V derby zápase Rožňavské Bystré - Rakovnica padlo 7 gólov

V nedeľu 6.4.2008 bola takmer stovka divákov zvedavých na derby zápasu 2. triedy okresného majstrovstva Rožňavské Bystré - Rakovnica. Za ideálneho futbalového počasia, na kvalitne pripravenom trávniku sa zápas mohol začať. Na zápas bol delegovaný ako hlavný rozhodca pán Jozef Ször z Plešivca, ktorý je považovaný za najlepšieho v okrese a rozhoduje hlavne krajskú súťaž. Tento rozhodca tu bol delegovaný asi preto, lebo vlani sa duel v Rakovnici s Rožňavským Bystrým hral len 7 minút, z dôvodu inzultácie rozhodcu zo strany hostí. Na čiarach mu pomáhali Dušan Uhrín a Peter Ďurský ml.
Už od úvodného hvizdu si Bystrania vynútili územnú prevahu nad súperom. Postupne sa dostávali aj do šancí. Najväčšie šance spálili Račko, Hajdu a Leng. V 25. min. sa v šestnástke najlepšie zorientoval Hajdu a otvoril skóre na 1:0. Po tomto góle sa domáci uspokojili, čo hostia využili, keď z priameho kopu zo 40 metrov strelou pod brvno zaskočili domáceho gólmana Dulovca. 1:1 Začalo sa odznova a z ďalšieho tlaku prišiel gól, ktorý za domácich dal Dávid. 2:1 Druhý polčas začali Bystrania opäť náporom. V 62. minúte zahrával Leng z uhla priamy kop, ktorý na prekvapenie všetkých prešiel brankárovi Rakovnice pomedzi ruky aj nohy. 3:1 O pár minút neskôr po ruke hráča Rakovnice zahralo Bystré pokutový kop, no brankár ho Lengovi vystihol. Nedáš - dostaneš platilo aj v tomto zápase. Po jednom z ojedinelých protiútokov kapitán Rakovnice Lörinc umiestnil hlavou center do brány prekvapenej bystranskej obrany. 3:2 Zápas zase nabral na zaujímavosti a po ďalších domácich šanciach sa v 76. min. presadil opäť Dávid, aby zvýšil na 4:2. O 5 minút neskôr Hajdu stanovil na konečných 5:2. Zápas bol slušný z obidvoch strán, k čomu prispeli obe mužstva aj slušní diváci, ktorí mohli byť so zaujímavým zápasom spokojní.
Rožňavské Bystré nastúpilo v zostave : Dulovec - Uhrin, Kolesár, Galata, Čapo - Krága, Dávid, Leng, Valent - Hajdu, Račko. Striedali J. Urban a O. Ujházy. V kádri mužstva sú ešte Minčik, Meško, Máťaš, Čipka.
Tréner domácich Miloš Leng: „Hráči odviedli zodpovedný a bojovný výkon, za čo im patrí poďakovanie. Boli tu rezervy, ale nesklamal nikto. Škoda ďalších nepremenených šancí, výsledok mohol byť pre nás ešte krajší. Boli sme dnes lepším mužstvom a zaslúžene sme zvíťazili!“
Text: Miloš Leng, Foto: Miroslav Doboš