Výhoda domáceho prostredia sa prejavila aj na konečnom výsledku

Baník Rožňavské Bystré - Baník Rakovnica 6:1 (4:0) Vo štvrtom kole II. triedy futbalového majstrovstva narazili na seba 31.8.2008 mužstvá dvoch susedných dedín - Rožňavské Bystré a Rakovnica. Výhodu domáceho prostredia mali hráči Bystrého, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku.
Bystrania chceli už konečne doma vyhrať, a preto začali od začiatku búšiť do súpera. Už v 4. minúte otvoril skóre Šimko, keď zblízka dorážal loptu do siete, ktorú Rakovničania nestihli odkopnúť zo šestnástky - 1:0 Druhý gól pridal Leng z hranice 16-ky, na ktorý mu prihrával Krága. V 35. minúte Urbanov presný center našiel Lenga, a ten sa hlavou nemýlil - 3:0 V týchto chvíľach hostia už pôsobili odovzdaným dojmom, čo potvrdil Hajdu, keď po rohovom kope zblízka prestrelil brankára strelou pod brvno. Za zmienku stoja ešte veľké nepremenené šance Urbana, Gajdoša a Lenga.
Druhý polčas mali loptu na kopačkách opäť väčšinou Bystrania. Aj keď ich hra strácala na presnosti, aj tak sa dostávali do ďalších vyložených šancí. Jednu z nich v 55. minúte premenil opäť Šimko - 5:0. O 5 minút neskôr Leng krížnou strelou po prihrávke Krágu dal posledný gól Bystranov. Domáci hráči naďalej ešte útočili, ale ani ďalšie dobré príležitosti už nedokázali premeniť. Rakovničania sa v závere ešte zmobilizovali a nestárnuci Sedlák dal čestný gól Rakovnice.
Pred 80 divákmi rozhodoval Karol Chomjak.
Zostava Rožňavského Bystrého: Máťaš – Galata, Valent, Uhrin, Leng, Krága, Šimko, Rusnák, Gajdoš, Hajdu, Urban. Striedali : Ferenc, Čipka.

Text: Miloš Leng, Foto: Bc. Silvia Lengová
2.9.2008

Súhrnné výsledky:
II. trieda, 4. kolo: Nižná Slaná - Kovstav 2:1 (0:0) G:Lešták, Ambróz - Harabín, ŽK: bez, R: Czakó, DZ: Šimko, D: 100, Bohúňovo - Čoltovo 1:6 (1:2) G: D. Csík - Csongovai 3, L. Hugyár, R. Lázok, Š. Karas, ŽK: T. Kovács - Š. Karas, R: Nemčko, DZ: Máte, D: 100, Kružná - Drnava 2:5 (1:0) G: Roxer, Burdiga - Prónai 3, Orbán 2, ŽK: 0 - Cintel, Máte, ČK: Bacso (Kružná), R: Šalamon, DZ: Hadar, D: 30, Honce - Hrhov 2:0 (nedohrané pre pokles hráčov hostí pod 7) G: Vranec 2, Kečovo - Jovice 10:3 (5:1) G: Ro. Lörincz 7, Zoller 3 - Gebe. Lévai, Nagy, ŽK: bez, R: Farkaš, DZ: Gašpár, D: 50, Brzotín - Slavošovce 6:2 (2:2) G: J. Polyák 2, M. Kónya, O. Kónya, A. Polyák, M. Vavrak - Valentík 2, ŽK: T. Kónya, J. Kónya - Sklenár, R: Repaský, DZ: Danko, D: 50, Rožňavské Bystré - Rakovnica 6:1 (4:0) G: M. Leng 3, Ro. Šimko 2, Hajdu - Sedlák, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Šmelko, D: 60. (Zdroj: Korzár 5.8.2008)

IV. LIGA - SKUPINA JUH

Výsledky 6. kola: Haniska - V. Opátske 1:0, Štítnik – Rožňava 4:0, Žakarovce - Moldava n/B 0:2, Rudňany - V. Folkmar 0:3, Čaňa - Kr. Chlmec 4:1, V. Revištia – Krompachy 3:2, Sečovce – Buzica 3:2, V. Kapušany - Turňa n/B 3:1.

V. LIGA SKUPINA J-Z

Výsledky 4. kola: Jaklovce – Teplička 0:1, Koš. N. Ves – Harichovce 2:2, Helcmanovce – Margecany 1:0, Sp. Vlachy - Kr. Podhradie 6:0, Prakovce – Smižany 3:1, Lok. Košice "B" - Gem. Hôrka 1:2, Nálepkovo – Hrabušice 2:3.

I. A TRIEDA

Výsledky 4. kola: Krh. Dlhá Lúka - Rudná 0:2 (0:0) Góly: Kontra, Z. Greško, ŽK: Szabó, Parditka - 0, R: Gallo, DZ: Bobrík, D: 200. Pača - Brzotín 2:0 (1:0) Góly: Imre, Gajdoš, ŽK: R. Zagiba, 0, R: Gyenes, DZ: Šalamon, D: 100. Vlachovo - Vyšná Slaná 2:1 (1:0) Góly: Mil. Leško, Fecko - Kračún, ŽK: Hronec, Z. Gecelovský - Fifik, R: Gallík, DZ: Nagy, D: 120. Lipovník - Betliar 4:3 (3:1) Góly: Barczi (z 11 m), Szendi, Szabó, Bollo - Vávra 2, J. Zdechovan, ŽK: Bollo - Cilovič, R. Zdechovan, R: Petro, DZ: Šimšík, D: 110. Gemerská Poloma - Jablonov n/T 1:3 (1:1) Góly: Mar. Ďuriček - Fifik 2, P. Juhász, ŽK: 0 - Fifik, R: J. Chomjak, DZ: Heveši, D: 100. Dedinky - Dlhá Ves 1:8 (0:4) Góly: Máté 3, Zsóri 3, Csotó, Szeman - Murgáč, ŽK: bez, ČK: Vermeš (Dedinky), R: Lucza, DZ: Fábian, D: 100. Dobšiná - Plešivec 3:2 (2:0) Góly: Mačejovský, Drenko (vlastný), Poliak - Szaniszló, Bodnár, ŽK: bez, R: Iglai, DZ: Krzák, D: 150.