Kružná čakala na svoj gól v zápase až po dvoch obdržaných od Bystranov

Rožňavské Bystré – Kružná 5:2 (4:2) Po dlhšom čase sa Bystrania na svoj 12. majstrovský zápas II. triedy okresu Rožňava zišli takmer v najsilnejšej zostave. Od prvých minút sa domáci zahryzli do súpera z Kružnej a prvých 10 minút mu nedali dýchať. V 6. minúte potiahol po pravej strane loptu Minčík, a jeho prízemný center dorážal do brány Urban. 1:0 O 5 minút neskôr po rohovom kope Bystranov zvyšoval na 2:0 prízemnou strelou v šestnástke Rusnák.
Po tomto úvodnom nápore sa hostia rýchlo spamätali a začali dôkladnejšie brániť. Do priestoru pred Bystranskú bránu sa dostávali len sporadicky. Bystrania naďalej tlačili hostí, no veľa ich akcií končilo pri nepresnej finálnej prihrávke. V 26. minúte hostia mali výhodu priameho kopu tesne spoza 16-ky. Na priamu tvrdú strelu Máťaš nestihol zareagovať a bolo 2:1. V 34.minúte opäť Minčík z pravej strany poslal center na nabiehajúceho Lenga, ktorý hlavou prekonal brankára Kružnej a zvýšil na 3:1. V 40. minúte vyslal Leng tvrdú strelu k tyči spoza 16-ky, na ktorú bol hosťujúci brankár prikrátky, a bolo 4:1. V poslednej minúte 1. polčasu hostia opäť zahrávali priamy kop z 20 metrov. Opäť ho zahrával ten istý hráč Kružnej, no tentoraz vymietol pravý horný roh Máťašovej brány. 4:2
Druhý polčas začali Bystrania opäť veľkým náporom. No takmer všetky útoky končili v 16-ke Kružnej, ktorá tak zhusťovala tento priestor, že domáci si s tým nevedeli rady. Napriek tomu sa do stopercentných šancí dostali Urban, Minčík a Šimko, no ich koncovka bola tentoraz nepresná. Bystrania sa predsa dočkali, a v 73. minúte po centri Minčíka, Rusnák z piatich metrov dorazil loptu do siete. Bystrania si touto výhrou upevnili 5. miesto v aktuálnej tabuľke II. triedy
Pred 40 divákmi rozhodoval Barkai.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš – Uhrin, Kolesár, Valent, Gajdoš, Rusnák, Šimko, Leng, Krága, Urban J., Minčík. Striedali: Galata, Ujházi, Šály.
UPOZORNENIE: Zápas 13. kola Honce - Rožňavské Bystré sa hrá po vzájomnej dohode mužstiev na ihrisku v Rožňavskom Bystrom!!
26.10.2008

Miloš Leng

Súhrnné výsledky 12. kola : Nižná Slaná - Kečovo 4:0 (1:0) góly: Čipka, Grančák, Leštach, Turcsányi. Ml. Brzotín - Honce 1:7 (1:3) góly: A. Rusnyák - J. Strelka ml. 2, L. Hajdu 2, Strelka st., Vranec, J. Pástor, Rož. Bystré - Kružná 5:2 (4:2) góly: M. Leng 2, J. Urban, Rusnák, Parditka (vlastný) - R. Polyák 2, Rakovnica - Bohúňovo 10:1 (3:1) góly: L. Lörincz 5, Čapó 3, Rabas, Gejdoš - D. Csík, Slavošovce - Kovstav 2:2 (1:0) góly: Džačár, Harabín - Tomko, Haviarik, Jovice - Čoltovo 5:2 (0:1) góly: Parada 2, Grecmacher 2, Lévai - R. Krištóf, A. Albert (vlastný).

14. Bohúňovo 12 0 0 12 13:74 0

Výsledky 14. kola: Haniska - Čaňa 5:2 (4:1), góly: Majerník 3, Palenčár, M. Majoroš - Juhás, Vaľa, V. Revištia - Rudňany 3:0 (0:0), góly: Hraškovský, Lakatoš (11 m), Kondžura, Sečovce - Žakarovce 1:0 (1:0), góly: Kotľár, Veľké Kapušany -Stítnik 1:0 (0:0), gól: Hudák, Turňa - Vyšné Opátske 2:4 (2:2), góly: Pelegrin, Ballók - Serbin, Grega, Litvány, Vilčko, Buzica - Rožňava 2:0 (2:0), góly: Tobák 2, Krompachy - Moldava "B" 2:1 (1:0), góly: Biľ, Ľ. Ontko - Ziemba, Kr. Chlmec - Veľký Folkmár 1:3 (0:1), G: D: Dako - Tóth 2, Kaľavský.

7

Výsledky 12. kola: Jaklovce -Prakovce 1:1 (0:1), góly: Fabrici - Kujniš, Nálepkovo - Helcmanovce 0:0, Smižany - Harichovce 5:3 (1:1), góly: Klubert 2, Šebest, Bdžoch, Klučár - D. Hrušovský (11 m), Urban 1, Hrabušice - Koš. Nová Ves 0:0, Lok. Košice "B" - Sp. Vlachy 4:1 (4:1), góly: Molnár, Kováč, Gedeon, Fečko - Fabini, Gemerská Hôrka - Teplička 4:0 (2:0), góly: Kövesdi 2, Klimko, Izák, Krásnohorské Podhradie - Margecany 2:1 (1:0), góly: Šándor, Barna - Ľorko.