Futbalisti Drnavy presvedčili Bystranov, že sú vážni kandidáti na postup

Rožňavské Bystré – Drnava 2:5 (1:3) V ôsmom kole II. triedy futbalového majstrovstva okresu privítali Bystrania 28.9. 2008 na svojom ihrisku futbalistov z Drnavy. Drnavčania, ako kandidáti na postup, sa od začiatku pustili do Bystranov, ktorí nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy. To sa samozrejme odzrkadlilo aj na ich hre a v konečnom dôsledku aj na výsledku. Prvý gól padol v 13. minúte po nedorozumení v domácej obrane. Druhý gól domáci dostali po peknej narážačke Drnavčanov o 10 minút neskôr. O ďalších 10 minút po zlom odkope Galatu, pridali hostia z Drnavy tretí gól. Pred koncom polčasu sa po rohovom kope Bystranov dostal k lopte Urban a strelou vedľa brankára zblízka znížil na 1:3.
Hneď na začiatku 2. polčasu sa v trme-vrme v drnavskej šestnástke dobre zorientoval Minčík, ktorý napriek svalovému zraneniu upravil na 2:3. Zápas sa stal zrazu zaujímavý aj pre hŕstku divákov. Útoky sa striedali na obidvoch stranách a Drnavčania mali zrazu strach o výsledok. V 76. minúte však hostia mali viac športového šťastia a podarilo sa im prestreliť dobre chytajúceho Ujháziho. V nadstavenom čase hostia ešte pridali jeden gól, ktorým stanovili aj konečný výsledok 2:5.
Pred 50 divákmi rozhodoval Jonás.
Zostava Rožňavského Bystrého: Ujházi – Galata, Valent, Leng, Gajdoš, Šály, Ferenc, Rusnák, P.Urban, J.Urban, Minčík
27.9.2008

Miloš Leng

Súhrnné výsledky: Nižná Slaná - Kružná 3:0 (1:0) Góly: Drábik, R. Hajči, Poťmák, ŽK: Leštach 0, R: Gallo, DZ: Antal, D: 80. Honce - Bohúňovo 11:3 (3:1) Góly: Strelka st. 5, Ján Gallo 2, Krága 2, Strelka ml., Dušák - Csík, T. Kováč, ŽK: 0 - Volčko, R: Palacko, DZ: Krzák, D: 80. Kečovo - Kovstav 10:4 (5:0) Góly: Zoller 5, T. Lörinc 2, R. Lörinc 2, Tóth (z 11 m) - Szilágyi, Motyka (z 11 m), Genči, Zagiba, ŽK: 0 - Genči, R: Molnár, DZ: Heveši, D: 50. Ml. Brzotín - Čoltovo 4:2 (2:1) Góly: M. Vavrek 3, J. Rusnyák - G. Káras, Széplaky, ŽK: J. Kónya - Pongó, D: 60. Rož. Bystré - Drnava 2:5 (1:3) Góly: Minčík, Urban - Cintel 3, Prónai, Petro, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Danko. Rakovnica - Hrhov 11:0 (6:0) Góly: Lörincz 4, Čapó 4, Sedlák, Hrnčiar, Štefan, ŽK: 0 - Bernáth, Hertzeg, R: Petro, DZ: Šimšík, D: 60. Slavošovce - Jovice 2:0 (2:0) Góly: Valentík, Roháľ, ŽK: Sklenár - Doboš, R: Farkaš, DZ: Máte, D: 50.

14. Bohúňovo 8 0 0 8 10:46 0

Výsledky 10. kola: Haniska - Žakarovce 3:1 (0:1), Rudňany - Štítnik 0:1 (0:1), G: Juhász, ŽK: hralo sa bez kariet, D. 200. R: Uhlár. Čaňa - V. Opátske 0:2 (0:2), V. Revištia - Rožňava 5:2 (3:0), G: Kondžura 2, Černega, Lakatoš, Hlivák - Zatroch, Kaminský, ŽK: Viňanský - Zatroch, D: 400, R: Píro, Sečovce - Moldava "B" 3:1 (1:1), V. Kapušany - V. Folkmar 4:0 (1:0), Turňa - Kr. Chlmec 6:1 (4:0), Buzica - Krompachy 4:0 (3:0).

6

NASLEDUJÚCE 11. KOLO: 4.10. o 14.30 hod.: Rožňava – Sečovce, o 17.00 hod.: Štítnik – Čaňa.

Výsledky 8. kola: Jaklovce - Helcmanovce 1:0 (1:0), Sp. Vlachy - Koš. N. Ves 4:0 (2:0), Prakovce - Teplička 5:0 (2:0), Nálepkovo - Margecany 1:5 (0:2), Hrabušice - Kr. Podhradie 2:3 (1:1), G: Popadič, Dičák - Somšák, Šandor 3, ŽK: Babík - Lazar, Juríni, D: 200, R: Tomeček. Lok. Košice "B" - Harichovce 5:0 (4:0), Gem. Hôrka - Smižany 3:1 (2:0), G: Šaliga 2, Bodnár - Hrušovský, ŽK: Šaliga, Deméň, Ištok - Bajtoš, Bobko, D: 180, R: Roka.

0

NASLEDUJÚCE 9. KOLO: 4.10.2008 o 14.30 hod.: Krásnohorské Podhradie – Gemerská Hôrka.

Výsledky 8. kola: Krásnohorská Dlhá Lúka - Vlachovo 6:1 (2:1) góly: Anna 2, Dunka 2, Korintuš, Rigó M. Mlynár, ŽK: Anna Molda, Mil. Leško 2, ČK: Mil. Leško (Vlachovo), R: Iglai, DZ: Šmelko, D: 100, Gemerská Poloma - Rudná 3:2 (0:1) góly: P. Lipták, Kollár, Očkaik Domik, Z. Greško (z 11 m), ŽK: 0 - Demko, R: Gyenes, DZ: Šalamon, D: 150, Dedinky - Brzotín 1:1 (1:1) góly: J. Novák A. Polyák, ŽK: P. Ogurčák, Putnocký, J. Novák Ra. Znak, A. Polyák, L. Polyák, R: Repaský, DZ: Kerekeš, D: 70, Dobšiná - Vyšná Slaná 1:1 (1:1) góly: R. Lipták - Hadar, ŽK: Surovský 2 - 0, ČK: Surovský (Dobšiná), R: Gallík, DZ: Nagy, D: 100, Plešivec - Betliar 2:1 (1:0) góly: Z. Laven, Viola Szaniszló (vlastný), ŽK: Horváth, Viola R. Zdechovan, R. Kováč, R: Lucza, DZ: Bobrik, D: 100, Dlhá Ves - Jablonov n/T 2:1 (1:1) góly: Szeman, Máté A. Balázs, ŽK: Dusza, Beke - 0, R: K. Chomjak, DZ: Gášpár, D: 100.