Hrboľatý terén ihriska ich privádzal do zúfalstva, ale góly dávali aj bruchom

Bohúňovo – Rožňavské Bystré 1:5 (0:1) Rožňavskobystrania nastupovali v 11. kole okresného futbalového majstrovstva do zápasu v Bohúňove nie najlepšie naladení, pretože na zápas neprišli z rôznych dôvodov viacerí hráči. Kým si hostia zvykli na katastrofálny terén, bola hra prvých 20 minút vcelku vyrovnaná. Domáci asi trikrát stihli ohroziť Máťaša, čo však bolo z ich strany v 1. polčase všetko. Bystrania sa postupne dostávali do zápasu, a začali získavať prevahu. Svedčí o tom aj vysoký počet kopaných rohov na domácu bránu. Hrboľatý terén však Bystranov privádzal do zúfalstva. Prvú veľkú šancu mal iba 16-ročný Ferenc, keď sa jeho strela spoza 16-ky odrazila od brvna na bránkovú čiaru. V 32. minúte po jednom z rohov prestrelil prízemnou strelou z 10 metrov Rusnák - 0:1 Do polčasu mali ešte Minčík a J. Urban niekoľko nájazdov na domáceho brankára, no bez úspechu.
Druhý polčas už mali Bystrania v jasnej réžii a na domácu bránu sa stále častejšie valili útoky. Hlavne aktívny J.Urban a Minčík dávali domácej obrane zabrať. Druhý gól Bystranov pridal J.Urban , keď ušiel domácim obrancom takmer od polovice ihriska a povedľa brankára skoroval.0:2 V 65. minúte potiahol loptu po krídle Minčík, a svojím strieľaným centrom našiel pred bránou nabiehajúceho J. Urbana, ktorý bruchom dotlačil loptu do siete 0:3. Domáci po jednom z mála protiútokov zahrávali priamy kop. Máťaš loptu vyrazil len pred domáceho útočníka, ktorý loptu dorazil do siete Bystranov - 1:3 V 81. minúte ušiel domácej obrane Minčík a svoj prienik zakončil gólom - 1:4. V 85. minúte potiahol po ľavej strane útok J. Urban, a svojím prízemným centrom našiel Lenga, ktorý sa tentoraz nemýlil a dal víťaznú bodku za týmto duelom.
Toto víťazstvo Bystrania venujú ich dlhoročnému funkcionárovi a sponzorovi Ľudovítovi Uhrinovi, ktorý minulý týždeň oslávil 50-ku. Všetci mu prajeme veľa zdravia a šťastia do ďalších rokov života. Zostava R.Bystrého: Máťaš – Uhrin, Kolesár, Galata, Leng, Rusnák, Šály, Konya, Ferenc, J.Urban, Minčík Striedal P. Urban
19.10.2008

Miloš Leng

Súhrnné výsledky 11. kola: Hrhov - Nižná Slaná 2:4 (2:1) góly: T. Šimko, Červený - V. Karas 2, Cangár, Leštach, Drnava - Jovice 7:3 (4:2), góly: Cintel 3, F. Kovács (z 11 m), G. Petro, Mázik, Görgei - P. Rigó 2, Grecmacher, Čoltovo - Slavošovce 1:0 (0:0) gól: Széplaky, Kovstav - Rakovnica 4:1 (4:0) góly: Harabín 2, Kolesár, Genči - Rabas, Bohúňovo - Rožňavské Bystré 1:5 (0:1) góly: A. Mázik - Urban 2, Š. Rusnyák, Minčík, Leng, Kružná - Brzotín 3:5 (2:2) góly: R. Polyák 2 (1 z 11 m), Roxer - Čopák 2, M. Vavrek 2, A. Rusnyák, Honce - Kečovo 3:1 (1:1) góly: Strelka ml. 2, J. Pástor - Zoller.

14. Bohúňovo 11 0 0 11 12:64 0

Výsledky 13. kola: Rožňava - Turňa n/B 2:1 (2:1), góly: Savčák, Urban - Pelegrin, Vyšné Opátske - Veľké Kapušany 2:1 (1:1), góly: Vilčko, Tomašiak - Fintor, Štítnik - Sečovce 1:0 (0:0), gól: Čižmár, Žakarovce - Veľké Revištia 1:2 (0:0), góly: Hrobko - Grendel, Gročko, Rudňany – Čaňa 2:2 (0:2), góly: Alexiš (11 m), Baluch - Lad. Torok, Juhás, Kráľovský Chlmec – Haniska 2:0 (0:0), góly: Korecký 2, Veľký Folkmar – Krompachy 3:0 (1:0), góly: Hrobko (11 m), Hamrák, Tóth, Moldava n/B – Buzica 2:0 (1:0), góly: Aličkovič, Drogba.

7

NASLEDUJÚCE ZÁPASY: 14. kolo 26.10. o 14.00 hod.: Haniska - Čaňa, V. Revištia - Rudňany, Sečovce - Žakarovce, V. Kapušany - Štítnik, Turňa - V. Opátske, Buzica - Rožňava, Krompachy - Moldava "B", Kr. Chlmec - V. Folkmar.

Výsledky 11. kola: Margecany - Smižany 3:2 (1:1), góly: Papcun 2, Olejník - Bdžoch, Klubert. Harichovce - Gemerská Hôrka 1:0 (0:0), gól: Slivoš. Teplička - Hrabušice 0:1 (0:1), gól: Popadič. Koš. N. Ves - Nálepkovo 2:0 (1:0), góly: Karcol, Papaj. Helcmanovce - Lok. Košice B 4:1 (1:0), góly: Ľ. Zmij, J. Pisko, N. Tokár, V. Ferenc - Kaško. Sp. Vlachy - Prakovce 3:2 (1:0), góly: Fabini 2, Gonda - Lapšanský 2. Krásnohorské Podhradie - Jaklovce 2:1 (2:0), góly: Šándor, Mišura - Budinský, .