Susedské derby v Rožňavskom Bystrom dopadlo lepšie pre sebavedomých Hončanov

Rožňavské Bystré – Honce 1:3 (0:1)
Po vzájomnej dohode futbalových klubov z Honiec a z Rožňavského Bystrého sa odohral majstrovský futbalový zápas 13. kola na ihrisku v Bystrom a nie v Honciach, ako malo byť na programe. Odveta bude odohraná v 26. kole.
Na posledné jesenné kolo sa prišlo pozrieť do Bystrého vyše stovka divákov, ktorí boli zvedaví ako dopadne susedské derby. Keďže obidve mužstvá nastúpili v momentálne najsilnejších zostavách, očakával sa dobrý futbal. Začiatok zápasu bol opatrný od obidvoch tímov a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Sebavedomé Honce mali loptu častejšie na kopačkách, no do šancí sa nedostávali. Hneď prvú šancu, ktorú mali Hončania im ponúkli Bystrania v 22. minúte, keď nedokázali odkopnúť loptu von zo 16-ky. Tá sa dostala k útočníkovi Honiec, ktorý nezaváhal a dal prvý gól. 1:0 Po tomto momente Bystrania pridali na obrátkach. V 32. minúte Lengovu krížnu prízemnú strelu vyrazil brankár Honiec len pred seba, no Urban ani Minčík túto loptu nedorazili do siete. Ďalšiu veľkú šancu mal Minčík, keď sa ocitol sám pred brankárom, no neprestrelil ho. Ani hlavička Rusnáka si nenašla cestu do brány Honiec.
Druhý polčas začali lepšie Bystrania. Chybnú rozohrávku Hončanov zachytil Šimko, narazil si s Račkom a vyrovnal v 46. minúte na 1:1. Zápas naberal na obrátkach a v týchto chvíľach sa rozhodovalo, kto strhne víťazstvo na svoju stranu. Hončania opať začali viac kontrolovať hru, no šance mali Bystrania. Najväčšiu spálil Račko, keď sám pred brankárom nezakončil presne. V 71. minúte nakopávanú loptu do 16-ky Bystrého stopéri po nedorozumení neodhlavičkovali, na tú si nabehol J. Strelka st. a hlavou usmernil loptu do Bystranskej brány.1:2 V 80. minúte priamy kop Lenga len s problémami vyrážal brankár Honiec. Keď sa už zdalo že je koniec zápasu, Hončania po svojej akcii pridali v 90. minúte tretí gól. Bystrania opäť doplatili na slabú efektivitu pri zakončovaní, no svojím výkonom nesklamali.
Pred 120 divákmi rozhodoval Repaský.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš, Gajdoš, Uhrin, Kolesár, Valent, Rusnák, Krága, Šimko, Leng, Minčík, J.Urban, striedali: Račko, Šály, Ujházy.
2.11.2008

Miloš Leng
,

FOTOGALÉRIA zo zápasu Rožňavské Bystré - Honce. Foto: Peťo Urban

Súhrnné výsledky 13. kola :
Drnava - Nižná Slaná 1:4 (1:1) góly: Mázik - Drábik 2 (1 z 11 m), R. Hajči, Karas; Čoltovo - Hrhov 3:2 (1:1), góly: G. Káras, G. Molnár, Cs. Jonás - Červený, T. Šimko; Kovstav - Jovice 4:3 (2:1), góly: K. Chomjak 2, Motyka, Adamec - Grecmacher 2, Rigó; Bohúňovo - Slavošovce 0:5 (0:1), góly: Skurka, A. Mázik (vlastný), Valentík (z 11 m), Sklenár, I. Karalo; Kružná - Rakovnica 5:2 (3:2) góly: R. Polyák 2, J. Szöllös 2, E. Fabián - Lörincz, Čapó; Honce - Rož. Bystré 3:1 (1:0) (v Rož. Bystrom), góly: Strelka st., Hajdu, Ján Gallo - Ra. Šimko; Kečovo - Ml. Brzotín 2:1 (1:1) nedohrané, góly: T. Lörinc, R. Lörinc - O. Vavrek 3:0 kont..

Poradie najlepších strelcov:
17 gólov - Ladislav Lörinc
(Rakovnica), 16 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 14 gólov - Jaroslav Strelka ml. (Honce), 13 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 12 gólov - František Čapó (Rakovnica), 11 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce), atď.

ŠTK na podnet disciplinárky mužstvo Mladosť Brzotín vylúčila zo súťaže
pre porušenie čl. 15 odst. 8 Rozpisu súťaže, v ktorom sa hovorí "Mužstvo je po dvojnásobnej inzultácii automaticky vylúčené zo súťaže a preradené do nižšej.". Futbalisti Ml. Brzotín už rozhodcu v tejto sezóne inzultovali v stretnutí na Kovstave. Zhodou náhod bol aj v prvom prípade poškodeným arbitrom J. Palacko.

Výsledky 15. kola: Veľký Folkmár - Haniska 2:3 (2:2), góly: Hrobko, Hamrák - Majerník 2, Palenčár; Vyšné Opátske - Buzica 1:0 (1:0), gól: Lelák (z 11 m); Rudňany - Sečovce 3:1 (1:1), góly: Slanina 2, Balluch - Kotľár; Čaňa - Veľké Revištia 2:1 (0:1), góly: Juhás (11 m), L. Török - Kondžura; Moldava B - Kráľovský Chlmec 2:1 (2:0), góly: Baránek, Heinrich - D. Dako; Rožňava - Krompachy 4:2 (1:0), góly: Kamenský 2, Bulík (11 m), M. Pollák - Kukura, Biľ; Žakarovce - Veľké Kapušany 2:1 (2:0), góly: Večeřa, Macejko - Molnár; Štítnik - Turňa 2:0 (1:0), góly: Čižmár, Miloš Gallo.

10

Výsledky 13. kola: Margecany - Jaklovce 4:1 (2:0), góly: Sokolský 2, Olejník 2 (1 z 11 m) - Jakubišin (vl.); Harichovce - Krásnohorské Podhradie 5:3 (3:2), góly: Slivoš 2, Hrušovský D. (11 m), Ambrózy, Hudáček - Šomšák 3; Teplička - Smižany 1:0 (1:0), góly: Marcinčák; Košická Nová Ves - Gemerská Hôrka 2:0 (0:0), góly: R. Lumtzer, Halčišák; Helcmanovce - Hrabušice 2:0 (1:0), góly: J. Pisko, Tokár; Spišské Vlachy - Nálepkovo 2:1 (1:0), góly: Gardošík, Konda - Novotný; Prakovce - Lok. Košice B 1:0 (1:0), gól: Leško.