Štedrosť v podobe troch bodov domáci Bystrania hosťujúcim Nižnoslancom vrátili

Baník Rožňavské Bystré - Baník Nižná Slaná 1:3 (1:2)V treťom kole OM II. triedy Rožňavské Bystré privítalo v nedeľu 24.7.2008 na svojom ihrisku Baníkov z Nižnej Slanej.
Úvod zápasu sa Bystranom vydaril. Už v 6. minúte po chybe v rozohrávke obrany hostí, Minčík prekonal brankára Slanej.1:0. Dlho sa však domáci netešili, lebo už o 3 minúty hostia z priameho kopu z rohu 16-ky vyrovnávali. Na prízemnú a tečovanú strelu Máťaš nestačil - 1:1 O ďalšie 3 minúty Bystré inkasovalo podobný gól, no z opačného rohu 16-ky a tentoraz z hry. Útočník Slanej sa dobre uvoľnil medzi obrancami domácich a prízemnou strelou zvýšil na 1:2. V 16.tej minúte videl hráč N. Slanej červenú kartu, za opakované urážky rozhodcu. Bystrania si vynútili prevahu v hre, ale ich snaha sa väčšinou končila pred 16-kou, alebo vedľa brány. Aj keď niektoré situácie vyzerali sľubne, gól nepadol.
V druhom polčase Bystrania pokračovali v zúfalom tlaku, no dobre stavaní obrancovia hostí boli proti tomu, aby domáci dali gól. Naopak, v 67. minúte, keď sa Nižnoslanci asi 1. krát v 2. polčase dostali pred bránu domácich, využili nepozornosť striedajúceho Čipku, ktorému slabý center vypadol z ruky. Útočník Slanej tak pohodlne zblízka poslal loptu za Čipkov chrbát. 1:3. Ani ďalšia snaha už Bystranom nepriniesla gól a domáci prišli o ďalšie tri body.
Pred 50 divákmi rozhodoval Chomjak.
Zostava Bystrého: Maťaš - Galata, Valent, Uhrin, Gajdoš, Krága, Leng, Šimko, Urban, Minčík, Hajdu, striedali Čipka, Kónya.

Text: Miloš Leng, fotografie: Silvia Lengová

26.8.2008

Súhrnné výsledky:
II. trieda, 3. kolo: Rož. Bystré - Nižná Slaná 1:3, Rakovnica - Ml. Brzotín 8:1, Čoltovo - Kovstav 2:1, Drnava - Bohúňovo 5:2, Slavošovce - Kečovo 4:0, Jovice - Honce 1:4, Hrhov - Kružná, hostia nepricestovali.

14. Kružná 2 0 0 2 0:13 0

Vyžrebované 4. kolo - 31.8.2008: Nižná Slaná - Kovstav, Bohúňovo - Čoltovo, Kružná - Drnava, Honce - Hrhov, Kečovo - Jovice, Ml. Brzotín - Slavošovce, Rožňavské Bystré - Rakovnica.

IV. LIGA - SKUPINA JUH

5. kolo: V. Kapušany - Haniska 3:1 (1:1), Turňa - Sečovce 4:1 (3:0), Buzica - V. Revištia 0:1 (0:1), Krompachy - Čaňa 2:4 (1:4), Kr. Chlmec - Rudňany 4:3 (1:1), V. Folkmár - Žakarovce 1:0 (0:0), Moldava B - Štítnik 1:1 (0:0), G: Henrich - Juhász, D: 120, R: Paulišin, ŽK: Krutka - Čižmár; Rožňava - V. Opátske 0:3 (0:2), G: Hrabčák, Šmelko, Kušnír, D: 180, R: Marušin, ŽK: Lörinc - Hrabčák.

V. LIGA SKUPINA J-Z

Nálepkovo - Jaklovce 1:2 (0:1), Smižany - Sp. Vlachy 1:0 (0:0), Margecany - Koš. N. Ves 1:0 (0:0), Harichovce - Teplička 1:1 (1:0), Hrabušice - Lok. Košice "B" 5:1 (4:1), Gemerská Hôrka - Prakovce 3:0 (0:0), G: Klinko, Izák, Bodnár, ŽK: Demeň - Stoklas, D: 180, R: Torkoš. Krásnohorské Podhradie - Helcmanovce 2:0 (1:0), G: Šomšák, Búlik, ŽK: Piater - zachar, Ľ. Zmij, D: 150, R: Kriak.

I. A TRIEDA

Plešivec - Dedinky 10:1 (1:1) , góly: Szaniszló 4, Kubík 3, Z. Laven, Takáč, Demeter - Murgáč, ŽK: bez, R: Bakoš, DZ: Máté, D: 150. Dobšiná - Krh. Dlhá Lúka 5:0 (4:0) , góly: Valentko 2, Barnák, Herško, Záhoranský, ŽK: bez, R: Jonáš, DZ: Kerekeš, D: 250. Dlhá Ves - Gemerská Poloma 4:1 (1:0) , góly: Máté, Beke, Péntek, Zsóri - Rogos, ŽK: Péntek, Dusza, Máté - J. Lišuch, Forgáč, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 100. Jablonov n/T - Lipovník 0:3 (0:1) , góly: Bollo, Kerekeš, Ičo, ŽK: Képes - Podracký, R: Gallík, DZ: Antal, D: 100. Betliar - Vlachovo 2:1 (0:1) , góly: Vávra (z 11 m), Dávid - M. Mlynár, ŽK: 0 - Organ, R: Farkaš, DZ: Gášpár, D: 150. Vyšná Slaná - Pača 4:1 (2:1) , góly: Zábrel 2, Hadar, Kračún - Filiczký, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Šimko, D: 100. Brzotín - Rudná 3:2 (2:0) , góly: Fedorkovič 3, R. Dókus - Domik, Kovács, ŽK: Ra. Znak - Šimon, R: Ször, DZ: Heveši, D: 100.

1. Dobšiná 3 3 0 0 13:3 9
2. Lipovník 3 3 0 0 8:2 9
3. Vyšná Slaná 3 3 0 0 9:4 9
4. Dlhá Ves 3 2 0 1 8:4 6
5. Krh. D. Lúka 3 2 0 1 7:7 6
6. Betliar 3 1 1 1 7:7 4
7. Plešivec 3 1 0 2 11:6 3
8. Vlachovo 3 1 0 2 7:5 3