Ples rodákov v znamení "mladej krvi", zaujímavých cien a výbornej zábavy

Rodácke plesy v Rožňavskom Bystrom už majú svoju pevnú tradíciu, ktorá každý rok, zvyčajne v jednu februárovú sobotu, spojí rodákov i nerodákov, mladých i tých skôr narodených. A všetkých tých, ktorí na ples nemôžu alebo nevedia prísť, poteší pri pohľade na pozvánku na ples aspoň myšlienka na túto obec a pocit, že Rožňavské Bystré si ctí svojich rodákov a tradície. 17. ročník Plesu rodákov sa niesol v znamení „mladej krvi“, zaujímavých cien v tombole a výbornej zábavy až do neskorého rána. O dobrú náladu sa postarala skupina Trend z Vlachova. Program plesu počas prestávok zabezpečovali speváčky Dominika Ďurská a Evka Dovcová. Obidve dievčatá sa na ples pripravovali veľmi zodpovedne, čo mohol každý potvrdiť pri počúvaní sólových aj duetových piesní. Krásu a ladnosť pohybu predstavilo tanečné duo z tanečného klubu Sambed. A o to, aby sme netancovali s prázdnymi žalúdkami sa postarala pani Mária Uhrínová (pripraviť cca 160 porcií večere bol mimoriadny výkon).
Dôležitým bodom plesu bolo žrebovanie tomboly. Najlákavejšou cenou bol LCD televízor (do tomboly ho venovala naša obec), ktorý vyhrala druhá najmladšia účastníčka plesu – Saška Tomková. Blahoželáme! A opäť sa potvrdili pravidlá matematickej pravdepodobnosti (kto si kúpil viac lístkov, mal väčšiu šancu vyhrať) a to najmä u Janka Molnára. Dokonca sa stalo, že vyžreboval aj sám seba ?.
Poďakovanie patrí všetkým sponzorom, vďaka ktorým sme sa pri žrebovaní tomboly aj my ostatní, ktorí až toľko šťastia v hre nemáme, výborne zabavili.
Dovidenia na 18. plese rodákov v Rožňavskom Bystrom!

PS: .... pevne dúfam, že sa ho podarí zorganizovať ešte v čase určenom na plesy a zábavy.
22.2.2010

Text a foto: Silvia LENGOVÁ