Futbalisti Kovstavu vystrelili na bystranskú bránu ledva jednu strelu

Rožňavské Bystré – Kovstav Rožňava 3:0 (1:0) V 10. kole II. triedy majstrovstva okresu sa stretli futbalisti Rožňavského Bystrého s Kovstavom Rožňava na ihrisku v Bystrom.
Hneď na začiatku zápasu si minútou ticha uctili hráči aj diváci pamiatku zosnulého Ondreja Tomku, bývalého hráča a kronikára bystranského futbalu. Na kvalitne pripravenom trávniku za pekného jesenného počasia, sa hral prvý polčas dosť nezáživný futbal. V obidvoch tímoch dominovali obrany a tak videli diváci v prvom polčase len jednu peknú akciu zo strany Bystrého. V 17. minúte potiahol loptu po ľavej strane Minčík, presným centrom našiel Šimka a ten z piatich metrov presne usmernil loptu do siete 1 :0 .Zo strany Bystrého to bolo v 1. polčase všetko. Kovstaváci na bránu domácich vyslali tiež len jednu strelu, no Máťaš ju na dvakrát kryl.
V druhom polčase Bystrania pridali na obrátkach a začali sa častejšie dostávať do šestnástky hostí. V 63. minúte mali Bystrania výhodu pokutového kopu, no Lengovu nevydarenú strelu brankár vyrazil na roh. Útoky sa neprestávali valiť ani po tomto momente a ďalšie šance mali Urban, Šimko a Leng. V 76. minúte po ľavej strane prenikol pomedzi obrancov Minčík, opať našiel Šimka a ten z hranice 11-ky strelil druhý gól Bystrého. Päť minút pred koncom Leng vysunul po pravej strane s chuťou hrajúceho Minčíka, ktorý vbehol s loptou do šestnástky a prestrelil brankára Kovstavu - 3:0. Hostia druhý polčas vôbec neohrozili domácu bránu a tak sa skončil zápas 3:0 pre Bystré.
Pred 40 divákmi rozhodoval pán Petro.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš – Gajdoš, Valent, Kolesár, Galata, Rusnák, Leng, Šimko, Krága, Urban, Minčík. Striedali: Ujházi, Šály
12.10.2008

Miloš Leng,
Fotografie:Bc. Silvia Lengová

Súhrnné výsledky 10. kola: Nižná Slaná - Honce 0:1 (0:0) gól: Strelka ml., Kečovo - Kružná 3:1 (1:0) góly: M. Lörinc, T. Lörinc, R. Lörinc - R. Polyák, Ml. Brzotín - Bohúňovo 10:1 (3:0) góly: J. Rusnyák 4, A. Rusnyák 2, O. Vavrek 2 (1 z 11 m), P. Kóňa, J. Kóňa - A. Mázik (z 11 m), Rož. Bystré - Kovstav 3:0 (1:0) góly: R. Šimko 2, Minčík, Rakovnica - Čoltovo 9:1 (4:0), góly: L. Lörincz 6 (2 z 11 m), F. Čapó, Ciberaj, Sedlák - Széplaky (z 11 m), Slavošovce - Drnava 1:5 (1:4) góly: R. Haviarik - Ičo 3, Slavkai 2, Jovice - Hrhov 6:3 (1:2) góly: T. Gebe 2, P. Balázs, P. Rigó, Lévai (z 11 m), Grecmacher - Š. Kováts 2, Cs. Kováts.

14. Bohúňovo 10 0 0 10 11:59 0

Výsledky 12. kola: Haniska – Rudňany 4:1 (0:1), Majerník 2, Majoros, Papcun - Neuwirth, Čaňa – Žakarovce 3:1 (1:0) L. Torok, Šteininger, Juhás - Škarbek, V. Revištia – Štítnik 0:1 (0:1) Juhás, Sečovce – V. Opátske 3:0 (2:0) Kotlár 3, Veľké Kapušany – Rožňava 5:1 (3:1) Molnár 3, Kendi, Hudák - Sokoli, Turňa n/B – Moldava n/B B 3:0 (3:0) Pelegrin, Balok, Erdely, Buzica – Veľký Folkmár 4:0 (0:0) Rebej (11m), Tobák, Segeda, Palenčár, Krompachy – Kráľovský Chlmec 2:0 (1:0) Bohor, Richnavský.

6

NASLEDUJÚCE ZÁPASY: 13. kolo 19.10.2008 o 14.00 hod.: Kr. Chlmec – Haniska, V. Folkmár – Krompachy, V. Opátske – V. Kapušany, Rudňany – Čaňa, 18.10. Moldava „B“ – Buzica, 18.10. Rožňava – Turňa, 18.10. Žakarovce – V. Revištia, 18.10. o 16.30 hod. Štítnik – Sečovce.

Výsledky 10. kola: Jaklovce – Sp. Vlachy 1:1, Prakovce – Helcmanovce 0:2, Lok. Košice B – Koš. N. Ves 4:1, Nálepkovo – Teplička 1:2, Hrabušice – Harichovce 1:2, Gemerská Hôrka – Margecany 4:0, Smižany – Krásnohorské Podhradie 2:1.