - Ján Pástor, Marek Vranec (obaja Honce), Miloš Leng (Rožňavské Bystré), Radovan Hajči (Nižná Slaná).