V Čoltove sa hral bojovný futbal, avšak s mnohými nepresnými prihrávkami

V deviatom kole II. triedy okresného majstrovstva vo futbale Bystrania odohrali svoj zápas na pôde v Čoltove s miestnymi futbalistami, ktorí patria spolu s Bystranmi do jednej ,,váhovej kategórie“. Od začiatku sa hral bojovný futbal, avšak s mnohými nepresnými prihrávkami na obidvoch stranách. Hlavným dôvodom týchto nefutbalových prejavov bolo veľmi zle pripravené ihrisko, ktoré miestami pripomínalo návštevu diviakov. V 17. minúte z dobrej pozície prestrelil bránu Šimko. Ďalšiu príležitosť mal Urban a aj Lengovu strelu brankár domácich vyrážal na roh. Domáci tiež útočili a nájazd domáceho útočníka Ujházi vytlačil na roh. Bystranská obrana fungovala v tomto zápase celkom dobre, až na jednu chybu. Bystrania v domnení, že rozhodca odpíska ofsajd, ostali všetci stáť a domáci útočník vnikol do šestnástky a po zemi obstrelil dobre chytajúceho Ujháziho. 1:0 Rozhodca Barkai však vôbec pri tomto momente nerešpektoval zdvihnutú zástavku postranného rozhodcu.
Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý. Tentokrát však viacej z hry mali Bystrania a domáci sa preto častejšie utápali vo fauloch. Bystranské protiútoky boli stále nebezpečnejšie. Vyrovnanie prišlo 20 minút pred koncom. Pred šestnástkou sa zbavil obrancov Leng, vysunul Rusnáka do šestnástky a ten po zemi prestrelil brankára Čoltova. 10 minút pred koncom vhadzoval Krága aut na Šimka, ten si urobil priestor a z rohu šestnástky trafil horný roh domácej brány. V nasledujúcich minútach už Bystrania nedovolili domácim ohroziť svoju bránu a tak si Bystré odviezlo 3 cenné body.
Pred 30 divákmi rozhodoval Barkai.
Zostava - Rožňavské Bystré: Ujházi – Uhrin, Gajdoš, Kolesár, Valent, Krága, Leng, Šimko, Rusnák, Urban, Šály. Striedali : Konya, Ferenc.
6.10.2008

Miloš Leng
Fotografie: Bc. Silvia Lengová

Súhrnné výsledky: Kovstav - Ml. Brzotín 3:0 kont. Gól: Motyka, Jovice - Nižná Slaná 0:6 (0:2) Góly: S. Drábik 4, J. Cangár 2, Hrhov - Slavošovce 1:1 (1:0) Góly: Körtvély - Dzureň, Drnava - Rakovnica 2:1 (1:0) Góly: Ičo 2 - Görgei (vlastný), Čoltovo - Rož. Bystré 1:2 (1:0) Góly: Csongovai - Š. Rusnyák, Ro. Šimko, Bohúňovo - Kečovo 0:3 (0:1) Góly: R. Lörinc, Lőkos, Zoller, Kružná - Honce 0:3 (0:1) Góly: Strelka ml. (z 11 m), Strelka st., J. Pástor.

14. Bohúňovo 9 0 0 9 10:49 0

Výsledky 11. kola: Krompachy - Haniska 1:0 (0:0), Šmída, Kr. Chlmec - Buzica 1:1 (0:0), Dako - P.Palencsár. V. Folkmár - Turňa n/B 1:3 (0:1), Lapšanský - Pelegrin, Ballok, Viszlay. Moldava n/B - V. Kapušany 2:1 (1:0), Ziemba (11 m), Koššuth - Berta. Rožňava - Sečovce 1:1 (0:1), Kamenský - Onderko. V. Opátske - V. Revištia 1:0 (1:0),Grega. Štítnik - Čaňa 2:0 (1:0), Juhász 2. Žakarovce - Rudňany 3:0 (2:0), Ondrejčík, Bodnár, Hudák.

6

NASLEDUJÚCE 12. kolo 12.10.2008 o 14.30 hod.: Haniska – Rudňany, Čaňa – Žakarovce, V. Revištia – Štítnik, Sečovce – V. Opátske, V. Kapušany – Rožňava, Turňa – Moldava „B“, Buzica – V. Folkmar, Krompachy – Kr. Chlmec.

Výsledky 9. kola: Smižany - Jaklovce 6:0, Krásnohorské Podhradie - Gemerská Hôrka 2:1, Margecany - Hrabušice 3:2, Harichovce - Nálepkovo 5:1, Teplička - Lok. Košice B 2:1, Koš. N. Ves - Prakovce 2:2, Helcmanovce - Sp. Vlachy 4:0.

0

NASLEDUJÚCE 10. kolo 12.10.2008 o 14.30 hod.:: Jaklovce – Sp. Vlachy, Prakovce – Helcmanovce, Nálepkovo – Teplička, Smižany – Kr. Podhradie, 10.30 hod. Hrabušice – Harichovce, 11.10. Lok. Košice „B“ – Koš. N. Ves, 11.10. Gem. Hôrka – Margecany.

Výsledky 9. kola: Jablonov n/T - Krh. Dlhá Lúka 0:1 (0:0) Gól: Rigó. Betliar - Dlhá Ves 5:2 (2:0) Góly: Vávra 2, M. Árvay, Barkasz, Gonos (z 11 m) - Zsóri 2, Vyšná Slaná - Plešivec 3:1 (1:1) Góly: Liptai 2, Zábrel - Z. Laven, Brzotín - Dobšiná 2:1 (1:0) Góly: Ro. Znak (z 11 m), R. Dókus - Horváth, Rudná - Dedinky 8:1 (5:0) Góly: Z. Greško 3 (1 z 11 m), Kovács 2, Dorkin (z 11 m), Domik, R. Szöllös - S. Ogurčák, Pača - Gemerská Poloma 2:3 (1:1) Góly: Slávik, Imre - Ferenčák, Mihálik, Očkaik, Vlachovo - Lipovník 2:1 (1:1) Góly: Hronec, M. Mlynár - Barczi.