Pohár na futbalovom turnaji si vybojovali hráči z Rudnej

Tak ako každý rok, aj tentokrát sa uskutočnil v Rožňavskom Bystrom futbalový turnaj: MEMORIÁL JÁNA BABIČA, PETRA URBANA a MIROSLAVA LINDÁKA. Do vynoveného futbalového stánku prijali 20.7.2008 pozvanie mužstvá Rudnej, Vlachova a Rakovnice.
Na prvý zápas nastúpili mužstvá z Vlachova a z Rudnej. Na začiatku tohto zápasu hráči Bystrého odišli na miestny cintorín položiť vence na hroby tragicky zosnulým bývalým hráčom Rožňavského Bystrého. Úvodný prvý zápas sa skončil víťazstvom Rudnej 2:0.
V druhom zápase sa stretli susedné dediny Rakovnica a Rožňavské Bystré. Bystrania dokonale využili výhodu domáceho prostredia a zvíťazili 4:0. Góly domácich dali Minčík, Hajdu, Leng a Andrej Urban.
Po polhodinovej prestávke, ktorú mohli hráči a aj prítomní diváci využiť na občerstvenie a guláš, pokračoval turnaj zápasom o 3. miesto medzi porazenými mužstvami Vlachova a Rakovnice. Rakovnica 2x vyhrávala nad mladými hráčmi Vlachova, no nakoniec im podľahla 3:2. V tomto zápase padol najkrajší gól turnaja, ktorý dal Laco Fabian z Rakovnice z priameho kopu do "vynkla" takmer zo 40 metrov. Takže na treťom mieste sa umiestnilo Vlachovo a štvrtá skončila Rakovnica.
Vo finálovom zápase sa stretli mužstvá Rožňavského Bystrého a Rudnej. Aj keď Rudná disponuje kvalitnejším kádrom hráčov ako Bystré, Bystrania hlavne v 1. polčase boli Rudnej viac ako vyrovnaným súperom. V drese Bystrého sa predstavili aj "legionári" Andrej Urban a Ján Urban ml., ktorí pôsobia vo vyšších súťažiach, v drese Rudnej zase bratia Greškovci, ktorí tiež hrávajú krajské súťaže v iných kluboch. Pre viac ako 250 prítomných divákov to bol určite veľmi dobrý a zaujímavý futbal, lebo povzbudzovali a tlieskali pekným akciám až do konca. Rudnania mali loptu od začiatku častejšie na svojich kopačkách, no do šancí sa dostávali Bystrania. V 15. minúte si na krížny center nabehol Andrej Urban a hlavou prekonal Braňa Kuriana v bráne Rudnej. Rudná však o niekoľko minút stav zrovnala na 1:1. V 29. minúte po nedorozumení v Rudnianskej obrane zvýšil stav na 2:1 pre R. Bystré Ján Dávid. Pred koncom polčasu však domácim obrancom ušiel Zdeno Greško a vyrovnal stav na 2:2.
Druhý polčas začali domáci s veľkým náporom, no ani z vyložených príležitostí nedokázali prekonať brankára Rudnej. "Nedáš - dostaneš" sa tentokrát naplnilo v plnej miere a Bystrania v priebehu dvadsiatich minút inkasovali 3 lacné góly, ktoré ich zlomili. Aj keď mali ešte niekoľko dobrých príležitostí, nevyužili ich. Rudná zvíťazila 5:2 (2:2), a odniesla si domov pohár pre víťaza, ktorý odovzdal kapitánovi Rudnej Jánovi Gonosovi starosta Rožňavského Bystrého, pán Ján Babič. Finálový zápas rozhodoval Jaroslav Chomjak, na čiarach mu pomáhali Ladislav Vislay a Peter Ďurský ml. (Žiletka).
Cez prestávku finálového zápasu prebiehalo losovanie tomboly. Od štedrých sponzorov bolo pripravených 23 cien. Najviac z nich (4), si tradične odniesol Ľudovít Uhrin.
Pre všetkých zúčastnených to bolo určite príjemné popoludnie. Prialo nám aj počasie, bolo také akurát. Bolo to jedno z ďalších vydarených podujatí v našej obci.
Ceny do tomboly venovali: Rasťo Ilašenko, Urbár a pas. spoločnosť v R. Bystrom, Miroslav Tomko, Agrospol Honce, Ing. Ján Dávid, Jozef Sarvaš, Peťo Ďurský ml, Ľudovít Uhrin, Ing. Peter Ujházy, Ondrej Urban, Monika Urbanová, Ľubomír Sedlák, Viera Molnárová, Milan Babič (Ježiško), Darina Ďurčíková, Ondrej Leng, Vladimír Kolesár.
Ďakujeme všetkým sponzorom, hráčom a tým, ktorí sa akokoľvek podieľali na príprave a priebehu turnaja.

Miloš Leng
Fotili: Ondrej Urban a Silvia Lengová

šťastný výherca - pán Ľudovít Uhrin najmladšia nádej Urbanovcov - Miško žeby  nový Isuzu Kokso team na OFF ROADE? 2x2 = Urbanovci + Gonosovci klobúka od Ing. Dávida pán Miro Székely s početnou diváckou kulisou

Môj príspevok k článku:

Nižšie, do rámčeka, môžete pridať svoj názor k obsahu článku, alebo napísať odkaz, či otázku.