Hostia z Bystrého neudržali v Honciach sľubný náskok so Slavošovčanmi

Slavošovce - Rožňavské Bystré 4:3 (2:3). Piate kolo II. triedy okresného majstrovstva vo futbale bolo na programe 7.9.2008. Bystrania odohrali svoj zápas na neutrálnom ihrisku v Honciach z toho dôvodu, že Slavošovce mali uzavreté ihrisko pre incident s Kečovom z pred dvoch týždňov. Bystré začalo veľmi dobre a už v 6.minúte viedli gólom Urbana. Rozbehnutí Bystrania pokračovali v otvorenej hre a v 16. minúte z priameho kopu zvyšoval Šimko. O desať minút neskôr pridal ďalší gól Urban strelou zo šestnástky pod brvno. Ďalšie tri obrovské šance ešte nepremenil Hajdu. Slavošovce však posadili do sedla sami Bystrania, keď po chybnej rozohrávke v obrane, musel hasiť faulom Krága. Z nariadenej penalty v 34. minúte Slavošovce znížili na 1:3. Tento moment domácich očividne vzpružil, začali odvážnejšie útočiť, a pred koncom polčasu krížnou strelou znížili na 2:3.
Na začiatku 2. polčasu si hráči minútou ticha uctili pamiatku zosnulého starostu Rožňavského Bystrého Jána Babiča. Slavošovce sa nechceli uspokojiť s nepriaznivým stavom a začali od úvodného hvizdu v 2. polčase vo veľkom nasadení. Už v 51. minúte bolo zrovnané na 3:3.Od tejto chvíle mali Slavošovčania navrch, a podnikali ďalšie nebezpečné útoky, podporované chybami v obrane Bystrého. Brankár Dulovec zlikvidoval 3 vyložené šance domácich útočníkov. No 5. minút pred koncom zápasu, strelou z uhla po zemi a následnom góle, si Slavošovce vydreli víťazstvo.4:3 O to smutnejší bol záver zápasu pre Bystré, ktoré neudržalo sľubný náskok.
Pred 40 divákmi rozhodoval Nemčko.
Zostava Rožň. Bystrého: Dulovec – Ujházy, Valent, Krága, Leng, Rusnák, Šimko, Konya, Urban, Hajdu, Račko, striedali : Ferenc a Šály.
Miloš Leng , 8.9.2008

Súhrnné výsledky:

5. kolo: Rakovnica - Nižná Slaná 1:1 (0:0) G: Čapó - S. Grančák, ŽK: bez, R: Farkaš, DZ: Heveši, D: 40, Slavošovce - Rož. Bystré 4:3 (2:3) G: Valentík 2, Dzureň, Lipták - Urban 2, Ro. Šimko, ŽK: Eštók - Krága, R: Nemčko, DZ: Antal, D: 50, Jovice - Ml. Brzotín 5:3 (3:1) G: A. Lovaš 2, L. Gebe 2, G. Lindák - J. Polyák, Mišanko, R. Moro, ŽK: Rašši - M. Vavrek, R: J. Chomjak, DZ: Kerekeš, D: 50, Hrhov - Kečovo 2:6 (1:3) G: Ľ. Kardoš, T. Šimko - Ro. Lörincz 2, Zoller 2, T. Lörincz, A. Molnár, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Danko, D:40, Drnava - Honce 3:0 kont., G: Orbán, Kiss, ŽK: Kuchta - I. Molnár, ČK: Koncz, Molnár, Vil. Gallo (všetci Honce), R: Šalamon, DZ: Krzák, D: 80, Čoltovo - Kružná 8:0 (2:0) G. Csongovai 3, Várady, Mészároš, Dianiška, Széplaky, Lipták (vlastný), ŽK: bez, R: Lucza, DZ: Šalamon, D: 50, Kovstav - Bohúňovo 7:3 (4:0) G: K. Chomjak 2, Adamec, Šofranko, Kolesár, Zagiba, Genči ŽK: bez, R: Gyenes, DZ: Székely, D: 30.

14. Kružná 5 0 0 5 2:27 0

Výsledky 7. kola: Turňa n/B – Haniska 0:1, Buzica - V. Kapušany 3:0, Krompachy – Sečovce 1:2, Kr. Chlmec - V. Revištia 1:5, V. Folkmar – Čaňa 1:0, Moldava n/B – Rudňany 3:2, Rožňava – Žakarovce 0:0, V. Opátske – Štítnik 1:0.

16. Rudňany 7 1 0 6 9:20 3

Výsledky 5. kola: Hrabušice – Jaklovce 3:0, Gemerská Hôrka – Nálepkovo 4:0, Smižany - Lok. Košice "B" 2:2, Krásnohorské Podhradie – Prakovce 2:3, Margecany - Sp. Vlachy 0:0, Harichovce – Helcmanovce 0:2, Teplička - Koš. N. Ves 3:0.